Gigabyte uvádí Z390 Aorus Xtreme Waterforce a chystá se propouštět

Gigabyte uvádí Z390 Aorus Xtreme Waterforce a chystá se propouštět
, , aktualita
Tyto dvě zprávy toho mají společného více, než by se mohlo zdát. Na trh přichází základní deska, o kterou většina zákazníků asi mít zájem nebude, a to kvůli její ceně, za níž by se dal pořídit celý počítač. A co ono propouštění? 
K oblíbeným
reklama
Za cenu základní desky Z390 Aorus Xtreme Waterforce by se dal pořídit celý počítač, však za ni dáme 899 dolarů, nebo považte: 1049 eur. Jde tak o ještě dražší desku než Z390 Aorus Xtreme, přičemž ono Waterforce jasně ukazuje na to, že deska počítá s vodním chlazením. 
 
 
Toto vodní chlazení je přitom určeno jak pro samotnou desku, tak pro procesor, takže právě s tím počítá integrovaný vodní blok. A jako obvykle, pokud mluvíme o vodním chlazení základní desky, jde především o MOSFETy a napájení obecně. V ostatních ohledech půjde o víceméně stejnou desku, jaká se prodává pod označením Z390 Aorus Xtreme, ovšem ta je na trhu podstatně levnější, a sice s cenou mezi 14 a 15 tisíci, zatímco model Waterforce se dostal už do prvního obchodu za cenu přes 26 tisíc. 
 
A co to má společného s propouštěním ve firmě Gigabyte? Ta, jak informuje server Digitimes, má propustit mezi 5 a 10 procenty své pracovní síly, a to především s ohledem na snížení nákladů na marketing. Důvodem je vylepšit si výhled do budoucna, který je zachmuřený kvůli slabé poptávce po nových grafických kartách a základních deskách. Propouštění mají poznat především zaměstnanci z motherboardové divize, alespoň prozatím a jako první. 
 
Gigabyte v roce 2016 vyslal do obchodů 16 milionů základních desek a pro aktuální rok si dal za úkol jich prodat alespoň 10 milionů, takže to jen pro ilustraci, jak slabý zájem o nové desky panuje. Oproti tomu zájem o grafické karty se snížil teprve nedávno a pro Gigabyte to bude znamenat, že se dostane na prodeje z roku 2016, čili 3,5 milionu kusů oproti 4,8 milionům v roce 2017. Dohromady to ale prostě znamená výrazné snižování tržeb oproti předchozím rokům a lze očekávat, že ve firmách jako Asus či MSI to bude podobné. 
 
Vypadá to tak, že desky jako Gigabyte Z390 Aorus Xtreme Waterforce mají za úkol oslovit movitější zákazníky a především navýšit průměrnou cenu desek a dosáhnout i vyššího výdělku na prodaný kus. Zda se ale Gigabytu skutečně vyplatí nabízet desky pro běžnou patici LGA 1151 s cenou okolo tisíce eur, to se těžko dozvíme. Ale nabízí se zde jedno srovnání. Jak jsme se právě dozvěděli, Asus ROG Dominus pro 28jádrové Xeony W se bude prodávat za 1550 eur. A to je deska úplně jiné třídy, i když je zcela nesmyslně nabízena jako model pro herní sestavy.
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek