Gigabyte si připravil pár desek Aorus s B450

Gigabyte si připravil pár desek Aorus s B450
, , aktualita
Gigabyte ukázal dvě své základní desky, které si chystá pro procesory AMD Ryzen. Vybaveny budou novou verzí čipsetu střední třídy, a sice B450, takže můžeme očekávat přívětivé ceny. Na výběr budeme mít ATX desku nebo Micro-ATX. 
reklama
S novými základními deskami by ale také měly dorazit i nové procesory Ryzen, a to přinejmenším AMD Ryzen 3 2300X a Ryzen 5 2500X a možná také úsporné 45W modely Ryzen 7 2700E a Ryzen 5 2600E
 
 
Díky lab501.ro se můžeme podívat na to, jak vypadají jedny z prvních desek s čipsetem B450, a sice jednak B450 AORUS PRO a B450 AORUS M. Nabídnou nám 11fázové napájení a spíše poskrovnu rozšiřujícíh portů. Však i ATX model má pouze čtyři, a to hlavní grafický, dva dlouhé PCIe x16, ale jistě ne s plným počtem linek a pak jeden PCIe x1. Micro ATX model má pouze o jeden delší slot PCIe x16 méně, takže zas tak o moc v tomto ohledu nepřijdeme. 
 
Sekundární sloty PCIe x16 využívají čtyři linky PCIe 3.0, ovšem ty fyzicky sdílí se 110mm M.2, takže jde o ony čtyři linky, které mají procesory Ryzen vyhrazeny právě pro SSD. Třetí dlouhý slot na větší desce už má pouze 4 linky verze 2.0, které vedou k čipsetu. 
 
 
Obě desky mají po šesti portech SATA 6 Gbps a audio založené na Realtek ALC1220 (120 dB SNR), přičemž ATX deska má kvalitnější audio kondenzátory WIMA a Muse. 
 
Mezi USB porty patří dva 3.1 s propustností 10 Gb/s (jeden A a druhý C, či oba A na Micro-ATX desce), šest USB 3.0 a díky výstupům DVI a HDMI máme možnost využít také APU Raven Ridge či Bristol Ridge. Micro-ATX deska má navíc také kombinovaný port PS/2 a dokonce LPT i COM. 
 
 
Zdroj: lab501


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel
Prvočísla byla v matematice viděna spíše jako nepředvídatelná, a stala se tak základem pro řadu kryptografických technik. Nicméně nyní vědci tvrdí, že v nich našli jistý vzor a ten je navíc překvapivě podobný se vzorem rozmístění atomů v některých materiálech.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2 BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2
Potřebujete-li solidní dolet na desítky kilometrů a několikahodinovou výdrž dronu, BShark Narwhal 2 může být tím pravým pro vás. Jeho palivem je vodík a nová generace je navíc výrazně dostupnější než ta předchozí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí? Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí?
Vzorek 600 hvězd, které se nyní nacházejí v našem sousedství, odhaluje fakta o migraci v Mléčné dráze. Ta je přitom velice značná a ukazuje se, že hvězdy se rodí daleko od místa svého skonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe
Společnost Gigabyte nepatří zrovna mezi tradiční výrobce SSD a ostatně na tento trh vstoupila teprve letos s prvními SSD pro rozhraní SATA. Nyní ale představuje už tři modely SSD v podobě M.2 kartiček pro PCIe a NVMe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář
Společnost SpaceX dle svého slibu prozradila jméno člověka, který se jako první na raketě BFR vydá k Měsíci. Bude to japonský podnikatel Yusaku Maezawa, který však nebude cestovat sám. Chce pozvat šest umělců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek