reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Hráčům bety Diabla IV začínají umírat grafické karty RTX 3080 Ti

, , aktualita
Hráčům bety Diabla IV začínají umírat grafické karty RTX 3080 Ti
Vypadá to, že některé grafické karty si moc nerozumí s novou hrou Diablo IV, neboť se objevilo už několik úmrtí grafických karet. Jde především o karty GeForce RTX 3080 Ti od společnosti Gigabyte. Trochu se nám opakuje historie s hrou New World.
Hráčům bety Diabla IV začínají umírat grafické karty RTX 3080 Ti
Možná si ještě vzpomínáte na kauzu hry New World od Amazonu z konce roku 2021, kdy se při hraní této hry začala objevovat úmrtí grafických karet EVGA GeForce RTX 3090, nicméně zasáhlo to i několik RTX 3080 Ti a RTX 3080. Nakonec se ukázalo, že to byla tak trochu chyba na obou stranách. EVGA špatně vyrobila karty (problémy s připájením některých součástek), vývojáři zase nechali hru ždímat grafické karty na maximum, že to až nevydržely. A nějaký podobný problém se nám možná rýsuje znovu, a to v podání hry Diablo IV a grafických karet GeForce RTX 3080 Ti od Gigabytu. Údajně se ale už v novém Diablu odporoučela i RTX 3080 Ti od společnosti EVGA a dokonce i jeden Radeon RX 6900 XT, toto jsou ale ojedinělé případy, které nemusí nic znamenat.
 
Diablo IV Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti
 
Zvýšený počet mrtvých karet jednoho výrobce, kde k tomu došlo v jedné hře, to už ale o něčem vypovídá. Obvykle se to projevuje tak, že zčerná monitor a ventilátory se rozjedou na plný výkon. Jaký bude skutečný důvod problémů, to se prozatím řeší, nicméně se doporučuje náhradní řešení, kdy v ovladačích grafických karet Nvidia snížíte max. snímkovací frekvenci (např. na frekvenci monitoru). To by mělo zajistit, aby Diablo IV neždímalo z karet maximum, které nejsou schopné podávat bez poškození. Doporučuje se také hrát hru s nepřetaktovanou kartou.
 


reklama
reklama
reklama