GeForce NOW je nyní už také na iOS díky prohlížeči

GeForce NOW je nyní už také na iOS díky prohlížeči
, , aktualita
Společnost Apple se nedokázala dohodnout s provozovateli herních streamovacích služeb, a tak jejich aplikace musely zmizet z nabídky Apple Store. Už dříve jsme se ale dozvěděli, že to streamovací služby nezastaví. 
K oblíbeným
reklama
Už v říjnu se ozval Microsoft s tím, že připravuje webovou verzi xCloudu, aby mohli i uživatelé zařízení se systémem iOS využívat tuto streamovací službu. A není divu, že to samé si chystal také Google nebo NVIDIA a už dříve šel stejnou cestou Amazon se svou službou Luna, která je ale zatím stále ještě v předběžném přístupu. 
 
 
Nyní tak společnosti Google a NVIDIA v podstatě souběžně spouští webové verze služeb Stadia a GeForce Now, které byly připraveny především proto, aby se daly obejít podmínky firmy Apple týkající se jejího obchodu. Čili ta tak nyní nebude mít možnost ze herních streamovacích služeb ostatních firem získat už vůbec nic, leda by se pokusila ve svém systému zakázat přístup na určité webové adresy a to bychom se pak už mohli jen měkce usadit s popcornem v ruce a sledovat ten bengál. 
 
GeForce NOW je tak nyní k dispozici ve webové podobě na adrese play.geforcenow.com a přímo podporuje webový prohlížeč Safari na zařízeních iOS a iPad. Zatím jde o betaverzi, ale široce přístupnou všem, kteří mají vhodnou výbavu a samozřejmě platí stejné podmínky jako pro ostatní. Čili je tu možnost využívat službu zdarma, ale přednost ve využití volných slotů vždy budou mít platící členové, kteří mohou NVIDII posílat buď 5 USD měsíčně, nebo 25 USD za půl roku (u nás 139 Kč za měsíc či 1668 Kč za rok). Platící zákazníci mají také možnost hrát v rámci jednoho sezení déle a také využívat ray tracing. 
 
Pro hraní na iOS v Safari budeme potřebovat příslušný gamepad, jejichž přehled včetně ostatní výbavy nalezneme na příslušných stránkách. K dispozici je už cca 750 her z obchodů Steam, Uplay či Epic.
 
Nyní tak můžeme očekávat, že nyní i Microsoft představí svou webovou verzi, a to služby xCloud.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře