Honda na CES 2018 představí robotický koncept 3E

Honda na CES 2018 představí robotický koncept 3E
, , aktualita
Společnost Honda chce na CES 2018 představit robotický koncept 3E. Ten bude zahrnovat emoce vyjadřujícího robota, jezdící "židli", malý vozík s úložným prostorem i autonomní čtyřkolku s umělou inteligencí.
reklama
I když společnost Honda známe především jako výrobce automobilů, motorek, zahradní techniky a jako největšího výrobce motorů na světě, je také jedním z předních vývojářů robotů. Známý je např. humanoidní robot Asimo představený před více než 15 lety. Nyní si Honda chystá pro nadcházející CES 2018 novinku v podobě robotického konceptu 3E (Empower, Experience, Empathy). Ten bude čítat celkem čtyři odlišná zařízení, která mají různým způsobem demonstrovat, jak může AI asistovat lidem v běžném životě.
 
Honda 3E robotický koncept
 
Tato zařízení se mohou hodit např. pro rehabilitaci po nehodách nebo nemocech, rekreaci a mnoho dalšího. Jako první je tu robot 3E-A18. Tento robot má za úlohu dělat člověku společnost a zobrazuje nejrůznější emoce a výrazy tváře. 3E-B18 je pojízdnou židlí pomáhající s přepravou nejen v interiérech, ale i exteriérech. Dále zde máme 3E-C18, což je malý elektrický vozík s multifunkčním úložným prostorem. Nakonec bude představen ještě 3E-D18, autonomní čtyřkolka pro pomoc při různých pracovních aktivitách. Popisy jsou tedy značně abstraktní a teprve uvidíme v budoucnu, jaké reálné produkty se z nich vyvinou.
 
Honda 3E-B18
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře