Gigabyte si připravil pár desek Aorus s B450

Gigabyte si připravil pár desek Aorus s B450
, , aktualita
Gigabyte ukázal dvě své základní desky, které si chystá pro procesory AMD Ryzen. Vybaveny budou novou verzí čipsetu střední třídy, a sice B450, takže můžeme očekávat přívětivé ceny. Na výběr budeme mít ATX desku nebo Micro-ATX. 
reklama
S novými základními deskami by ale také měly dorazit i nové procesory Ryzen, a to přinejmenším AMD Ryzen 3 2300X a Ryzen 5 2500X a možná také úsporné 45W modely Ryzen 7 2700E a Ryzen 5 2600E
 
 
Díky lab501.ro se můžeme podívat na to, jak vypadají jedny z prvních desek s čipsetem B450, a sice jednak B450 AORUS PRO a B450 AORUS M. Nabídnou nám 11fázové napájení a spíše poskrovnu rozšiřujícíh portů. Však i ATX model má pouze čtyři, a to hlavní grafický, dva dlouhé PCIe x16, ale jistě ne s plným počtem linek a pak jeden PCIe x1. Micro ATX model má pouze o jeden delší slot PCIe x16 méně, takže zas tak o moc v tomto ohledu nepřijdeme. 
 
Sekundární sloty PCIe x16 využívají čtyři linky PCIe 3.0, ovšem ty fyzicky sdílí se 110mm M.2, takže jde o ony čtyři linky, které mají procesory Ryzen vyhrazeny právě pro SSD. Třetí dlouhý slot na větší desce už má pouze 4 linky verze 2.0, které vedou k čipsetu. 
 
 
Obě desky mají po šesti portech SATA 6 Gbps a audio založené na Realtek ALC1220 (120 dB SNR), přičemž ATX deska má kvalitnější audio kondenzátory WIMA a Muse. 
 
Mezi USB porty patří dva 3.1 s propustností 10 Gb/s (jeden A a druhý C, či oba A na Micro-ATX desce), šest USB 3.0 a díky výstupům DVI a HDMI máme možnost využít také APU Raven Ridge či Bristol Ridge. Micro-ATX deska má navíc také kombinovaný port PS/2 a dokonce LPT i COM. 
 
 
Zdroj: lab501


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář