www.svethardware.cz
>
>
>

GlobalFoundries odmítají zprávy, že jsou na prodej

GlobalFoundries odmítají zprávy, že jsou na prodej
, , aktualita
Už dvě zprávy po sobě uváděly, že GlobalFoundries hledají kupce, respektive že Arabové se chtějí zbavit svého dominantního podílu v této firmě. Nyní se k tomu vyjádřila samotná firma, která informace o prodeji odmítá. 
K oblíbeným
reklama
Singapurský areál firmy GlobalFoundries nedávno navštívil korunní princ Dubaje, a to 28. února a v tu dobu také tato firma vypustila do světa informaci, že dosavadní zprávy o jejím prodeji nejsou pravdivé. Dříve se mluvilo o tom, že by o ně mohl mít zájem Samsung nebo také SK Hynix, což ostatně mohla být pravda a lze uvažovat o tom, že se věci změnily právě po návštěvě prince Mohammed bin Zayed Al Nahyana.
 
 
Ten navštívil singapurské továrny firmy GlobalFoundries, které získala od Chartered před necelou dekádou. Jde o méně významné provozy, alespoň co se týče pokročilosti procesů, které využívají 200mm wafery a orientují se na automotive, IoT a RF čipy. Tyto továrny jsou však v této době velice vytížené, protože právě po jejich produktech je velká poptávka a očekává se její další růst. 
 
Předseda investiční společnosti Mubadala k tomu uvedl, že za tím stojí především éra inovací ve světě s miliardami propojených zařízení, takže mluvil především právě o Internetu věcí (IoT). Nicméně hlavní zpráva je ta, že "GlobalFoundries zůstávají nedílnou součástí portfolia firmy Mubadala". 
 
Mluvčí firmy GlobalFoundries pak ještě pro jistotu přímo serveru Extremetech potvrdil, že dosavadní zprávy o prodeji firmy nejsou pravdivé a není pravda ani to, že vlastníci firmy zkoumali možnosti, jak se jí zbavit. Mohammed bin Zayed Al Nahyan přitom nenavštívil pouze GlobalFoundries, ale byl na delším výletě, a to také v zařízeních Samsungu. Právě tato návštěva vyvolala spekulace, že Samsung by mohl mít zájem o koupi. Právě jeho zástupce to ale také odmítl s tím, že Samsung si nechce prostě jen zvyšovat podíl na trhu pomocí akvizic a spíše má zájem zvyšovat si svou technologickou úroveň. Vypadá to tak, že z prodeje opravdu nic nebude. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek