www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gamepady Xbox se uplatní i na amerických ponorkách

Gamepady Xbox se uplatní i na amerických ponorkách
, , aktualita
Nikdo se nediví, když se počítačové periferie inspirují vojenskou technikou, ovšem není zrovna obvyklé, aby tomu bylo naopak. Americké útočné ponorky však mají nyní dostat novou výbavu, a to gamepady Xbox, které rozhodně nebudou určeny pro hraní.
K oblíbeným
reklama
Příznivci leteckých simulátorů dobře znají joystick Thrustmaster Hotas Cougar, který kopíruje to, co najde pilot uvnitř kokpitu opravdové stíhačky F-16. Ostatně moderní vojenské letouny už dávno nejsou ovládány obrovskými kniply, které vedou až na podlahu, což je i výhoda pro ovládání letounů při vysokém přetížení, kdy je jednoznačně lepší hýbat malou páčkou, pod níž je opěrka ruky, než velkým kniplem umístěným mezi nohama. 
 
 
Nicméně moderní ponorky už také nemají svůj periskop ovládaný tak, jako v minulosti, která je zachycena ve většině filmů. Kapitán už tak nekouká přímo do periskopu opisujíc kruhy na podlaze a natěšený, až vyřkne svůj oblíbený rozkaz "Nummer 1, los!".  Ponorky, jako je na fotografii zachycená moderní USS John Warner, má uvnitř řadu velkých obrazovek s vysokým rozlišením, které zobrazují právě to, co snímají kamery v periskopu. 
 
Ovšem zařízení, které ovládá tyto moderní verze digitálních periskopů, zahrnuje velký ruční ovladač a celý ovládací panel, a to v udávané ceně kolem 38 tisíc dolarů. Nyní Námořnictvo Spojených států společně s firmou Lockheed Martin uvažuje, že by toto zařízení mohly nahradit prosté ovladače konzole Xbox v ceně 30 dolarů. 
 
Zbraňový důstojník Kyle Leonard z USS John Warner uvedl, že se Námořnictvo USA zeptalo několika poddůstojníků a řadových námořníků na to, jak jim může zlepšit život na palubě ponorek. Jedna z věcí, která z toho vyvstala, byly stížnosti právě na ovládání periskopu, jež je dle obsluhy těžkopádné a zkrátka se s ním nepracuje dobře. 
 
V reakci na to přišel nápad s využitím gamepadu pro Xbox, který je jednak levný a potom jej mnoho lidí dobře zná ze svého mládí, což znamená, že odpadá zdlouhavý trénink. Lockheed Martin už gamepad vyzkoušel v simulacích a uvedl, že se s ním "námořníci z laboratoře" dokázali sžít během několika minut, a to zcela intuitivně a bez pomoci. Původní joystick je navíc určen speciálně pro ponorky třídy Virginia, a gamepad je tak na rozdíl od něj zcela univerzální kus výbavy, přičemž jde opravdu o klasický ovladač, který je nahraditelný tím, co si můžeme pořídit v obchodě, alespoň to tvrdí Mark Eichenlaub, starší námořní poddůstojník.
 
Ovladače Xbox se uplatní právě na ponorkách třídy Virginia v rámci modernizačního procesu a nepůjde o jediný hardware z konzumního počítačového světa. Posádka dostane také tablety s dotykovými obrazovkami. 
 
Zdroj: Military
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář