www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index
, , aktualita
Společnost Valve má své zkušenosti s vývojem hardwaru, a tak není ohlášení VR headsetu Index velké překvapení. Jeho představení se dočkáme v květnu, takže možná na letošním Computexu.  
K oblíbeným
reklama
Trhu s VR headsety využívanými pro hraní na PC jednoznačně vládne Facebook, čili Oculus a vedle něj pak HTC. My teprve uvidíme, jestli Valve bude mít ambice to změnit a nelze přitom zapomenout na to, že tato firma sice má své bohaté zkušenosti s vývojem hardwaru, ale ty mají spíše neslavné pozadí. Steam Link nebyl špatný, ale dnes už jde o nadbytečný hardware, který lze nahradit aplikací, Steam Machines bylo jedno velké fiasko, které skončilo kvůli velkolepému nezájmu lidí. Dnes tak zbývá z hardwaru firmy Valve ovladač Steam Controller, který měl právě protlačit do svět her celou platformu Steam Machines. 
 
 
Nyní se dozvídáme o zařízení Valve Index, které bude představeno někdy v květnu, a to možná až na jeho konci, kdy odstartuje letošní Computex. Evidentně jde o VR headset, ale jinak se nic moc nedozvíme, tedy přímo od Valve. 
 
Server VR Focus, který se na tuto oblast specializuje, má však další informace, ale ty jsou evidentně založeny pouze na tom, co lze vysledovat ze samotného obrázku. Máme tu malého jezdce nad levým palcem, který bude sloužit pro nastavení optiky s ohledem na vzdálenost mezi našima očima. A pak tu jsou také přední kamery, což zase může přispět k funkci sledování pohybu a polohy pomocí samotného headsetu a stejně tak zde mohou být funkce pro smíšenou realitu, nebo prostě jen možnost si narychlo přepnout do režimu pro sledování reálného okolí, aniž bychom si museli headset sundávat. K tomu by ostatně mohlo posloužit tlačítko nad pravým palcem. 
 
Zatím se tak nic dalšího opravdu neví, ale vzhledem k zaměření firmy Valve se dá ještě očekávat, že Index nebude mít vlastní výkonný hardware a bude se muset připojit k PC. Kompatibilita se systémem SteamOS se dá čekat také.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře