Gigabyte a jeho novinky nejen značky Aorus

Gigabyte a jeho novinky nejen značky Aorus
, , článek
Gigabyte pořádal na herní akci Dreamhack v německém Lipsku svou malou soukromou konferenci, kde prezentoval především nové produkty pod značkou Aorus. Jde například o základní desky, notebooky a vedle toho se podíváme i na malá výkonná PC.
reklama
Herní akce Dreamhack v Lipsku je třídenní událost určená především pro německy mluvící země. Konají se na ní turnaje v e-sports, prezentuje se nejnovější dostupný hardware, který se také prodává vedle dalšího zboží spojeného s hrami (modely, postavy, oblečení, atd.) a jde také o událost, kde můžete soutěžit se svým kostýmem, čili je tu i Cosplay Contest. A pokud snad nemáte zájem se ukazovat, můžete si vzít s sebou počítač a zahrát si na největší LAN party v Německu. K dispozici je celkem 1500 míst.
- klikněte pro zvětšení -


My se ale nyní budeme věnovat tomu, co ukázala společnost Gigabyte ze všech svých novinek. Ta na Dreamhack přicestovala především se základními deskami, které nově dostaly značku Aorus, již Gigabyte používá už delší dobu, ale teprve nyní ukázal, že to s ní myslí vážně. Jedním z témat tohoto ročníku Dreamhacku Leipzig (Dreamhack je původně švédský, ale koná se i na mnoha dalších místech) byla také virtuální realita, s níž se zainteresované firmy snaží prorazit a pro letošek cítí příležitost. Na akci byly prezentovány především headsety společnosti HTC, čili Vive. Oculus Rift byly přinejlepším v menšině. Vyzkoušet jsme si je mohli přirozeně s příslušnými ovladači, někde i s počítačem v batohu pro co největší volnost pohybu a v různých hrách či aplikacích. Dá se říci, že VR systémy fungují, jak mají, ovšem k dokonalému zážitku mají daleko třeba kvůli jednodušší grafice, ale především kvůli velice hrubému rastru. Rozlišení panelů by muselo být alespoň čtyřikrát větší (takže cca 4K), abychom už rastr tak nevnímali, a to je pochopitelně problém především z hlediska výkonu daného počítače, neboť na něco takového bychom dnes museli použít hi-end výbavu.
prezentovaný Oculus Rift - klikněte pro zvětšení -


V dalších kapitolách se budeme věnovat tomu, co Gigabyte s sebou na Dreamhack přivezl a pak i tomu, co na něm sám aktivně prezentoval. Do toho spadá také následující systém napojený na headset HTC Vive.
virtuální prohlídka Lipska z headsetu HTC Vive - klikněte pro zvětšení -


Tento počítač byl založený na procesoru Core i7-7700K, čili na novém Kaby Lake, základní desce Z270X-Gaming 7, grafické kartě GeForce GTX 1080 (GV-N1080XTREME-8GD), 32 GB paměti DDR4 Corsair Vengeance LPX Black a 256GB M.2 SSD s 2TB diskem pro data. Tato sestava má také své označení a jde o Hyrican Crystal Xtreme 5459 z rodiny Aorus.
- klikněte pro zvětšení -


Hans Peder Sahl, mezi jehož koníčky patří také modding počítačů s využitím vlastního designu vodních chladicích systémů s bloky od EK Watercooling, si připravil sestavu založenou na desce Gigabyte Z270X-Gaming 9. V prezentaci firmy šlo o (především graficky) nejsilnější počítač postavený na procesoru Core i7-7700K, dvou grafických kartách GeForce GTX 1080 G1 Gaming, 16 GB paměti Corsair Vengeance DDR4 na 3000 MHz a 256GB SSD Intel 600P.
- klikněte pro zvětšení -


Můžete si všimnout velké expanzní nádrže s oranžovým chladicím médiem a dvěma vodními pumpami vespod, která je umístěna vedle základní desky. Právě desku částečně překrývá také slušně velký vodní blok. Vše je propojeno tak, aby bylo použito co nejméně hadiček, jež dohromady nemají ani půl metru a pozoruhodně je srovnána také veškerá kabeláž umístěná ve flexech sepnutých do jednoho hlavního proudu, z nějž se oddělují jednotlivé prameny.
reklama
Nejnovější články
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře