Hippoterapie s robotickým koněm? Taková je vize studentů z USA

Hippoterapie s robotickým koněm? Taková je vize studentů z USA
, , aktualita
Tým složený ze studentů z Rice University v USA se rozhodl vytvořit robotického koně, který má za úkol zastoupit skutečná zvířata při hippoterapii, protože ne každý si ji může dovolit s živým koněm. 
K oblíbeným
reklama
Terapie využívající jízdy na koni, která pomáhá pacientům v oblastech psychiatrie či neurologie, nemusí být vždy snadno dostupná. To byl hlavní důvod, proč se skupina studentů z Rice University rozhodla vytvořit robotického koně, který svými pohyby bude napodobovat živé zvíře. Robot dostal pojmenování Stewie a má za úkol poskytovat hippoterapii jedincům, kteří nejsou schopní cestovat, či si nemůžou dovolit návštěvu střediska, které tuto terapii s živými zvířaty poskytuje. 
 
 
Studenti svůj projekt začali sběrem dat z akcelerometru o pohybech skutečných koní na ranči v Texasu. Tyto informace sloužily k vytvoření kódu, který má za úkol robotického koně rozpohybovat. Robot Stewie má několik různých programů pro odlišné způsoby chůze. Při terapii je tak možné vybrat konkrétní program, který je pro daného pacienta nejvhodnější. 
 
Studenti se rozhodli, že všechny informace o svém projektu zveřejní, takže kód i návrhy jsou open source. Kdokoliv se tak může pustit do replikace jejich projektu či do jeho vylepšování a vytvořit si vlastního robotického koně. To ale neznamená, že by roboti měli v hippoterapii skutečná zvířata úplně nahradit. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář