www.svethardware.cz
>
>
>

Google nevyhověl žádosti na "právo být zapomenut", dostal pokutu 600.000 EUR

Google nevyhověl žádosti na "právo být zapomenut", dostal pokutu 600.000 EUR
, , aktualita
Už několik let existuje "právo být zapomenut", které na základě žádosti umožňuje, aby společnosti jako Google vymazaly ze svých systémů odkazy na stránky s informacemi o dané osobě. Jedné osobě v Belgii ale nevyhověl a bude z toho velká pokuta.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Apple může slavit a jeho obří pokuta 13 mld. EUR byla zrušena, Google naopak dostal novou pokutu. Ta se týká tzv. "práva být zapomenut". Ta je založena na jednom případu z Belgie, kdy blíže neurčená osoba požádala, aby Google odstranil odkazy vedoucí na články o ní. Má jít o někoho, kdo hraje jistou roli ve veřejném životě v Belgii a odkazy vedly na stránky ohledně vztahu k politické straně i sexuálnímu zneužívání před mnoha lety. Google řekl, že žádost byla oprávněná v prvním bodě, ale nepovažuje za vhodné mazat je kvůli druhému bodu.
 
Google logo
 
Odkazy tak zůstaly a Data Protection Authority (DPA) tak uložila doposud největší pokutu za takové porušení ve výši 600 tisíc EUR. To je 12násobek dosud nejvyšší pokuty (50 tisíc EUR). DPA tvrdí, že by měly být chráněny zájmy jednotlivce, Google naopak tvrdí, že by v tomto případě měly být chráněny zájmy společnosti a ta by měla mít právo vědět, o jakého člověka jde (např. i proto, že jde o veřejnou osobu) a čeho se měl dopustit, ačkoli jde už o hodně starou záležitost. Google (resp. Alphabet) se tak chce proti rozhodnutí odvolat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů