www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gamers Nexus: potvrdilo AMD 16jádrový Ryzen?

Gamers Nexus: potvrdilo AMD 16jádrový Ryzen?
, , aktualita
Od společnosti AMD jsme se dočkali informací o několika nových procesorech Ryzen 3000, mezi nimiž vykukuje především jeden 12jádrový model. My jsme ale také očekávali, že bude představen i 16jádrový, takže kde je?
K oblíbeným
reklama
AMD se dříve netajilo tím, že hodlá svou aktuální technologickou výhodu oproti Intelu řádně využít a obrazně řečeno chce šlapat do pedálů, co to dá. Pak nám Lisa Su v lednu ukázala 8jádrový procesor Ryzen a hned vyšlo najevo, že vedle jednoho 8jádrového čipletu je na něm místo ještě pro jeden. Brali jsme to jako veřejné tajemství a čekali, že AMD skutečně na Computexu představí až 16jádrové procesory Ryzen pro AM4. Oficiálně byl představen však pouze jeden, který nabídl více než 8 jader, a to model Ryzen 9 3900X
 
Objevila se tak další otázka, zda AMD nakonec přece jen trošku "nevyměklo" a nechce klasické desktopy až tak moc přibližovat HEDT segmentu, nebo tu jsou nějaké technické potíže s TDP či spotřebou, anebo si Lisa Su chce prozatím ještě ponechat jedno tučné eso v rukávu. Vypadá to, že správně může být ta poslední možnost, což ale zároveň nevylučuje problémy, které bude ještě třeba vyřešit. 
 
 
Můžeme se podívat na rozhovor zástupce serveru KitGuru se Stevem Burkem z Gamers Nexus, který měl v něm vůbec poprvé prozradit veřejnosti to, co se dozvěděl přímo od AMD. Nejde však o informaci, kterou by mělo AMD Burkovi cíleně sdělit, ale píše se o tom, že informace o chystaném 16jádrovém Ryzenu byla potvrzena omylem. Takže jakým omylem? 
 
Mluvilo se prostě o tom, jak je výtečné, že platforma, která dříve po dlouhou dobu byla omezena na 4 jádra, jich nyní dostane čtyřnásobek a výsledkem jsou 12jádrové procesory. To však může znamenat jen to, že se prostě dotazovaný jen trošku spletl v násobení a měl mluvit o trojnásobku. Ostatně pak bychom mohli mluvit i o potvrzení toho, že procesory AMD FX ve skutečnosti nebyly osmijádrové, pokud měly až Ryzeny alespoň ztrojnásobit počet jader desktopových CPU.
 
Zatím tak budeme zdrženliví a o potvrzení 16jádrového Ryzenu ze strany AMD mluvit nebudeme. Nicméně lze říci, že pokud AMD skutečně bude chtít, takový procesor na trh dostane.
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů