reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hisense uvedl mini-LED herní monitor 27G7K-PRO s podporou DisplayHDR 1000

18.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
Hisense uvedl mini-LED herní monitor 27G7K-PRO s podporou DisplayHDR 1000
Společnost Hisense představila nový herní monitor 27G7K-PRO, který bude oficiálním monitorem hry Black Myth: Wukong. Slibuje 160Hz obnovovací frekvenci a vysoký jas. Splňuje certifikaci DisplayHDR 1000.
Počítačová hra Black Myth: Wukong má svůj oficiální monitor, jímž je Hisense 27G7K-PRO. Název napovídá, že má 27" úhlopříčku. Zajímavý je ale i tím, že panel typu Fast IPS disponuje vysokým rozlišením UHD 4K (3840×2160 pixelů), které podporuje při vysoké obnovovací frekvenci až 160 Hz (samozřejmostí je i synchronizační technologie AMD FreeSync Premium). Navíc jde o monitor s technologií mini-LED, tedy velkým množstvím malých diod pro lokální podsvětlení, což zajišťuje vysoký kontrast. Také dosahuje vysokého lokálního jasu, díky čemuž má certifikaci VESA DisplayHDR 1000. Dosahuje odezvy 1 ms a pokrývá 98 % barevného prostoru DCI-P3.
 
Hisense 27G7K-PRO
 
Novinka má ergonomický stojan a dynamické osvětlení pro světelné efekty. Najdeme tu porty HDMI, DisplayPort 1.4, USB včetně typu USB-C, který podporuje i 90W Power Delivery. Díky tomu by měl zvládnout napájet i nejeden herní notebook. Certifikaci získal i pro ochranu očí (TÜV Rheinland). Pokud jde o čínskou cenu, ta byla stanovena na 3699 juanů, což kurzovým přepočtem odpovídá částce 12 tisíc Kč, nicméně v reálu (dostane-li se k nám) by se dala očekávat spíše částka blížící se 20 tisícům Kč.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama