www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabídne rozšiřující kartu s 20 Gb/s rozhraním USB 3.2

Gigabyte nabídne rozšiřující kartu s 20 Gb/s rozhraním USB 3.2
, , aktualita
Pokud někdo snad marně hledá smysl pro rozšiřující sloty své základní desky, v nich je jinak zasunuta pouze grafická karta a rád by přitom využil rychlé rozhraní USB, Gigabyte mu dá tu možnost. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si tak připravuje svou verzi rozšiřující karty vybavené rozhraním USB 3.2 Gen2x2, což tedy pro nezasvěcené znamená, že nabízený port dosáhne teoretické propustnosti 20 Gb/s, čili cca 2,5 GB/s. Jedná se konkrétně o kartu s označením GC-USB 3.2 Gen 2x2 PCIe. 
 
 
Jde o kartu formátu HHHL, čili s poloviční výškou i délkou, která by se tak měla vejít v podstatě všude. Sama využívá rozhraní PCI Express 3.0 x4, které tak pohodlně pokryje propustnost jednoho portu s 20 Gb/s. Založena je na čipu ASMedia ASM3242, který je ostatně nově využíván také na různých deskách s čipovou sadou AMD TRX40 pro nejnovější procesory Ryzen Threadripper 3. generace. Na záslepce tak vidíme pouze jeden jediný port typu USB C. 
 
Jak dobře víme, rozhraní USB 3.2 Gen2x2 je v podstatě jen paralelizované USB 3.2 Gen2, takže využívá paralelně dva USB Tx/Rx kanály po 10Gb/s. Využití rozhraní USB typu C a příslušných kabelů je v tomto případě tedy naprostá nutnost, protože pouze zde najdeme další potřebné datové spoje, které se do doby před USB 3.2 Gen2x2 využívaly pouze pro alternativní režimy rozhraní USB, jako je přenos signálu rozhraní DisplayPort či Thunderbolt. 
 
V této době je ovšem výběr zařízení pro USB 3.2 Gen2x2 v podstatě neexistující, ale v budoucnu může posloužit jako levnější rozhraní pro připojení externích úložišť (DAS), čili alternativa pro Thunderbolt 3. Ovšem také s poloviční propustností. Karta přitom bude samozřejmě užitečná už nyní, jen prostě nemusí být možné zapřáhnout celou její sílu. 
 
Gigabyte uvádí, že první kusy GC-USB 3.2 Gen 2x2 PCIe už dodal na trh a brzy přijde další vlna, ovšem v našich obchodech bychom tuto kartu dle srovnávacích serverů ještě hledali marně a výrobce cenu neuvádí. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala