Honda na CES 2018 představí robotický koncept 3E

Honda na CES 2018 představí robotický koncept 3E
, , aktualita
Společnost Honda chce na CES 2018 představit robotický koncept 3E. Ten bude zahrnovat emoce vyjadřujícího robota, jezdící "židli", malý vozík s úložným prostorem i autonomní čtyřkolku s umělou inteligencí.reklama
I když společnost Honda známe především jako výrobce automobilů, motorek, zahradní techniky a jako největšího výrobce motorů na světě, je také jedním z předních vývojářů robotů. Známý je např. humanoidní robot Asimo představený před více než 15 lety. Nyní si Honda chystá pro nadcházející CES 2018 novinku v podobě robotického konceptu 3E (Empower, Experience, Empathy). Ten bude čítat celkem čtyři odlišná zařízení, která mají různým způsobem demonstrovat, jak může AI asistovat lidem v běžném životě.
 
Honda 3E robotický koncept
 
Tato zařízení se mohou hodit např. pro rehabilitaci po nehodách nebo nemocech, rekreaci a mnoho dalšího. Jako první je tu robot 3E-A18. Tento robot má za úlohu dělat člověku společnost a zobrazuje nejrůznější emoce a výrazy tváře. 3E-B18 je pojízdnou židlí pomáhající s přepravou nejen v interiérech, ale i exteriérech. Dále zde máme 3E-C18, což je malý elektrický vozík s multifunkčním úložným prostorem. Nakonec bude představen ještě 3E-D18, autonomní čtyřkolka pro pomoc při různých pracovních aktivitách. Popisy jsou tedy značně abstraktní a teprve uvidíme v budoucnu, jaké reálné produkty se z nich vyvinou.
 
Honda 3E-B18
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář