Google Chrome začne blokovat otravné formy reklamy u videa

Google Chrome začne blokovat otravné formy reklamy u videa
, , aktualita
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak zajistit financování jinak bezplatného obsahu. Google se však rozhodl zatočit s příliš otravnými reklamami u videa, a proto je jeho internetový prohlížeč Google Chrome bude v budoucnu aktivně blokovat.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli drtivá většina příjmů společnosti Google přichází z reklamy, současně chce zlepšit kulturu v reklamním prostředí (v nekulturním prostředí totiž roste využívání ad-blockerů). Proto chce revidovat svou reklamní politiku včetně svého serveru YouTube. Nynějším cílem jsou reklamy ve videích, které mohou být někdy pěkně otravné. Coalition of Better Ads totiž provedla celosvětový výzkum mezi 45 tisíci respondenty a zjišťovala, které reklamy jsou pro ně nejotravnější. Trojici nejhorších představují 5sekundové nepřeskočitelné reklamy, dále reklamy uprostřed videa (podobně jako v televizi) a reklamy zakrývající obsah (zejména ty v prostřední části obrazu nebo zakrývající více než pětinu plochy).
 
Google Chrome
 
Od 5. srpna 2020 tak přestane prohlížeč Google Chrome zobrazovat reklamy na stránkách, které opakovaně ukazují tyto typy reklam a jak již bylo řečeno, změny formátů v souvislosti s tím chystá i YouTube. Cílem je to, aby se výrazně zvýšila kultura reklamního prostoru a lidé tak neměli takové nutkání instalovat ad-blockery, což snižuje výdělky webům (ty pak pro přežití často nasazují clickbait nebo paywall - ani jedno z toho není dobré pro čtenáře) a potažmo i samotnému Googlu. Ten říká, že za poslední dva roky, kdy se snaží aktivně potlačovat agresivní formy reklam, zejména v Severní Americe a Evropě skutečně klesl počet uživatelů využívajících ad-blockery. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek