Half-Life: Alyx je tu a sbírá velice pozitivní hodnocení

Half-Life: Alyx je tu a sbírá velice pozitivní hodnocení
, , aktualita
Společnost Valve dobře věděla, že zákazníci by jí za pokračování Half-Life utrhali ruce, ale přesto se rozhodla, že novým dílem Alyx osloví jen velice malou skupinu majitelů vhodných VR headsetů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Valve tak namísto vývoje dalšího dílu Half-Life, který by si mohly zahrát široké masy, tak vsadila na virtuální realitu a zatím to vypadá, že se jí to vede. Palebná příprava začala už v minulém roce, kdy byl vyslán na trh herní VR headset Index a později na podzim už byl ohlášen Half-Life: Alyx. Natěšení zákazníci začali skupovat VR headsety a samotný Index byl zakrátko v některých zemích vyprodaný. 
 
 
Jiní ale mohli spíše čekat na to, jak se nový Half-Life vůbec povede a dle ohlasů to vypadá, že lidé z Valve to možná opravdu rozseknou a ukáží ostatním cestu, ale uvidíme. Alyx je bezesporu kvalitní titul, nadšeni jsou dle Metacritic především profesionální recenzenti, kteří hru ocenili souhrnným skóre 92 bodů ze 100. Uživatelské hodnocení je také vysoké a jak se dalo očekávat, sráží je i lidé, kteří se sami netají tím, že VR headset nemají a hru ani nehráli. Dávají ale nulu právě proto, že jde o titul pouze pro VR a oni se těšili na něco jiného.
 
Gabe Newell označuje nový Half-Life za vrchol několikaletého technologického pokroku firmy Valve, který představuje vedle samotné hry i platformu SteamVR, příslušný engine (upravený Source 2), vývojové nástroje i samotný VR headset. 
 
Nyní je nasnadě otázka, zda Alyx proboří ledy a inspiruje ostatní k tomu, aby se odhodlali k vývoji AAA titulů speciálně pro VR. Jisté je, že počet lidí s příslušnou výbavou díky Valve stoupne a zvýší se i hlad po další podobné hře. Na druhou stranu, Valve mělo v tomto ohledu unikátní pozici, ve které se nenachází snad žádná jiná společnost.
 
Zaprvé, Valve provozuje Steam a už dávno jeho příjmy nezávisí na prodeji her. Zadruhé, samo nabízí VR headsety, takže nemá zisky pouze z prodeje herních kopií, nehledě na to, že hardware si zkopírovat nelze. A zatřetí, jde o Half-Life, za jehož pokračování se modlili i ateisté.
 
Takže uvidíme, pro Valve bude Alyx pravděpodobně představovat úspěch, ale že by se jej odteď snažily hned napodobit jiné společnosti, to není tak jisté. Třeba však alespoň začnou přemýšlet nad tím, jak své hry přizpůsobit pro oba herní světy. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Včera, aktualita, Jan Vítek