GeForce NOW je nyní už také na iOS díky prohlížeči

GeForce NOW je nyní už také na iOS díky prohlížeči
, , aktualita
Společnost Apple se nedokázala dohodnout s provozovateli herních streamovacích služeb, a tak jejich aplikace musely zmizet z nabídky Apple Store. Už dříve jsme se ale dozvěděli, že to streamovací služby nezastaví. 
K oblíbeným
reklama
Už v říjnu se ozval Microsoft s tím, že připravuje webovou verzi xCloudu, aby mohli i uživatelé zařízení se systémem iOS využívat tuto streamovací službu. A není divu, že to samé si chystal také Google nebo NVIDIA a už dříve šel stejnou cestou Amazon se svou službou Luna, která je ale zatím stále ještě v předběžném přístupu. 
 
 
Nyní tak společnosti Google a NVIDIA v podstatě souběžně spouští webové verze služeb Stadia a GeForce Now, které byly připraveny především proto, aby se daly obejít podmínky firmy Apple týkající se jejího obchodu. Čili ta tak nyní nebude mít možnost ze herních streamovacích služeb ostatních firem získat už vůbec nic, leda by se pokusila ve svém systému zakázat přístup na určité webové adresy a to bychom se pak už mohli jen měkce usadit s popcornem v ruce a sledovat ten bengál. 
 
GeForce NOW je tak nyní k dispozici ve webové podobě na adrese play.geforcenow.com a přímo podporuje webový prohlížeč Safari na zařízeních iOS a iPad. Zatím jde o betaverzi, ale široce přístupnou všem, kteří mají vhodnou výbavu a samozřejmě platí stejné podmínky jako pro ostatní. Čili je tu možnost využívat službu zdarma, ale přednost ve využití volných slotů vždy budou mít platící členové, kteří mohou NVIDII posílat buď 5 USD měsíčně, nebo 25 USD za půl roku (u nás 139 Kč za měsíc či 1668 Kč za rok). Platící zákazníci mají také možnost hrát v rámci jednoho sezení déle a také využívat ray tracing. 
 
Pro hraní na iOS v Safari budeme potřebovat příslušný gamepad, jejichž přehled včetně ostatní výbavy nalezneme na příslušných stránkách. K dispozici je už cca 750 her z obchodů Steam, Uplay či Epic.
 
Nyní tak můžeme očekávat, že nyní i Microsoft představí svou webovou verzi, a to služby xCloud.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Dnes, aktualita, Jan Vítek