Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED

Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
, , aktualita
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus RGB Memory tak nyní přichází jako druhá generace, a to zatím jako 16GB sada dvou modulů pro běžné počítačové sestavy s desktopovými procesory. Paměti zde pracují na efektivním taktu 3600 MHz a nabízí se zde dokonce i jako volitelné příslušenství dva stejně vypadající moduly, které však přichází pouze jako atrapy. Kvůli čemu? Přece jen kvůli tomu, aby dva paměťové sloty na desce nemusely zůstat prázdné a aby z nich mělo co zářit do svého okolí. 
 
 
Nové paměti tak nastupují za starší sadu v podobě Aorus RGB Memory 16GB DDR4-3200 (GP-AR32C16S8K2SU416R), která nabídla časování 16-18-18-38 s napájecím napětím 1,35 V. Především ale využívala vyhledávané paměti Samsung B-die. O tom, jaké paměti využívá nová sada, se zatím nedozvíme. 
 

Jak je vidět na druhém obrázku, Gigabyte slibuje, že na vybraných deskách značky Aorus s čipsety Z390 a X570 bude možné bez zhoršeného časování nastavit namísto efektivního taktu 3600 MHz rovnou 3733 MHz a získat o 4 % vyšší propustnost. To by ale pochopitelně mělo být možné i na jiných deskách, ty nám jen ale nenabídnou příslušnou volbu AORIS Memory Boost v BIOSu. 
 
 
Co se týče vylepšeného RGB podsvícení, to spočívá prostě a jednoduše v navýšení počtu RGB LED. Starší moduly jich měly celkem pět pod průsvitným kusem plastu, přičemž nově jich má být rovnou dvanáct. Podsvícení bude ovládáno pomocí aplikace RGB Fusion a samozřejmě může být synchronizováno s jinými komponenty. 
 
Nová paměťová sada by měla být k dispozici brzy a lze očekávat, že bude o poznání dražší oproti stále prodávaným 3200MHz pamětem, které přijdou na cca 3500 Kč s daní. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář