www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní SSD Adata XPG Spectrix S40G dají až 3500 MB/s

Herní SSD Adata XPG Spectrix S40G dají až 3500 MB/s
, , aktualita
Od společnosti Adata jsme se dočkali nového vysoce výkonného herního SSD disku XPG Spectrix S40G. Ten dle výrobce slibuje přenosové rychlosti dosahující až hodnoty 3500 MB/s. Má i módní RGB podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Na trhu herních SSD disků se nově objevuje model XPG Spectrix S40G od společnosti Adata. Tyto disky se mohou chlubit i RGB podsvícením, které je dnes dosti populární. Pro větší spolehlivost při přenosu dat (nalezení chyb i opravu) je zde funkce LDPC (Low-Density Parity-Check), máme zde i 256bitové šifrování AES. DIsky jsou dodávány ve formě m.2 2280 karet s PCIe Gen3 x4 rozhraním a nechybí ani podpora NVMe 1.3. Samozřejmostí je pro dosažení vysokého výkonu i SLC Caching a DRAM cache buffer. Založeny jsou pak na 3D TLC NAND pamětech.
 
Adata XPG Spectrix S40G
 
K dispozici bude s kapacitami 256 GB, 512 GB a 1 TB. Všechny slibují rychlost sekvenčního čtení 3500 MB/s (ATTO i CDM), výsledky se ale výrazněji liší u zápisu. Pokud se bavíme o benchmarku ATTO, pak 256GB verze nabídne 1200 MB/s a ostatní dvě pak 1900 MB/s. CDM nicméně uvádí hodnoty 1200 MB/s pro 256GB verzi, mnohem vyšších 2400 MB/s pro 512GB variantu a dokonce 3000 MB/s u 1TB varianty.
 
V pořadí těchto variantou jsou pak uváděny i hodnoty náhodného 4K čtení a zápisu 210K/230K IOPS, dále 300K/240K IOPS a varianta s nejvyšší kapacitou pak nabídne 290K/240K IOPS. Disky by měly dosahovat spotřeby 0,33 W v aktivním stavu. Výrobce hovoří o střední době mezi poruchami o délce 2 milionu hodin a dává na ně 5letou záruku. Životnost disků by měla být na 625 úplných přepisů (např. 256GB verze má 160 TBW).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře