www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní SSD Adata XPG Spectrix S40G dají až 3500 MB/s

Herní SSD Adata XPG Spectrix S40G dají až 3500 MB/s
, , aktualita
Od společnosti Adata jsme se dočkali nového vysoce výkonného herního SSD disku XPG Spectrix S40G. Ten dle výrobce slibuje přenosové rychlosti dosahující až hodnoty 3500 MB/s. Má i módní RGB podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Na trhu herních SSD disků se nově objevuje model XPG Spectrix S40G od společnosti Adata. Tyto disky se mohou chlubit i RGB podsvícením, které je dnes dosti populární. Pro větší spolehlivost při přenosu dat (nalezení chyb i opravu) je zde funkce LDPC (Low-Density Parity-Check), máme zde i 256bitové šifrování AES. DIsky jsou dodávány ve formě m.2 2280 karet s PCIe Gen3 x4 rozhraním a nechybí ani podpora NVMe 1.3. Samozřejmostí je pro dosažení vysokého výkonu i SLC Caching a DRAM cache buffer. Založeny jsou pak na 3D TLC NAND pamětech.
 
Adata XPG Spectrix S40G
 
K dispozici bude s kapacitami 256 GB, 512 GB a 1 TB. Všechny slibují rychlost sekvenčního čtení 3500 MB/s (ATTO i CDM), výsledky se ale výrazněji liší u zápisu. Pokud se bavíme o benchmarku ATTO, pak 256GB verze nabídne 1200 MB/s a ostatní dvě pak 1900 MB/s. CDM nicméně uvádí hodnoty 1200 MB/s pro 256GB verzi, mnohem vyšších 2400 MB/s pro 512GB variantu a dokonce 3000 MB/s u 1TB varianty.
 
V pořadí těchto variantou jsou pak uváděny i hodnoty náhodného 4K čtení a zápisu 210K/230K IOPS, dále 300K/240K IOPS a varianta s nejvyšší kapacitou pak nabídne 290K/240K IOPS. Disky by měly dosahovat spotřeby 0,33 W v aktivním stavu. Výrobce hovoří o střední době mezi poruchami o délce 2 milionu hodin a dává na ně 5letou záruku. Životnost disků by měla být na 625 úplných přepisů (např. 256GB verze má 160 TBW).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář