GPU-Z nyní odhalí falešné grafické karty Nvidia

GPU-Z nyní odhalí falešné grafické karty Nvidia
, , aktualita
Vývojáři z TechPowerUp přinesli svůj nástroj GPU-Z ve verzi 2.12.0, která si umí posvítit na falešné grafické karty Nvidia. Pokud zjistí, že je v počítači GPU s jinou pamětí nebo označením, upozorní na to uživatele.
K oblíbeným
reklama
Falešné grafické karty nejsou žádnou novinkou a v různých podobách se na trhu objevují už roky. Někdy prodejce upraví jen velikost paměti, jindy vydává starší model za novější a v některých případech kombinuje oba triky. Oblíbený nástroj GPU-Z, který koncem tohoto týdne vyšel ve verzi 2.12.0, se zaměřuje právě na tento problém. Vývojáři z TechPowerUp implementovali funkci, která umí odhalit padělky grafických karet. Podle oficiálního seznamu změn zvládne si nástroj poradí s přeznačenými GPU G84, G86, G92, G94, G96, GT215, GT216, GT218, GF108, GF106, GF114, GF116, GF119 a GK106. Pokud GPU-Z zjistí problém, zobrazí před názvem značku [FAKE] a místo loga výrobce ukáže žlutou ikonu s vykřičníkem.
 
 
A nejedná se o jedinou novinku v GPU-Z 2.12.0 z 12. října 2018. Program také přináší pár přidaných funkcí pro uživatele grafik na architektuře Nvidia Turing. Nově lze ukládat a nahrávat BIOS těchto karet nebo sledovat procentuální rychlost ventilátoru. Majitelé používající Turing s více nezávislými ventilátory potom ocení možnost zobrazit rychlost jednotlivých ventilátorů. Na kartě „Advanced“ s rozšiřujícími informacemi přibyla údaje o rozhraních HDMI a DisplayPort. Spotřeba grafik od Nvidie se nově zobrazuje jak v procentech TDP (navrženého tepelného výkonu), tak jako absolutní hodnota ve wattech.
 
Tradičně nesmí chybět ani oprava chyb. Vývojářům se podařilo vyřešit problém se zamrzáním způsobeným ochranou Valve Anti-Cheat (VAC), pokud GPU-Z běželo v pozadí. Také byl opraven záznam šířky pásma karet RTX 2080 a RTX 2080 Ti s pamětí GDDR6, sledování využití AMD Radeon RX 400 při použití novějších ovladačů, a text nápovědy pro senzory využití systémové paměti. Užitečný nástroj GPU-Z 2.12.0 lze zdarma stáhnout ze stránek vývojářů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p
Xbox Series S je zbrusu nová a slušně výkonná konzole, ovšem při běhu hry Assassin’s Creed Valhalla to není zrovna moc znát. Ukazuje se totiž, že kvůli udržení potřebné snímkovací frekvence padá rozlišení i na 720p. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu
Cyberpunk 2077 přijde na trh až 10. prosince, ovšem reklamní kampaň právě proto nyní už vrcholí a to má své následky, které jsou pro vývojáře veskrze příjemné. O hru je už nyní velký zájem, což se odráží ve statistikách Steamu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost
Nestává se zrovna často, aby výrobce počítačových skříní zastavoval prodej svých produktů kvůli obavám o bezpečnost zákazníků. Těžko si vzpomenout na podobný případ, jako je právě ten s modelem NZXT H1. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Co prozradí BIOSy o chystaném Radeonu RX 6700 XT? Co prozradí BIOSy o chystaném Radeonu RX 6700 XT?
Radeony RX 6800 a 6800 XT jsou sice dobré, ale přece jen drahé karty, takže více zákazníků čeká spíše na to, jaké levnější novinky AMD nabídne. Na trh se přitom chystá třeba Radeon RX 6700 XT, o němž už více víc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte má nové BIOSy pro AMD Smart Access Memory a Rage Mode Gigabyte má nové BIOSy pro AMD Smart Access Memory a Rage Mode
Společnost Gigabyte přišla s novými verzemi BIOSů pro své desky s čipovými sadami AMD 500 Series, které nově podporují AMD Smart Access Memory a Rage mode. Těšit se tak můžeme na porci výkonu navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek