www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou

HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou
, , aktualita
HTC přichází s rozšířenou řadou nových VR headsetů VIVE Cosmos, a to konkrétně se třemi modely: VIVE Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR a VIVE Cosmos Play s vysokým rozlišením a rozšířenou realitou. 
K oblíbeným
reklama
V podstatě tak jde o tři nové varianty staršího headsetu HTC VIVE Cosmos, s jejichž pomocí se výrobce bude snažit oslovit více zákazníků. V každém případě získáme celkové rozlišení 2880 x 1700 pixelů s obnovovací frekvencí 90 Hz, stereo sluchátka a design s odklopnou hlavní částí. Všechny také umožní nastavit optiku dle vzdálenosti mezi očima (IPD (interpupillary distance)) a podporu bezdrátového adaptéru HTC VIVE Wireless. 
 


HTC VIVE Cosmos Elite je už dle svého označení tím nejlepším z nové nabídky. Vybaven je čelním panelem HTC VIVE External Tracking Faceplate, který kombinuje systém sledování polohy ze samotného headsetu se sledováním ze základnových stanic. Dále tu je kompatibilita s veškerým příslušenstvím systému Steam VR, HTC Vive Trackery využitelnými i jako značkovače pro sledování pohybu celého těla nebo držených předmětů. Tento headset je tak zvláště doporučen pro tituly jako Pistol Whip, Superhot a Audica.
 
Prodej HTC VIVE Cosmos Elite se základnovými stanicemi a ovladači bude zahájen v průběhu prvního čtvrtletí roku 2020. Doporučená cena je 25.599 Kč. Ve druhém čtvrtletí bude pak dostupný i samostatný čelní modul External Tracking Faceplate s cenou 5 559 Kč, a to i jako příslušenství pro původní Cosmos. Předobjednávky HTC VIVE Elite startují 4. března 2020.
 
 
HTC VIVE Cosmos XR nabídne čelní průhledové kamery pro AR se zorným polem až 100°. Tento headset teprve bude blíže představen, a to v březnu na GDC 2020 a ve druhém čtvrtletí jej HTC nabídne vývojářům. Na trh se tak ještě nechystá.
 
 
Nakonec je tu HTC VIVE Cosmos Play jako to levnější řešení (ovšem s neuvedenou cenou), které má také vlastní systém sledování polohy a pohybu, a to pomocí čtyř kamer. Má tak jen o něco slabší výbavu či možnosti využití, ale jinak se o něm nedozvíme nic. Tento headset se ostatně také ještě nechystá na trh a to nastane až za několik měsíců. Mezitím je stále v prodeji původní HTC Vive Cosmos s cenou 21.590 Kč.
 
Zdroj: HTC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů