Gigabyte a jeho novinky nejen značky Aorus

Gigabyte a jeho novinky nejen značky Aorus
, , článek
Gigabyte pořádal na herní akci Dreamhack v německém Lipsku svou malou soukromou konferenci, kde prezentoval především nové produkty pod značkou Aorus. Jde například o základní desky, notebooky a vedle toho se podíváme i na malá výkonná PC.
reklama
Herní akce Dreamhack v Lipsku je třídenní událost určená především pro německy mluvící země. Konají se na ní turnaje v e-sports, prezentuje se nejnovější dostupný hardware, který se také prodává vedle dalšího zboží spojeného s hrami (modely, postavy, oblečení, atd.) a jde také o událost, kde můžete soutěžit se svým kostýmem, čili je tu i Cosplay Contest. A pokud snad nemáte zájem se ukazovat, můžete si vzít s sebou počítač a zahrát si na největší LAN party v Německu. K dispozici je celkem 1500 míst.
- klikněte pro zvětšení -


My se ale nyní budeme věnovat tomu, co ukázala společnost Gigabyte ze všech svých novinek. Ta na Dreamhack přicestovala především se základními deskami, které nově dostaly značku Aorus, již Gigabyte používá už delší dobu, ale teprve nyní ukázal, že to s ní myslí vážně. Jedním z témat tohoto ročníku Dreamhacku Leipzig (Dreamhack je původně švédský, ale koná se i na mnoha dalších místech) byla také virtuální realita, s níž se zainteresované firmy snaží prorazit a pro letošek cítí příležitost. Na akci byly prezentovány především headsety společnosti HTC, čili Vive. Oculus Rift byly přinejlepším v menšině. Vyzkoušet jsme si je mohli přirozeně s příslušnými ovladači, někde i s počítačem v batohu pro co největší volnost pohybu a v různých hrách či aplikacích. Dá se říci, že VR systémy fungují, jak mají, ovšem k dokonalému zážitku mají daleko třeba kvůli jednodušší grafice, ale především kvůli velice hrubému rastru. Rozlišení panelů by muselo být alespoň čtyřikrát větší (takže cca 4K), abychom už rastr tak nevnímali, a to je pochopitelně problém především z hlediska výkonu daného počítače, neboť na něco takového bychom dnes museli použít hi-end výbavu.
prezentovaný Oculus Rift - klikněte pro zvětšení -


V dalších kapitolách se budeme věnovat tomu, co Gigabyte s sebou na Dreamhack přivezl a pak i tomu, co na něm sám aktivně prezentoval. Do toho spadá také následující systém napojený na headset HTC Vive.
virtuální prohlídka Lipska z headsetu HTC Vive - klikněte pro zvětšení -


Tento počítač byl založený na procesoru Core i7-7700K, čili na novém Kaby Lake, základní desce Z270X-Gaming 7, grafické kartě GeForce GTX 1080 (GV-N1080XTREME-8GD), 32 GB paměti DDR4 Corsair Vengeance LPX Black a 256GB M.2 SSD s 2TB diskem pro data. Tato sestava má také své označení a jde o Hyrican Crystal Xtreme 5459 z rodiny Aorus.
- klikněte pro zvětšení -


Hans Peder Sahl, mezi jehož koníčky patří také modding počítačů s využitím vlastního designu vodních chladicích systémů s bloky od EK Watercooling, si připravil sestavu založenou na desce Gigabyte Z270X-Gaming 9. V prezentaci firmy šlo o (především graficky) nejsilnější počítač postavený na procesoru Core i7-7700K, dvou grafických kartách GeForce GTX 1080 G1 Gaming, 16 GB paměti Corsair Vengeance DDR4 na 3000 MHz a 256GB SSD Intel 600P.
- klikněte pro zvětšení -


Můžete si všimnout velké expanzní nádrže s oranžovým chladicím médiem a dvěma vodními pumpami vespod, která je umístěna vedle základní desky. Právě desku částečně překrývá také slušně velký vodní blok. Vše je propojeno tak, aby bylo použito co nejméně hadiček, jež dohromady nemají ani půl metru a pozoruhodně je srovnána také veškerá kabeláž umístěná ve flexech sepnutých do jednoho hlavního proudu, z nějž se oddělují jednotlivé prameny.
reklama
Nejnovější články
AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář