Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED

Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
, , aktualita
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus RGB Memory tak nyní přichází jako druhá generace, a to zatím jako 16GB sada dvou modulů pro běžné počítačové sestavy s desktopovými procesory. Paměti zde pracují na efektivním taktu 3600 MHz a nabízí se zde dokonce i jako volitelné příslušenství dva stejně vypadající moduly, které však přichází pouze jako atrapy. Kvůli čemu? Přece jen kvůli tomu, aby dva paměťové sloty na desce nemusely zůstat prázdné a aby z nich mělo co zářit do svého okolí. 
 
 
Nové paměti tak nastupují za starší sadu v podobě Aorus RGB Memory 16GB DDR4-3200 (GP-AR32C16S8K2SU416R), která nabídla časování 16-18-18-38 s napájecím napětím 1,35 V. Především ale využívala vyhledávané paměti Samsung B-die. O tom, jaké paměti využívá nová sada, se zatím nedozvíme. 
 

Jak je vidět na druhém obrázku, Gigabyte slibuje, že na vybraných deskách značky Aorus s čipsety Z390 a X570 bude možné bez zhoršeného časování nastavit namísto efektivního taktu 3600 MHz rovnou 3733 MHz a získat o 4 % vyšší propustnost. To by ale pochopitelně mělo být možné i na jiných deskách, ty nám jen ale nenabídnou příslušnou volbu AORIS Memory Boost v BIOSu. 
 
 
Co se týče vylepšeného RGB podsvícení, to spočívá prostě a jednoduše v navýšení počtu RGB LED. Starší moduly jich měly celkem pět pod průsvitným kusem plastu, přičemž nově jich má být rovnou dvanáct. Podsvícení bude ovládáno pomocí aplikace RGB Fusion a samozřejmě může být synchronizováno s jinými komponenty. 
 
Nová paměťová sada by měla být k dispozici brzy a lze očekávat, že bude o poznání dražší oproti stále prodávaným 3200MHz pamětem, které přijdou na cca 3500 Kč s daní. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář