www.svethardware.cz
>
>
>

Google nevyhověl žádosti na "právo být zapomenut", dostal pokutu 600.000 EUR

Google nevyhověl žádosti na "právo být zapomenut", dostal pokutu 600.000 EUR
, , aktualita
Už několik let existuje "právo být zapomenut", které na základě žádosti umožňuje, aby společnosti jako Google vymazaly ze svých systémů odkazy na stránky s informacemi o dané osobě. Jedné osobě v Belgii ale nevyhověl a bude z toho velká pokuta.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Apple může slavit a jeho obří pokuta 13 mld. EUR byla zrušena, Google naopak dostal novou pokutu. Ta se týká tzv. "práva být zapomenut". Ta je založena na jednom případu z Belgie, kdy blíže neurčená osoba požádala, aby Google odstranil odkazy vedoucí na články o ní. Má jít o někoho, kdo hraje jistou roli ve veřejném životě v Belgii a odkazy vedly na stránky ohledně vztahu k politické straně i sexuálnímu zneužívání před mnoha lety. Google řekl, že žádost byla oprávněná v prvním bodě, ale nepovažuje za vhodné mazat je kvůli druhému bodu.
 
Google logo
 
Odkazy tak zůstaly a Data Protection Authority (DPA) tak uložila doposud největší pokutu za takové porušení ve výši 600 tisíc EUR. To je 12násobek dosud nejvyšší pokuty (50 tisíc EUR). DPA tvrdí, že by měly být chráněny zájmy jednotlivce, Google naopak tvrdí, že by v tomto případě měly být chráněny zájmy společnosti a ta by měla mít právo vědět, o jakého člověka jde (např. i proto, že jde o veřejnou osobu) a čeho se měl dopustit, ačkoli jde už o hodně starou záležitost. Google (resp. Alphabet) se tak chce proti rozhodnutí odvolat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře