GeForce NOW je nyní už také na iOS díky prohlížeči

GeForce NOW je nyní už také na iOS díky prohlížeči
, , aktualita
Společnost Apple se nedokázala dohodnout s provozovateli herních streamovacích služeb, a tak jejich aplikace musely zmizet z nabídky Apple Store. Už dříve jsme se ale dozvěděli, že to streamovací služby nezastaví. 
K oblíbeným
reklama
Už v říjnu se ozval Microsoft s tím, že připravuje webovou verzi xCloudu, aby mohli i uživatelé zařízení se systémem iOS využívat tuto streamovací službu. A není divu, že to samé si chystal také Google nebo NVIDIA a už dříve šel stejnou cestou Amazon se svou službou Luna, která je ale zatím stále ještě v předběžném přístupu. 
 
 
Nyní tak společnosti Google a NVIDIA v podstatě souběžně spouští webové verze služeb Stadia a GeForce Now, které byly připraveny především proto, aby se daly obejít podmínky firmy Apple týkající se jejího obchodu. Čili ta tak nyní nebude mít možnost ze herních streamovacích služeb ostatních firem získat už vůbec nic, leda by se pokusila ve svém systému zakázat přístup na určité webové adresy a to bychom se pak už mohli jen měkce usadit s popcornem v ruce a sledovat ten bengál. 
 
GeForce NOW je tak nyní k dispozici ve webové podobě na adrese play.geforcenow.com a přímo podporuje webový prohlížeč Safari na zařízeních iOS a iPad. Zatím jde o betaverzi, ale široce přístupnou všem, kteří mají vhodnou výbavu a samozřejmě platí stejné podmínky jako pro ostatní. Čili je tu možnost využívat službu zdarma, ale přednost ve využití volných slotů vždy budou mít platící členové, kteří mohou NVIDII posílat buď 5 USD měsíčně, nebo 25 USD za půl roku (u nás 139 Kč za měsíc či 1668 Kč za rok). Platící zákazníci mají také možnost hrát v rámci jednoho sezení déle a také využívat ray tracing. 
 
Pro hraní na iOS v Safari budeme potřebovat příslušný gamepad, jejichž přehled včetně ostatní výbavy nalezneme na příslušných stránkách. K dispozici je už cca 750 her z obchodů Steam, Uplay či Epic.
 
Nyní tak můžeme očekávat, že nyní i Microsoft představí svou webovou verzi, a to služby xCloud.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář