Gigabyte uvádí Z390 Aorus Xtreme Waterforce a chystá se propouštět

Gigabyte uvádí Z390 Aorus Xtreme Waterforce a chystá se propouštět
, , aktualita
Tyto dvě zprávy toho mají společného více, než by se mohlo zdát. Na trh přichází základní deska, o kterou většina zákazníků asi mít zájem nebude, a to kvůli její ceně, za níž by se dal pořídit celý počítač. A co ono propouštění? 
K oblíbeným
reklama
Za cenu základní desky Z390 Aorus Xtreme Waterforce by se dal pořídit celý počítač, však za ni dáme 899 dolarů, nebo považte: 1049 eur. Jde tak o ještě dražší desku než Z390 Aorus Xtreme, přičemž ono Waterforce jasně ukazuje na to, že deska počítá s vodním chlazením. 
 
 
Toto vodní chlazení je přitom určeno jak pro samotnou desku, tak pro procesor, takže právě s tím počítá integrovaný vodní blok. A jako obvykle, pokud mluvíme o vodním chlazení základní desky, jde především o MOSFETy a napájení obecně. V ostatních ohledech půjde o víceméně stejnou desku, jaká se prodává pod označením Z390 Aorus Xtreme, ovšem ta je na trhu podstatně levnější, a sice s cenou mezi 14 a 15 tisíci, zatímco model Waterforce se dostal už do prvního obchodu za cenu přes 26 tisíc. 
 
A co to má společného s propouštěním ve firmě Gigabyte? Ta, jak informuje server Digitimes, má propustit mezi 5 a 10 procenty své pracovní síly, a to především s ohledem na snížení nákladů na marketing. Důvodem je vylepšit si výhled do budoucna, který je zachmuřený kvůli slabé poptávce po nových grafických kartách a základních deskách. Propouštění mají poznat především zaměstnanci z motherboardové divize, alespoň prozatím a jako první. 
 
Gigabyte v roce 2016 vyslal do obchodů 16 milionů základních desek a pro aktuální rok si dal za úkol jich prodat alespoň 10 milionů, takže to jen pro ilustraci, jak slabý zájem o nové desky panuje. Oproti tomu zájem o grafické karty se snížil teprve nedávno a pro Gigabyte to bude znamenat, že se dostane na prodeje z roku 2016, čili 3,5 milionu kusů oproti 4,8 milionům v roce 2017. Dohromady to ale prostě znamená výrazné snižování tržeb oproti předchozím rokům a lze očekávat, že ve firmách jako Asus či MSI to bude podobné. 
 
Vypadá to tak, že desky jako Gigabyte Z390 Aorus Xtreme Waterforce mají za úkol oslovit movitější zákazníky a především navýšit průměrnou cenu desek a dosáhnout i vyššího výdělku na prodaný kus. Zda se ale Gigabytu skutečně vyplatí nabízet desky pro běžnou patici LGA 1151 s cenou okolo tisíce eur, to se těžko dozvíme. Ale nabízí se zde jedno srovnání. Jak jsme se právě dozvěděli, Asus ROG Dominus pro 28jádrové Xeony W se bude prodávat za 1550 eur. A to je deska úplně jiné třídy, i když je zcela nesmyslně nabízena jako model pro herní sestavy.
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková