www.svethardware.cz
>
>
>

Houslista se rozhodl vyrobit si housle na 3D tiskárně

Houslista se rozhodl vyrobit si housle na 3D tiskárně
, , aktualita
Technologie 3D tisku se zalíbila mladému americkému houslistovi, když přemýšlel, jakým způsobem by mohl získat housle se šesti strunami pro zahrání speciální skladby. Se dvěma pomocníky se rozhodl projekt realizovat. 
K oblíbeným
reklama
3D tisk může být užitečnou technologií i pro hudebníky. Houslista Sean Riley potřeboval speciální elektrické housle se šesti strunami, aby mohl zahrát určitou skladbu. A než aby utrácel vysoké částky za koupi takových houslí, rozhodl se, že si nástroj vytiskne na 3D tiskárně a vytvoří něco jedinečného. 
 
Houslista, který hraje od svých sedmi let, nyní studuje na Texaské univerzitě. Rozhodl se, že skladbu s názvem The Dharma at Big Sur od Johna Adamse zahraje, i když k ní potřebuje speciální vybavení. 3D tisk hudebního nástroje by na studentům přístupných 3D tiskárnách ale nezvládl sám. Potřeboval pomoc s návrhem i samotnou výrobou. 
 
 
Prvním členem týmu byl Daniel Goodwin, který houslistovi okamžitě řekl, že je to šílený nápad. Projekt ho ale i přes svou náročnost příliš zaujal, takže spolupráci nechtěl nechat plavat. Následně došlo i na oslovení třetího člena týmu, sochařky a designérky Rebeccy Milton, která měla za úkol pracovat na designu tištěných houslí. 
 
K vytvoření výsledných elektrických houslí použili tři studenti různé materiály. Trup houslí je vyrobený na 3D tiskárně, na ostatní součásti bylo použito dřevo, kosti či mušle. Právě díky tomu, že jsou housle elektrické, nebylo se při návrzích třeba starat o to, aby měly tradiční dutý tvar. Elektronické součásti si tým nechal zhotovit na zakázku. 
 
Nyní už je hudební nástroj se šesti strunami vyrobený s pomocí 3D tisku na světě a Sean Riley si může užívat hry, jak je možné vidět na videu. Podle houslisty je zvuk fantastický a má pocit, že se jedná o něco víc než jen o pouhé housle. 
 
Zdroj: 3ders.org 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek