www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabídne rozšiřující kartu s 20 Gb/s rozhraním USB 3.2

Gigabyte nabídne rozšiřující kartu s 20 Gb/s rozhraním USB 3.2
, , aktualita
Pokud někdo snad marně hledá smysl pro rozšiřující sloty své základní desky, v nichž je jinak zasunuta pouze grafická karta a rád by přitom využil rychlé rozhraní USB, Gigabyte mu dá tu možnost. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si tak připravuje svou verzi rozšiřující karty vybavené rozhraním USB 3.2 Gen2x2, což tedy pro nezasvěcené znamená, že nabízený port dosáhne teoretické propustnosti 20 Gb/s, čili cca 2,5 GB/s. Jedná se konkrétně o kartu s označením GC-USB 3.2 Gen 2x2 PCIe. 
 
 
Jde o kartu formátu HHHL, čili s poloviční výškou i délkou, která by se tak měla vejít v podstatě všude. Sama využívá rozhraní PCI Express 3.0 x4, které tak pohodlně pokryje propustnost jednoho portu s 20 Gb/s. Založena je na čipu ASMedia ASM3242, který je ostatně nově využíván také na různých deskách s čipovou sadou AMD TRX40 pro nejnovější procesory Ryzen Threadripper 3. generace. Na záslepce tak vidíme pouze jeden jediný port typu USB C. 
 
Jak dobře víme, rozhraní USB 3.2 Gen2x2 je v podstatě jen paralelizované USB 3.2 Gen2, takže využívá paralelně dva USB Tx/Rx kanály po 10Gb/s. Využití rozhraní USB typu C a příslušných kabelů je v tomto případě tedy naprostá nutnost, protože pouze zde najdeme další potřebné datové spoje, které se do doby před USB 3.2 Gen2x2 využívaly pouze pro alternativní režimy rozhraní USB, jako je přenos signálu rozhraní DisplayPort či Thunderbolt. 
 
V této době je ovšem výběr zařízení pro USB 3.2 Gen2x2 v podstatě neexistující, ale v budoucnu může posloužit jako levnější rozhraní pro připojení externích úložišť (DAS), čili alternativa pro Thunderbolt 3. Ovšem také s poloviční propustností. Karta přitom bude samozřejmě užitečná už nyní, jen prostě nemusí být možné zapřáhnout celou její sílu. 
 
Gigabyte uvádí, že první kusy GC-USB 3.2 Gen 2x2 PCIe už dodal na trh a brzy přijde další vlna, ovšem v našich obchodech bychom tuto kartu dle srovnávacích serverů ještě hledali marně a výrobce cenu neuvádí. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek