www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
, , aktualita
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
K oblíbeným
reklama
HTC Vive Cosmos představuje další generaci VR headsetů pro PC připojených pomocí kabelů, takže jde o herní model, od nějž očekáváme především vysokou kvalitu zobrazení, sledování polohy a zkrátka všeho. Máme tu tak displeje s vyšším rozlišením, sledováním polohy v 6DoF pomocí šesti kamer a interních senzorů, čili bez potřeby externě rozestavěných senzorů, nižší hmotnost a také nově pojaté ovladače do rukou. Tento headset si už můžeme předobjednávat, nicméně reálná dostupnost nastane na začátku října. 
 
 
Vive Cosmos byl představen už letos na CES, a tak víme, že nabídne pro každé oko rozlišení 1440 x 1700 na 3,4" RGB LCD displeji (kombinovaně tedy 2880 x 1700) s obnovovací frekvencí 90 Hz a celkovým úhlem pohledu 110 stupňů. HTC však mlčelo o tom, jaké se dočkáme optiky, i když se mluvilo o tom, že se stále budou využívat Fresnelovy čočky a to se nyní potvrzuje. Pro připojení headsetu k PC využijeme jednak DisplayPort 1.2 a pak u USB 3.0, popřípadě si budeme moci dokoupit pro bezdrátové připojení adaptér s rozhraním WiGig.   
 
 
Šestiosé sledování polohy zde zajistí krom šesti kamer také G-senzor a gyroskop, což znamená oproti Vive a Vive Pro značné ulehčení a urychlení při zprovoznění. Před každým použitím tak nebudeme muset kolem sebe rozmisťovat senzory a provádět kalibraci celého systému. 
 
 
Máme tu také nové ovladače do rukou, jejichž pohyb a polohu si bude pochopitelně hlídat samotný headset. Ovladače samotné nesou dotykovou plošku, dvě tlačítka, spoušť, malý joystick, bumper a grip button, obvyklou to výbavu podobných ovladačů pro VR. Napájení zde však zajistí dvojice baterií AA, takže dobíjení není možné, leda snad pomocí vlastních dobíjecích tužkových baterií, které ale i tak bude nutné měnit. 
 
 
 
Zajímavé je to, že přední panel je možné snadno odpojit a případně vyměnit za jiný, což umožní provést případný pozdější hardwarový upgrade. Jak ukazuje fotografie černého panelu označeného za Vive Cosmos External Tracking Mod, už nyní je jeden náhradní k dispozici a ten konkrétně umožní polohu headsetu nechat sledovat pomocí základových stanic Lighthouse systému SteamVR, což ovšem znamená, že v takovém případě nám budou ovladače pro Cosmos k ničemu.
 
 
 
HTC Vive Cosmos VR přijde na trh 3. října za základní cenu 699 USD. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů