Google bude dále pracovat s armádou, ale ne na zbraních

Google bude dále pracovat s armádou, ale ne na zbraních
, , aktualita
Google oznámil, že ukončí spolupráci na kontroverzním vojenském projektu Maven. Také zmínil, že vytvoří nový etický kodex pro budoucnost jeho AI. Jak se dalo čekat, spolupráci s armádou nevylučuje, jen to nebudou zbraně.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny se společnost Google rozhodla ukončit spolupráci na vojenském projektu Maven, který vyvolal obrovskou vlnu nevole mezi veřejností i vlastními zaměstnanci. Okolo 4500 z nich podepsalo petici proti spolupráci s armádou a desítky zaměstnanců dokonce daly výpověď. Google tak spolupráci na Mavenu ukončí v příštím roce a zároveň vyhlásil, že vydá aktualizované stanovisko k jeho snahám o vývoj umělé inteligence. Jak se dalo čekat, lukrativní vojenský trh si Google opravdu nechce nechat ujít, vyhne se však některým kontroverzním oblastem.
 
Umělá inteligence
 
zdroj: pixabay.com, public domain
 
V nových stanovách jsou čtyři body, které se zmiňují o tom, do kterých oblastí nebude Google nasazovat svoje AI systémy. Předně to jsou technologie, které by mohly způsobit nějaké škody. Nicméně Google zároveň hovoří o tom, že v případě možnosti vzniku nějaké materiální újmy bude pokračovat ve vývoji, pokud zisk velmi výrazně převáží risk a současně budou implementovány potřebné bezpečnostní pojistky.
 
Za další nebude spolupracovat na vývoji zbraní nebo jiných technologiích, které budou lidem přímo způsobovat zranění. Za třetí a za čtvrté nebude vyvíjet umělou inteligenci pro sledování, které by překračovalo mezinárodně uznávané normy a technologie, které by odporovaly mezinárodně uznávaným lidským právům.
 
Naproti tomu se chce soustředit na vývoj takových systémů, ze kterých bude společnost profitovat, které nebudou vytvářet nebo podporovat předsudky, budou bezpečné (v případě rizikových nasazení mají mít již zmíněné bezpečnostní pojistky a jejich funkce má být monitorována), budou zachovávat soukromí a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek