Gigabyte si připravil pár desek Aorus s B450

Gigabyte si připravil pár desek Aorus s B450
, , aktualita
Gigabyte ukázal dvě své základní desky, které si chystá pro procesory AMD Ryzen. Vybaveny budou novou verzí čipsetu střední třídy, a sice B450, takže můžeme očekávat přívětivé ceny. Na výběr budeme mít ATX desku nebo Micro-ATX. 
reklama
S novými základními deskami by ale také měly dorazit i nové procesory Ryzen, a to přinejmenším AMD Ryzen 3 2300X a Ryzen 5 2500X a možná také úsporné 45W modely Ryzen 7 2700E a Ryzen 5 2600E
 
 
Díky lab501.ro se můžeme podívat na to, jak vypadají jedny z prvních desek s čipsetem B450, a sice jednak B450 AORUS PRO a B450 AORUS M. Nabídnou nám 11fázové napájení a spíše poskrovnu rozšiřujícíh portů. Však i ATX model má pouze čtyři, a to hlavní grafický, dva dlouhé PCIe x16, ale jistě ne s plným počtem linek a pak jeden PCIe x1. Micro ATX model má pouze o jeden delší slot PCIe x16 méně, takže zas tak o moc v tomto ohledu nepřijdeme. 
 
Sekundární sloty PCIe x16 využívají čtyři linky PCIe 3.0, ovšem ty fyzicky sdílí se 110mm M.2, takže jde o ony čtyři linky, které mají procesory Ryzen vyhrazeny právě pro SSD. Třetí dlouhý slot na větší desce už má pouze 4 linky verze 2.0, které vedou k čipsetu. 
 
 
Obě desky mají po šesti portech SATA 6 Gbps a audio založené na Realtek ALC1220 (120 dB SNR), přičemž ATX deska má kvalitnější audio kondenzátory WIMA a Muse. 
 
Mezi USB porty patří dva 3.1 s propustností 10 Gb/s (jeden A a druhý C, či oba A na Micro-ATX desce), šest USB 3.0 a díky výstupům DVI a HDMI máme možnost využít také APU Raven Ridge či Bristol Ridge. Micro-ATX deska má navíc také kombinovaný port PS/2 a dokonce LPT i COM. 
 
 
Zdroj: lab501


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek