reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Futuremark je minulost, nyní je to UL Benchmarks

30.4.2018, Jan Vítek, aktualita
Futuremark je minulost, nyní je to UL Benchmarks
Značka Futuremark je zvláště mezi uživateli PC velice dobře známá, však kdo by neznal především její testy sdružené pod 3DMarkem. Nyní však firma pod tímto názvem končí, přejmenovala se totiž na UL Benchmarks. A proč?
Značka UL Benchmarks ve srovnání s Futuremark nemá tak úžasný zvuk, i když to je věc názoru. Faktem ale je, že Futuremark je už dlouho zažitá značka, která je spojena s těmi nejznámějšími benchmarky už nejen pro PC, tak proč ji měnit za UL Benchmarks, když sama o sobě byla hodnotná? 
 
 
Důvod je ale prostý. Futuremark byla dceřinou společností pod UL, která ji akvizovala již v roce 2014 a nyní situace prostě dospěla do bodu, kdy už ji zcela asimilovala, a tak přišel čas i na přejmenování. Pro hráče a ani recenzenty by se nemělo změnit vůbec nic, a tak tu budeme i nadále mít 3DMark, PCMark a další testy či rovnou soubory testů, které zná i mnoho z těch, již nic takového sami nevyužívají. Ostatně pro nás se za ony čtyři roky od akvizice Futuremarku firmou UL také nic nezměnilo, tak proč by mělo nyní. 
 
A co za společnost je vůbec ona UL? Není to žádná mladice, však už existuje více než sto let a zabývá se především bezpečnostní certifikací elektronických zařízení. S jejím logem na malých štítcích se tak setkáváme velice často, což mohou být třeba mobilní telefony a UL certifikuje také průmyslové standardy, například technologie pro rychlé dobíjení právě mobilních telefonů. 
 
 
Změna značky je okamžitá, takže bývalé stránky Futuremarku už přesměrovávají na benchmarks.UL.com. Ale přeci jen tato skutečnost má nějaký dopad na nás jako zákazníky. V UL se rozhodli, že přejmenování Futuremarku doprovodí výraznými slevami na 3DMark, VRMark a PCMark, a to o tři čtvrtiny na 7,49 nebo 4,99 USD. I nadále budou nabízeny starší produkty až k 3DMarku z roku 1999. 
 
Zdroj: Extremetech 


reklama