www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní SSD Adata XPG Spectrix S40G dají až 3500 MB/s

Herní SSD Adata XPG Spectrix S40G dají až 3500 MB/s
, , aktualita
Od společnosti Adata jsme se dočkali nového vysoce výkonného herního SSD disku XPG Spectrix S40G. Ten dle výrobce slibuje přenosové rychlosti dosahující až hodnoty 3500 MB/s. Má i módní RGB podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Na trhu herních SSD disků se nově objevuje model XPG Spectrix S40G od společnosti Adata. Tyto disky se mohou chlubit i RGB podsvícením, které je dnes dosti populární. Pro větší spolehlivost při přenosu dat (nalezení chyb i opravu) je zde funkce LDPC (Low-Density Parity-Check), máme zde i 256bitové šifrování AES. DIsky jsou dodávány ve formě m.2 2280 karet s PCIe Gen3 x4 rozhraním a nechybí ani podpora NVMe 1.3. Samozřejmostí je pro dosažení vysokého výkonu i SLC Caching a DRAM cache buffer. Založeny jsou pak na 3D TLC NAND pamětech.
 
Adata XPG Spectrix S40G
 
K dispozici bude s kapacitami 256 GB, 512 GB a 1 TB. Všechny slibují rychlost sekvenčního čtení 3500 MB/s (ATTO i CDM), výsledky se ale výrazněji liší u zápisu. Pokud se bavíme o benchmarku ATTO, pak 256GB verze nabídne 1200 MB/s a ostatní dvě pak 1900 MB/s. CDM nicméně uvádí hodnoty 1200 MB/s pro 256GB verzi, mnohem vyšších 2400 MB/s pro 512GB variantu a dokonce 3000 MB/s u 1TB varianty.
 
V pořadí těchto variantou jsou pak uváděny i hodnoty náhodného 4K čtení a zápisu 210K/230K IOPS, dále 300K/240K IOPS a varianta s nejvyšší kapacitou pak nabídne 290K/240K IOPS. Disky by měly dosahovat spotřeby 0,33 W v aktivním stavu. Výrobce hovoří o střední době mezi poruchami o délce 2 milionu hodin a dává na ně 5letou záruku. Životnost disků by měla být na 625 úplných přepisů (např. 256GB verze má 160 TBW).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře