www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gamers Nexus: potvrdilo AMD 16jádrový Ryzen?

Gamers Nexus: potvrdilo AMD 16jádrový Ryzen?
, , aktualita
Od společnosti AMD jsme se dočkali informací o několika nových procesorech Ryzen 3000, mezi nimiž vykukuje především jeden 12jádrový model. My jsme ale také očekávali, že bude představen i 16jádrový, takže kde je?
K oblíbeným
reklama
AMD se dříve netajilo tím, že hodlá svou aktuální technologickou výhodu oproti Intelu řádně využít a obrazně řečeno chce šlapat do pedálů, co to dá. Pak nám Lisa Su v lednu ukázala 8jádrový procesor Ryzen a hned vyšlo najevo, že vedle jednoho 8jádrového čipletu je na něm místo ještě pro jeden. Brali jsme to jako veřejné tajemství a čekali, že AMD skutečně na Computexu představí až 16jádrové procesory Ryzen pro AM4. Oficiálně byl představen však pouze jeden, který nabídl více než 8 jader, a to model Ryzen 9 3900X
 
Objevila se tak další otázka, zda AMD nakonec přece jen trošku "nevyměklo" a nechce klasické desktopy až tak moc přibližovat HEDT segmentu, nebo tu jsou nějaké technické potíže s TDP či spotřebou, anebo si Lisa Su chce prozatím ještě ponechat jedno tučné eso v rukávu. Vypadá to, že správně může být ta poslední možnost, což ale zároveň nevylučuje problémy, které bude ještě třeba vyřešit. 
 
 
Můžeme se podívat na rozhovor zástupce serveru KitGuru se Stevem Burkem z Gamers Nexus, který měl v něm vůbec poprvé prozradit veřejnosti to, co se dozvěděl přímo od AMD. Nejde však o informaci, kterou by mělo AMD Burkovi cíleně sdělit, ale píše se o tom, že informace o chystaném 16jádrovém Ryzenu byla potvrzena omylem. Takže jakým omylem? 
 
Mluvilo se prostě o tom, jak je výtečné, že platforma, která dříve po dlouhou dobu byla omezena na 4 jádra, jich nyní dostane čtyřnásobek a výsledkem jsou 12jádrové procesory. To však může znamenat jen to, že se prostě dotazovaný jen trošku spletl v násobení a měl mluvit o trojnásobku. Ostatně pak bychom mohli mluvit i o potvrzení toho, že procesory AMD FX ve skutečnosti nebyly osmijádrové, pokud měly až Ryzeny alespoň ztrojnásobit počet jader desktopových CPU.
 
Zatím tak budeme zdrženliví a o potvrzení 16jádrového Ryzenu ze strany AMD mluvit nebudeme. Nicméně lze říci, že pokud AMD skutečně bude chtít, takový procesor na trh dostane.
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS
Včera jsme se dozvěděli o novém monitoru Alienware od firmy Dell, který nabízí 55" panel typu OLED a jde spíše než o monitor pro PC o náhradu televizoru pro herní konzole. Nyní ale už přichází nefalšované LCD pro PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář