Gigabyte uvádí Z390 Aorus Xtreme Waterforce a chystá se propouštět

Gigabyte uvádí Z390 Aorus Xtreme Waterforce a chystá se propouštět
, , aktualita
Tyto dvě zprávy toho mají společného více, než by se mohlo zdát. Na trh přichází základní deska, o kterou většina zákazníků asi mít zájem nebude, a to kvůli její ceně, za níž by se dal pořídit celý počítač. A co ono propouštění? 
reklama
Za cenu základní desky Z390 Aorus Xtreme Waterforce by se dal pořídit celý počítač, však za ni dáme 899 dolarů, nebo považte: 1049 eur. Jde tak o ještě dražší desku než Z390 Aorus Xtreme, přičemž ono Waterforce jasně ukazuje na to, že deska počítá s vodním chlazením. 
 
 
Toto vodní chlazení je přitom určeno jak pro samotnou desku, tak pro procesor, takže právě s tím počítá integrovaný vodní blok. A jako obvykle, pokud mluvíme o vodním chlazení základní desky, jde především o MOSFETy a napájení obecně. V ostatních ohledech půjde o víceméně stejnou desku, jaká se prodává pod označením Z390 Aorus Xtreme, ovšem ta je na trhu podstatně levnější, a sice s cenou mezi 14 a 15 tisíci, zatímco model Waterforce se dostal už do prvního obchodu za cenu přes 26 tisíc. 
 
A co to má společného s propouštěním ve firmě Gigabyte? Ta, jak informuje server Digitimes, má propustit mezi 5 a 10 procenty své pracovní síly, a to především s ohledem na snížení nákladů na marketing. Důvodem je vylepšit si výhled do budoucna, který je zachmuřený kvůli slabé poptávce po nových grafických kartách a základních deskách. Propouštění mají poznat především zaměstnanci z motherboardové divize, alespoň prozatím a jako první. 
 
Gigabyte v roce 2016 vyslal do obchodů 16 milionů základních desek a pro aktuální rok si dal za úkol jich prodat alespoň 10 milionů, takže to jen pro ilustraci, jak slabý zájem o nové desky panuje. Oproti tomu zájem o grafické karty se snížil teprve nedávno a pro Gigabyte to bude znamenat, že se dostane na prodeje z roku 2016, čili 3,5 milionu kusů oproti 4,8 milionům v roce 2017. Dohromady to ale prostě znamená výrazné snižování tržeb oproti předchozím rokům a lze očekávat, že ve firmách jako Asus či MSI to bude podobné. 
 
Vypadá to tak, že desky jako Gigabyte Z390 Aorus Xtreme Waterforce mají za úkol oslovit movitější zákazníky a především navýšit průměrnou cenu desek a dosáhnout i vyššího výdělku na prodaný kus. Zda se ale Gigabytu skutečně vyplatí nabízet desky pro běžnou patici LGA 1151 s cenou okolo tisíce eur, to se těžko dozvíme. Ale nabízí se zde jedno srovnání. Jak jsme se právě dozvěděli, Asus ROG Dominus pro 28jádrové Xeony W se bude prodávat za 1550 eur. A to je deska úplně jiné třídy, i když je zcela nesmyslně nabízena jako model pro herní sestavy.
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek