www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index
, , aktualita
Společnost Valve má své zkušenosti s vývojem hardwaru, a tak není ohlášení VR headsetu Index velké překvapení. Jeho představení se dočkáme v květnu, takže možná na letošním Computexu.  
K oblíbeným
reklama
Trhu s VR headsety využívanými pro hraní na PC jednoznačně vládne Facebook, čili Oculus a vedle něj pak HTC. My teprve uvidíme, jestli Valve bude mít ambice to změnit a nelze přitom zapomenout na to, že tato firma sice má své bohaté zkušenosti s vývojem hardwaru, ale ty mají spíše neslavné pozadí. Steam Link nebyl špatný, ale dnes už jde o nadbytečný hardware, který lze nahradit aplikací, Steam Machines bylo jedno velké fiasko, které skončilo kvůli velkolepému nezájmu lidí. Dnes tak zbývá z hardwaru firmy Valve ovladač Steam Controller, který měl právě protlačit do svět her celou platformu Steam Machines. 
 
 
Nyní se dozvídáme o zařízení Valve Index, které bude představeno někdy v květnu, a to možná až na jeho konci, kdy odstartuje letošní Computex. Evidentně jde o VR headset, ale jinak se nic moc nedozvíme, tedy přímo od Valve. 
 
Server VR Focus, který se na tuto oblast specializuje, má však další informace, ale ty jsou evidentně založeny pouze na tom, co lze vysledovat ze samotného obrázku. Máme tu malého jezdce nad levým palcem, který bude sloužit pro nastavení optiky s ohledem na vzdálenost mezi našima očima. A pak tu jsou také přední kamery, což zase může přispět k funkci sledování pohybu a polohy pomocí samotného headsetu a stejně tak zde mohou být funkce pro smíšenou realitu, nebo prostě jen možnost si narychlo přepnout do režimu pro sledování reálného okolí, aniž bychom si museli headset sundávat. K tomu by ostatně mohlo posloužit tlačítko nad pravým palcem. 
 
Zatím se tak nic dalšího opravdu neví, ale vzhledem k zaměření firmy Valve se dá ještě očekávat, že Index nebude mít vlastní výkonný hardware a bude se muset připojit k PC. Kompatibilita se systémem SteamOS se dá čekat také.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů