www.svethardware.cz
>
>
>

Tribunál EU zrušil obří pokutu 13 mld. EUR pro Apple za daně

Tribunál EU zrušil obří pokutu 13 mld. EUR pro Apple za daně
, , aktualita
Před čtyřmi lety udělila Evropská komise společnosti Apple obří pokutu 13 miliard EUR za to, že využíval výhod nízkých daní v Irsku, které dle ní neměl získat. Tribunál EU ale toto rozhodnutí zrušil a Apple tak nebude muset platit.
K oblíbeným
reklama
Placení daní je u velkých společností vždycky docela "zajímavé". Jde o velké peníze, a tak není divu, že evropské pobočky velkých firem obvykle sídlí v Irsku, které je jakýmsi daňovým rájem EU. Jednou z nich je i Apple, který byl napaden Evropskou komisí za to, že mezi roky 2003 až 2014 klesla jeho daňová povinnost z 1 % na pouhopouhých 0,005 %. Dle EK měl pobírat neoprávněných výhod ze strany Irska, které mělo dle rozhodnutí z roku 2016 selektivně napomáhat vybraným společnostem. Apple toto rozhodnutí společně i s Irskem napadl a považoval za neoprávněné.
 
Apple logo
 
Celý problém se dostal až k Tribunálu EU, který naopak rozhodl ve prospěch Irska a Applu. Dle jeho rozhodnutí Evropská komise a komisařka Margrethe Vestagerová nijak neprokázala, že by Apple pobíral nějakých daňových výhod, které by nemohla za stejných podmínek získat i jiná společnost. Tvrdí, že bylo vybráno správné množství daní podle stanovených zákonů Irska a vše je tedy v pořádku. Pokuta z roku 2016, která měla činit 13 miliard EUR (dnes téměř 350 mld. Kč), tak nemusí být zaplacena, neboť byla anulována.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů