www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index
, , aktualita
Společnost Valve má své zkušenosti s vývojem hardwaru, a tak není ohlášení VR headsetu Index velké překvapení. Jeho představení se dočkáme v květnu, takže možná na letošním Computexu.  
K oblíbeným
reklama
Trhu s VR headsety využívanými pro hraní na PC jednoznačně vládne Facebook, čili Oculus a vedle něj pak HTC. My teprve uvidíme, jestli Valve bude mít ambice to změnit a nelze přitom zapomenout na to, že tato firma sice má své bohaté zkušenosti s vývojem hardwaru, ale ty mají spíše neslavné pozadí. Steam Link nebyl špatný, ale dnes už jde o nadbytečný hardware, který lze nahradit aplikací, Steam Machines bylo jedno velké fiasko, které skončilo kvůli velkolepému nezájmu lidí. Dnes tak zbývá z hardwaru firmy Valve ovladač Steam Controller, který měl právě protlačit do svět her celou platformu Steam Machines. 
 
 
Nyní se dozvídáme o zařízení Valve Index, které bude představeno někdy v květnu, a to možná až na jeho konci, kdy odstartuje letošní Computex. Evidentně jde o VR headset, ale jinak se nic moc nedozvíme, tedy přímo od Valve. 
 
Server VR Focus, který se na tuto oblast specializuje, má však další informace, ale ty jsou evidentně založeny pouze na tom, co lze vysledovat ze samotného obrázku. Máme tu malého jezdce nad levým palcem, který bude sloužit pro nastavení optiky s ohledem na vzdálenost mezi našima očima. A pak tu jsou také přední kamery, což zase může přispět k funkci sledování pohybu a polohy pomocí samotného headsetu a stejně tak zde mohou být funkce pro smíšenou realitu, nebo prostě jen možnost si narychlo přepnout do režimu pro sledování reálného okolí, aniž bychom si museli headset sundávat. K tomu by ostatně mohlo posloužit tlačítko nad pravým palcem. 
 
Zatím se tak nic dalšího opravdu neví, ale vzhledem k zaměření firmy Valve se dá ještě očekávat, že Index nebude mít vlastní výkonný hardware a bude se muset připojit k PC. Kompatibilita se systémem SteamOS se dá čekat také.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář