www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2060 KO: odpověď na RX 5600 XT?

GeForce RTX 2060 KO: odpověď na RX 5600 XT?
, , aktualita
AMD představilo grafické karty Radeon RX 5600 XT, které by měly být přece jen alespoň o chlup výhodnější než konkurenční GeForce. Ovšem nyní se objevila záhadná karta EVGA GeForce RTX 2060 KO, a to s cenou 299 USD.
K oblíbeným
reklama
Grafické karty Radeon RX 5600 XT přichází jako konkurence především pro GeForce GTX 1660 Super a 1660 Ti, přičemž právě s 1660 Ti sdílí i oficiální cenu 279 USD. Výše v případě NVIDIE už stojí RTX 2060 za 349 USD a RTX 2060 Super za 399 USD, takže představení karty EVGA GeForce RTX 2060 KO s cenou 299 USD je velice překvapivé, zvláště když jde o model chystaný už na příští týden. O co tedy jde? Je to odpověď NVIDIE, nebo iniciativa samotné společnosti EVGA?
 
 
Bohužel nejsou zatím známy specifikace nové GeForce RTX 2060 KO. Můžeme zatím říci jen to, že tato nová karta je na pohled prakticky stejná jako GTX 1660 SUPER SC Ultra Black a že označení KO není žádná novinka a netyká se samotného grafického čipu. EVGA tak prostě značí některé své edice grafických karet, a to už velice dlouho, však můžeme vzpomenout třeba na GeForce 8800 GTX KO. 
 
Nicméně to neznamená, že nejde o akci koordinovanou s NVIDIÍ ve snaze přinést celoplošně na trh levnější modely RTX 2060. A vzhledem k tomu, že označení KO patří pouze firmě EVGA, měly by být logicky použity běžné čipy GeForce RTX 2060 s výchozími specifikacemi, což by prostě znamenalo, že výsledné karty zlevňují na 299 USD. 
 
Na druhou stranu je tu také GTX 1660 Ti s cenou 279 USD a lze si představit, že záujem o tuto kartu by vedle nové levnější RTX 2060 výrazně poklesl. Však RTX 2060 je o cca 15 % výkonnější, ale za cenu 299 USD by byla jen o 7 až 8 % dražší. 
 
GeForce RTX 2060 KO zatím ukázala jen svůj 8pinový konektor přídavného napájení a výbavu rozhraní HDMI, DVI a DisplayPort, což je obvyklé pro modely s RTX 2060. Musíme si tak počkat, co NVIDIA s tímto segmentem provede či neprovede. Ostatně AMD se chlubilo, že jeho RX 5600 XT je o 15 % výkonnější než GTX 1660 Super OC a dokonce o 20 % výkonnější než referenční GTX 1660 Ti. Že by právě Ti šly z kola ven a nahradily je levnější RTX 2060?
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře