Google Chrome začne blokovat otravné formy reklamy u videa

Google Chrome začne blokovat otravné formy reklamy u videa
, , aktualita
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak zajistit financování jinak bezplatného obsahu. Google se však rozhodl zatočit s příliš otravnými reklamami u videa, a proto je jeho internetový prohlížeč Google Chrome bude v budoucnu aktivně blokovat.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli drtivá většina příjmů společnosti Google přichází z reklamy, současně chce zlepšit kulturu v reklamním prostředí (v nekulturním prostředí totiž roste využívání ad-blockerů). Proto chce revidovat svou reklamní politiku včetně svého serveru YouTube. Nynějším cílem jsou reklamy ve videích, které mohou být někdy pěkně otravné. Coalition of Better Ads totiž provedla celosvětový výzkum mezi 45 tisíci respondenty a zjišťovala, které reklamy jsou pro ně nejotravnější. Trojici nejhorších představují 5sekundové nepřeskočitelné reklamy, dále reklamy uprostřed videa (podobně jako v televizi) a reklamy zakrývající obsah (zejména ty v prostřední části obrazu nebo zakrývající více než pětinu plochy).
 
Google Chrome
 
Od 5. srpna 2020 tak přestane prohlížeč Google Chrome zobrazovat reklamy na stránkách, které opakovaně ukazují tyto typy reklam a jak již bylo řečeno, změny formátů v souvislosti s tím chystá i YouTube. Cílem je to, aby se výrazně zvýšila kultura reklamního prostoru a lidé tak neměli takové nutkání instalovat ad-blockery, což snižuje výdělky webům (ty pak pro přežití často nasazují clickbait nebo paywall - ani jedno z toho není dobré pro čtenáře) a potažmo i samotnému Googlu. Ten říká, že za poslední dva roky, kdy se snaží aktivně potlačovat agresivní formy reklam, zejména v Severní Americe a Evropě skutečně klesl počet uživatelů využívajících ad-blockery. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů