Google Chrome začne blokovat otravné formy reklamy u videa

Google Chrome začne blokovat otravné formy reklamy u videa
, , aktualita
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak zajistit financování jinak bezplatného obsahu. Google se však rozhodl zatočit s příliš otravnými reklamami u videa, a proto je jeho internetový prohlížeč Google Chrome bude v budoucnu aktivně blokovat.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli drtivá většina příjmů společnosti Google přichází z reklamy, současně chce zlepšit kulturu v reklamním prostředí (v nekulturním prostředí totiž roste využívání ad-blockerů). Proto chce revidovat svou reklamní politiku včetně svého serveru YouTube. Nynějším cílem jsou reklamy ve videích, které mohou být někdy pěkně otravné. Coalition of Better Ads totiž provedla celosvětový výzkum mezi 45 tisíci respondenty a zjišťovala, které reklamy jsou pro ně nejotravnější. Trojici nejhorších představují 5sekundové nepřeskočitelné reklamy, dále reklamy uprostřed videa (podobně jako v televizi) a reklamy zakrývající obsah (zejména ty v prostřední části obrazu nebo zakrývající více než pětinu plochy).
 
Google Chrome
 
Od 5. srpna 2020 tak přestane prohlížeč Google Chrome zobrazovat reklamy na stránkách, které opakovaně ukazují tyto typy reklam a jak již bylo řečeno, změny formátů v souvislosti s tím chystá i YouTube. Cílem je to, aby se výrazně zvýšila kultura reklamního prostoru a lidé tak neměli takové nutkání instalovat ad-blockery, což snižuje výdělky webům (ty pak pro přežití často nasazují clickbait nebo paywall - ani jedno z toho není dobré pro čtenáře) a potažmo i samotnému Googlu. Ten říká, že za poslední dva roky, kdy se snaží aktivně potlačovat agresivní formy reklam, zejména v Severní Americe a Evropě skutečně klesl počet uživatelů využívajících ad-blockery. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů