Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED

Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
, , aktualita
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus RGB Memory tak nyní přichází jako druhá generace, a to zatím jako 16GB sada dvou modulů pro běžné počítačové sestavy s desktopovými procesory. Paměti zde pracují na efektivním taktu 3600 MHz a nabízí se zde dokonce i jako volitelné příslušenství dva stejně vypadající moduly, které však přichází pouze jako atrapy. Kvůli čemu? Přece jen kvůli tomu, aby dva paměťové sloty na desce nemusely zůstat prázdné a aby z nich mělo co zářit do svého okolí. 
 
 
Nové paměti tak nastupují za starší sadu v podobě Aorus RGB Memory 16GB DDR4-3200 (GP-AR32C16S8K2SU416R), která nabídla časování 16-18-18-38 s napájecím napětím 1,35 V. Především ale využívala vyhledávané paměti Samsung B-die. O tom, jaké paměti využívá nová sada, se zatím nedozvíme. 
 

Jak je vidět na druhém obrázku, Gigabyte slibuje, že na vybraných deskách značky Aorus s čipsety Z390 a X570 bude možné bez zhoršeného časování nastavit namísto efektivního taktu 3600 MHz rovnou 3733 MHz a získat o 4 % vyšší propustnost. To by ale pochopitelně mělo být možné i na jiných deskách, ty nám jen ale nenabídnou příslušnou volbu AORIS Memory Boost v BIOSu. 
 
 
Co se týče vylepšeného RGB podsvícení, to spočívá prostě a jednoduše v navýšení počtu RGB LED. Starší moduly jich měly celkem pět pod průsvitným kusem plastu, přičemž nově jich má být rovnou dvanáct. Podsvícení bude ovládáno pomocí aplikace RGB Fusion a samozřejmě může být synchronizováno s jinými komponenty. 
 
Nová paměťová sada by měla být k dispozici brzy a lze očekávat, že bude o poznání dražší oproti stále prodávaným 3200MHz pamětem, které přijdou na cca 3500 Kč s daní. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek