www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
, , aktualita
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
K oblíbeným
reklama
HTC Vive Cosmos představuje další generaci VR headsetů pro PC připojených pomocí kabelů, takže jde o herní model, od nějž očekáváme především vysokou kvalitu zobrazení, sledování polohy a zkrátka všeho. Máme tu tak displeje s vyšším rozlišením, sledováním polohy v 6DoF pomocí šesti kamer a interních senzorů, čili bez potřeby externě rozestavěných senzorů, nižší hmotnost a také nově pojaté ovladače do rukou. Tento headset si už můžeme předobjednávat, nicméně reálná dostupnost nastane na začátku října. 
 
 
Vive Cosmos byl představen už letos na CES, a tak víme, že nabídne pro každé oko rozlišení 1440 x 1700 na 3,4" RGB LCD displeji (kombinovaně tedy 2880 x 1700) s obnovovací frekvencí 90 Hz a celkovým úhlem pohledu 110 stupňů. HTC však mlčelo o tom, jaké se dočkáme optiky, i když se mluvilo o tom, že se stále budou využívat Fresnelovy čočky a to se nyní potvrzuje. Pro připojení headsetu k PC využijeme jednak DisplayPort 1.2 a pak u USB 3.0, popřípadě si budeme moci dokoupit pro bezdrátové připojení adaptér s rozhraním WiGig.   
 
 
Šestiosé sledování polohy zde zajistí krom šesti kamer také G-senzor a gyroskop, což znamená oproti Vive a Vive Pro značné ulehčení a urychlení při zprovoznění. Před každým použitím tak nebudeme muset kolem sebe rozmisťovat senzory a provádět kalibraci celého systému. 
 
 
Máme tu také nové ovladače do rukou, jejichž pohyb a polohu si bude pochopitelně hlídat samotný headset. Ovladače samotné nesou dotykovou plošku, dvě tlačítka, spoušť, malý joystick, bumper a grip button, obvyklou to výbavu podobných ovladačů pro VR. Napájení zde však zajistí dvojice baterií AA, takže dobíjení není možné, leda snad pomocí vlastních dobíjecích tužkových baterií, které ale i tak bude nutné měnit. 
 
 
 
Zajímavé je to, že přední panel je možné snadno odpojit a případně vyměnit za jiný, což umožní provést případný pozdější hardwarový upgrade. Jak ukazuje fotografie černého panelu označeného za Vive Cosmos External Tracking Mod, už nyní je jeden náhradní k dispozici a ten konkrétně umožní polohu headsetu nechat sledovat pomocí základových stanic Lighthouse systému SteamVR, což ovšem znamená, že v takovém případě nám budou ovladače pro Cosmos k ničemu.
 
 
 
HTC Vive Cosmos VR přijde na trh 3. října za základní cenu 699 USD. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.) Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 13.1. do 19.1. naše Týdenní šance se značkou Chieftronic, v které jste mohli vyhrát 550W zdroj Chieftronic PowerPlay. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka
MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti
AMD svou reakcí na zlevnění karty GeForce RX 2060 dokázalo, že jeho Radeony RX 5600 XT mají výkonnostní rezervy. Nicméně tato náhlá reakce evidentně překvapila i výrobce karet a v důsledku toho přišel zmatek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář