Honda na CES 2018 představí robotický koncept 3E

Honda na CES 2018 představí robotický koncept 3E
, , aktualita
Společnost Honda chce na CES 2018 představit robotický koncept 3E. Ten bude zahrnovat emoce vyjadřujícího robota, jezdící "židli", malý vozík s úložným prostorem i autonomní čtyřkolku s umělou inteligencí.
reklama
I když společnost Honda známe především jako výrobce automobilů, motorek, zahradní techniky a jako největšího výrobce motorů na světě, je také jedním z předních vývojářů robotů. Známý je např. humanoidní robot Asimo představený před více než 15 lety. Nyní si Honda chystá pro nadcházející CES 2018 novinku v podobě robotického konceptu 3E (Empower, Experience, Empathy). Ten bude čítat celkem čtyři odlišná zařízení, která mají různým způsobem demonstrovat, jak může AI asistovat lidem v běžném životě.
 
Honda 3E robotický koncept
 
Tato zařízení se mohou hodit např. pro rehabilitaci po nehodách nebo nemocech, rekreaci a mnoho dalšího. Jako první je tu robot 3E-A18. Tento robot má za úlohu dělat člověku společnost a zobrazuje nejrůznější emoce a výrazy tváře. 3E-B18 je pojízdnou židlí pomáhající s přepravou nejen v interiérech, ale i exteriérech. Dále zde máme 3E-C18, což je malý elektrický vozík s multifunkčním úložným prostorem. Nakonec bude představen ještě 3E-D18, autonomní čtyřkolka pro pomoc při různých pracovních aktivitách. Popisy jsou tedy značně abstraktní a teprve uvidíme v budoucnu, jaké reálné produkty se z nich vyvinou.
 
Honda 3E-B18
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek