www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte Aorus CV27F: "první taktický monitor"

Gigabyte Aorus CV27F: "první taktický monitor"
, , aktualita
Gigabyte si přichystal pro hráče ne jen jeden, ale rovnou dva monitory, které označuje za "taktické". Pod takovým spojením si ale těžko můžeme představit něco konkrétního a můžeme být spíše zvědaví na to, čím si toto označení měly nové monitory vysloužit.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak jednak monitor Aorus CV27F z titulku a pak model Aorus KD25F. První z nich je vybaven prohnutým panelem (poloměr 1500R) typu VA s rozlišením Full HD a úhlopříčkou 27". Ten se chlubí, 8bitovými barvami, jasem 400 cd/m2, kontrastem 3000:1, 1ms odezvou MPRT a obnovovací frekvencí až 165 Hz (FreeSync 2). Druhý má plochou obrazovku TN s odezvou 0,5 ms MPRT a obnovovací frekvencí až 240 Hz. Označení "taktické" si pak oba vysloužily díky sadě herních a multimediálních funkcí. 
 
 
Gigabyte se přitom nezdráhá model Aorus CV27F (kupodivu společně s druhým zmíněným) označit za "světově první taktický monitor", tak jen abychom se nedivili, když za chvíli jiná firma přijde s prvním strategickým monitorem nebo jiným označením, které si může bez ohledu na cokoliv na svůj produkt nalepit. Ale to jen na okraj. 
 
Co tedy Gigabyte slibuje? Je to jednak Black Equaliser jako dobře známá funkce pro zesvětlení tmavých míst bez přesvícení těch světlých. Dále to je Aim Stabilizer, který má "snížit efekt rozmazání při zpětném rázu", abychom mohli své nepřátele snadněji sledovat. Těžko říci, zda se za tím skrývá ještě něco jiného nad rámec použití panelu s rychlou odezvou a obnovovací frekvencí. 
 
Dále tu ja GameAssist, aneb obvyklá nabídkda OSD funkcí, jako jsou zaměřovací kříže, časovače nebo linky pro snadnější srovnání vícemonitorové soustavy. Níže zobrazený software Aorus Dashboard pak dokáže s monitorem komunikovat, ovládat jej nebo naopak na něm zobrazovat informace o nastaveném rozlišení myši nebo o provozu CPU a GPU. 
 
 
Nakonec je tu Active Noise Cancelling (ANC), aneb aktivní potlačování okolního hluku při komunikaci přes připojený mikrofon. 
 
Už o poznání méně taktická je pak výbava v podobě dvou HDMI 2.0, jednoho DP1.2 a dvou USB 3.0. Z jednoho USB pak můžeme dobíjet mobilní zařízení až 1,5A proudem a samozřejmě nemůže chybět RGB podsvícení. 
 
 
Aorus KD25F slibuje stejné funkce, ale v odlišném "obalu", který je cílen především na hráče stříleček. Jde o rychlý panel typu TN, ovšem Gigabyte uvádí, že i tak se dočkáme kvalitních barev se 100% pokrytím prostoru sRGB. Maximální jas je také 400 cd/m2 a kontrast pak 1000:1. Portová výbavaje stejná jako u prohnutého modelu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů