www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte Aorus CV27F: "první taktický monitor"

Gigabyte Aorus CV27F: "první taktický monitor"
, , aktualita
Gigabyte si přichystal pro hráče ne jen jeden, ale rovnou dva monitory, které označuje za "taktické". Pod takovým spojením si ale těžko můžeme představit něco konkrétního a můžeme být spíše zvědaví na to, čím si toto označení měly nové monitory vysloužit.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak jednak monitor Aorus CV27F z titulku a pak model Aorus KD25F. První z nich je vybaven prohnutým panelem (poloměr 1500R) typu VA s rozlišením Full HD a úhlopříčkou 27". Ten se chlubí, 8bitovými barvami, jasem 400 cd/m2, kontrastem 3000:1, 1ms odezvou MPRT a obnovovací frekvencí až 165 Hz (FreeSync 2). Druhý má plochou obrazovku TN s odezvou 0,5 ms MPRT a obnovovací frekvencí až 240 Hz. Označení "taktické" si pak oba vysloužily díky sadě herních a multimediálních funkcí. 
 
 
Gigabyte se přitom nezdráhá model Aorus CV27F (kupodivu společně s druhým zmíněným) označit za "světově první taktický monitor", tak jen abychom se nedivili, když za chvíli jiná firma přijde s prvním strategickým monitorem nebo jiným označením, které si může bez ohledu na cokoliv na svůj produkt nalepit. Ale to jen na okraj. 
 
Co tedy Gigabyte slibuje? Je to jednak Black Equaliser jako dobře známá funkce pro zesvětlení tmavých míst bez přesvícení těch světlých. Dále to je Aim Stabilizer, který má "snížit efekt rozmazání při zpětném rázu", abychom mohli své nepřátele snadněji sledovat. Těžko říci, zda se za tím skrývá ještě něco jiného nad rámec použití panelu s rychlou odezvou a obnovovací frekvencí. 
 
Dále tu ja GameAssist, aneb obvyklá nabídkda OSD funkcí, jako jsou zaměřovací kříže, časovače nebo linky pro snadnější srovnání vícemonitorové soustavy. Níže zobrazený software Aorus Dashboard pak dokáže s monitorem komunikovat, ovládat jej nebo naopak na něm zobrazovat informace o nastaveném rozlišení myši nebo o provozu CPU a GPU. 
 
 
Nakonec je tu Active Noise Cancelling (ANC), aneb aktivní potlačování okolního hluku při komunikaci přes připojený mikrofon. 
 
Už o poznání méně taktická je pak výbava v podobě dvou HDMI 2.0, jednoho DP1.2 a dvou USB 3.0. Z jednoho USB pak můžeme dobíjet mobilní zařízení až 1,5A proudem a samozřejmě nemůže chybět RGB podsvícení. 
 
 
Aorus KD25F slibuje stejné funkce, ale v odlišném "obalu", který je cílen především na hráče stříleček. Jde o rychlý panel typu TN, ovšem Gigabyte uvádí, že i tak se dočkáme kvalitních barev se 100% pokrytím prostoru sRGB. Maximální jas je také 400 cd/m2 a kontrast pak 1000:1. Portová výbavaje stejná jako u prohnutého modelu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S
Ve skutečnosti tu máme fotografie více procesorů patřících do generace Intel Comet Lake-S. Máme tu jednak Core i9-10900 s 10 jádry a pak také řadu 6jádrových modelů. Ještě stále ale nejde o finální verze. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077? Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077?
Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. Anebo také ne.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková9 komentářů
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek19 komentářů