GeForce RTX 3000: oficiální české ceny vs. generace Turing

GeForce RTX 3000: oficiální české ceny vs. generace Turing
, , aktualita
NVIDIA nám dnes už prozradila, jaké jsou oficiální ceny nových GeForce generace Ampere pro české obchody. Vedle toho se můžeme podívat na další podrobnosti, které nám dosud mohly uniknout. 
K oblíbeným
reklama
Po včerejší prezentaci karet GeForce Ampere by si model z generace Turing RTX koupil vskutku jen někdo, komu na penězích vůbec nezáleží. Zkrátka a dobře, aktuální RTX jsou za aktuální ceny zcela neprodejné. Pohotoví majitelé se už začali svých RTX 2000 zbavovat, neboť je zřejmé, že nyní je ještě šance za ně dostat relativně slušné peníze i v bazaru, ale tato šance se bude postupně snižovat, jak se zprávy o výkonu Ampere budou šířit, stejně jako zájem lidí prodávat své Turingy. 
 
 
My nyní můžeme díky NVIDII získat představu o tom, kolik budou nové GeForce Ampere stát na našem trhu. GeForce RTX 3080 přijde na trh 17. září, GeForce RTX 3090 bude následovat 24. září a GeForce RTX 3070 bude možné zakoupit v říjnu, a to za ceny 19, 41 a 14 tisíc korun. Jaký je aktuální stav? 
 
Pokud vytáhneme z účtu 14 tisíc korun, budou nám stačit akorát na zakoupení spíše levnější verze RTX 2070 Super, přičemž původní RTX 2070 se už spíše neprodávají, anebo oproti verzi Super nejsou výhodné, a to až na výjimky (MSI RTX 2070 Ventus GP). Za stejnou cenu tak přichází RTX 3070 s výkonem, který dle NVIDIE překoná i RTX 2080 Ti. Zde skutečně není co řešit, RTX 2070 za stávající ceny nemají žádný smysl. Novou RTX 3070 by ale mohly brzdit paměti, které jsou naopak pomalejší než RTX 2080 Ti, zatímco hrubý výkon v FP32 je naopak mnohem vyšší. Ale uvidíme z testů a výsledků přetaktování. 
 
Za 19 tisíc korun si můžeme pořídit RTX 2080 Super, a to opět spíše ty levnější kusy, zatímco řady Strix či Phantom jsou o cca 3 tisíce dražší. To ale jistě bude platit i pro RTX 3080, pro niž bude 19 tisíc základní cena, ovšem s tím rozdílem, že za ni získáme výkon dvou RTX 2080. Takže opět, RTX 2080 (Super) jsou za aktuální ceny nesmyslné a o to hůře dopadá RTX 2080 Ti, která už dříve nepředstavovala z hlediska poměru výkonu a ceny nejlepší nabídku. 
 
RTX 2080 Ti se prodává ve vcelku širokém rozpětí cen mezi 30 a 40 tisíci, takže sahá těsně pod oficiální částku, za niž se bude prodávat RTX 3090. A pokud jde o ceny nových karet, osobně jsem nikde nezachytil informaci, že by referenční verze měly být dražší (a že by se mluvilo o Founders Edition), nebo prostě oceněny jinak než nereferenční, jako tomu bylo v generacích Pascal a Turing. Případně mě v diskuzi opravte, ale vypadá to, že základní cena je prostě jednotná, ať už jde o karty od NVIDIE, anebo některého z AIB výrobců. Chlazení referenčních karet přitom nevypadá vůbec špatně, takže asi nebude důvod, proč si nevybrat jednu z nich.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Včera, aktualita, Jan Vítek