www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
, , aktualita
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
K oblíbeným
reklama
HTC Vive Cosmos představuje další generaci VR headsetů pro PC připojených pomocí kabelů, takže jde o herní model, od nějž očekáváme především vysokou kvalitu zobrazení, sledování polohy a zkrátka všeho. Máme tu tak displeje s vyšším rozlišením, sledováním polohy v 6DoF pomocí šesti kamer a interních senzorů, čili bez potřeby externě rozestavěných senzorů, nižší hmotnost a také nově pojaté ovladače do rukou. Tento headset si už můžeme předobjednávat, nicméně reálná dostupnost nastane na začátku října. 
 
 
Vive Cosmos byl představen už letos na CES, a tak víme, že nabídne pro každé oko rozlišení 1440 x 1700 na 3,4" RGB LCD displeji (kombinovaně tedy 2880 x 1700) s obnovovací frekvencí 90 Hz a celkovým úhlem pohledu 110 stupňů. HTC však mlčelo o tom, jaké se dočkáme optiky, i když se mluvilo o tom, že se stále budou využívat Fresnelovy čočky a to se nyní potvrzuje. Pro připojení headsetu k PC využijeme jednak DisplayPort 1.2 a pak u USB 3.0, popřípadě si budeme moci dokoupit pro bezdrátové připojení adaptér s rozhraním WiGig.   
 
 
Šestiosé sledování polohy zde zajistí krom šesti kamer také G-senzor a gyroskop, což znamená oproti Vive a Vive Pro značné ulehčení a urychlení při zprovoznění. Před každým použitím tak nebudeme muset kolem sebe rozmisťovat senzory a provádět kalibraci celého systému. 
 
 
Máme tu také nové ovladače do rukou, jejichž pohyb a polohu si bude pochopitelně hlídat samotný headset. Ovladače samotné nesou dotykovou plošku, dvě tlačítka, spoušť, malý joystick, bumper a grip button, obvyklou to výbavu podobných ovladačů pro VR. Napájení zde však zajistí dvojice baterií AA, takže dobíjení není možné, leda snad pomocí vlastních dobíjecích tužkových baterií, které ale i tak bude nutné měnit. 
 
 
 
Zajímavé je to, že přední panel je možné snadno odpojit a případně vyměnit za jiný, což umožní provést případný pozdější hardwarový upgrade. Jak ukazuje fotografie černého panelu označeného za Vive Cosmos External Tracking Mod, už nyní je jeden náhradní k dispozici a ten konkrétně umožní polohu headsetu nechat sledovat pomocí základových stanic Lighthouse systému SteamVR, což ovšem znamená, že v takovém případě nám budou ovladače pro Cosmos k ničemu.
 
 
 
HTC Vive Cosmos VR přijde na trh 3. října za základní cenu 699 USD. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek