www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index

Valve slibuje na květen svůj VR headset Index
, , aktualita
Společnost Valve má své zkušenosti s vývojem hardwaru, a tak není ohlášení VR headsetu Index velké překvapení. Jeho představení se dočkáme v květnu, takže možná na letošním Computexu.  
K oblíbeným
reklama
Trhu s VR headsety využívanými pro hraní na PC jednoznačně vládne Facebook, čili Oculus a vedle něj pak HTC. My teprve uvidíme, jestli Valve bude mít ambice to změnit a nelze přitom zapomenout na to, že tato firma sice má své bohaté zkušenosti s vývojem hardwaru, ale ty mají spíše neslavné pozadí. Steam Link nebyl špatný, ale dnes už jde o nadbytečný hardware, který lze nahradit aplikací, Steam Machines bylo jedno velké fiasko, které skončilo kvůli velkolepému nezájmu lidí. Dnes tak zbývá z hardwaru firmy Valve ovladač Steam Controller, který měl právě protlačit do svět her celou platformu Steam Machines. 
 
 
Nyní se dozvídáme o zařízení Valve Index, které bude představeno někdy v květnu, a to možná až na jeho konci, kdy odstartuje letošní Computex. Evidentně jde o VR headset, ale jinak se nic moc nedozvíme, tedy přímo od Valve. 
 
Server VR Focus, který se na tuto oblast specializuje, má však další informace, ale ty jsou evidentně založeny pouze na tom, co lze vysledovat ze samotného obrázku. Máme tu malého jezdce nad levým palcem, který bude sloužit pro nastavení optiky s ohledem na vzdálenost mezi našima očima. A pak tu jsou také přední kamery, což zase může přispět k funkci sledování pohybu a polohy pomocí samotného headsetu a stejně tak zde mohou být funkce pro smíšenou realitu, nebo prostě jen možnost si narychlo přepnout do režimu pro sledování reálného okolí, aniž bychom si museli headset sundávat. K tomu by ostatně mohlo posloužit tlačítko nad pravým palcem. 
 
Zatím se tak nic dalšího opravdu neví, ale vzhledem k zaměření firmy Valve se dá ještě očekávat, že Index nebude mít vlastní výkonný hardware a bude se muset připojit k PC. Kompatibilita se systémem SteamOS se dá čekat také.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář