GeForce RTX 3060 se už leckde prodávají, stojí však dvojnásobek

GeForce RTX 3060 se už leckde prodávají, stojí však dvojnásobek
, , aktualita
NVIDIA dosud nebyla schopna upřesnit datum, kdy hodlá zahájit prodej karet RTX 3060, ale mělo by to být 25. února, čili až za dva týdny. S tím si ale v Asii nedělají velkou hlavu, i když dosud se tak dělo spíše potají. 
K oblíbeným
reklama
Na NVIDII se tak nyní stáčí tázavé pohledy ze všech stran. Tato firma je dobře známá svou schopností tajit podrobnosti o nových produktech do posledního okamžiku a stejně tak je známá svým striktním přístupem ohledně informačního embarga. Nyní se ale ukazuje, že její hardware zcela nepokrytě proudí přímo k těžařům kryptoměn, aniž by hráči a obecně koncoví zákazníci měli sebemenší šanci se k němu dostat a prodejci si už také nedělají velké starosti s tím, kdy mohou začít s prodejem. 
 
 
Nedávno jsme se podívali na nabídku dvou srbských obchodů, které už v ní měly GeForce RTX 3060 od firmy ZOTAC. Tehdy ale ještě nebylo jasné, zda šlo o opravdu reálnou nabídku karet, které byly naskladněny. V případě pákistánského prodejce ZAH Computers a zároveň oficiálního dealera (hlavní distributor je AU Technologies), ale není důvod k pochybám. Jeho zástupce se s kartami od firmy Palit vyfotil a my jsme se dozvěděli, že tento obchod nabízí dané karty v přepočtu za 750 USD. Čili asi za dvojnásobek doporučené ceny, i když na druhou stranu nelze uvažovat o tom, že by se tyto karty v Pákistánu prodávaly v přepočtu za dolarovou doporučenou cenu i v případě, že by byl trh zdravý. 
 
 
Čili NVIDIA se zatím dle našeho vědomí jen kouká na to, jak jsou její produkty dodávány přímo těžařům a prodávány předčasně na běžném trhu a my budeme přirozeně čekat na její reakci na tuto situaci, pokud tedy nějaká přijde. Dosud jsme se dozvídali jen to, že zájem o karty je obrovský, problémy s výrobou nejsou a situace se brzy zlepší. Od té doby se zájem jen zvýšil, problémy s výrobou s největší pravděpodobností existují a netýkají se jen GPU a v brzké zlepšení situace aktuálně nevěří už asi nikdo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala