Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Google odhalil sadu pro "osobní umělou inteligenci"

1.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Google odhalil sadu pro "osobní umělou inteligenci"
Google si připravil sadu pro AIY (Artificial Intelligence Yourself), která je založena na platformě Raspberry Pi a desce VisionBonnet. K čemu nám může toto zařízení uzavřené v papírové schránce sloužit? 
Artificial Intelligence Yourself (AIY) je celá iniciativa, která se točí kolem umělé inteligence založené na otevřené knihovně Google TensorFlow. Nyní si pro nás připravila i potřebný hardware, který se inspiroval v již klasických VR brýlích Google Cardboard. Podobnost ale tkví pouze v tom, že oba produkty využívají levnou papírovou schránku, a tak je můžeme považovat spíše za pomůcku vhodnou k učení či prostému vyzkoušení si příslušné technologie. 
 
 
Google AIY Vision Kit krom papírové schránky nabídne PCB VisionBonnet, RGB diodou podsvícené tlačítko, piezo reproduktor a širokoúhlý objektiv. Samotný zákazník si pak musí obstarat mikropočítač Raspberry Pi Zero W, Raspberry Pi Camera, zdroj napájení a SD kartu pro systém a software. 
 
Deska VisionBonnet na sobě nese VPU (Vision Processing Unit) Intel Movidius MA2450 a samotný Google dodá potřebný software se třemi modely neurálních sítí založených na TensorFlow. 
 
 
S pomocí kamery a neurálních sítí budeme moci rozpoznávat všemožné objekty a to včetně lidských tváří a také bude možné rozpoznat třeba to, že do místnosti vešel náš pes, kočka či jiné zvíře. Google také umožní vytrénovat si vlastní síť, k čemuž poskytne potřebné nástroje pro Vision Kit. 
 
Se základní výbavou tak nás může toto zařízení informovat třeba o tom, že se kocour milostivě uráčil navštívit svůj domov, nebo nějaká osoba vstoupila do místnosti, kde nemá co dělat. Můžeme také identifikovat zvířata nebo i rostliny, které máme na pozemku. 
 
Google AIY Vision Kit je k dispozici pro předobjednání za 45 dolarů v Micro Center a reálně bude dostupný ještě do konce tohoto roku.