www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?

Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
, , aktualita
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
K oblíbeným
reklama
HTC Vive Cosmos představuje další generaci VR headsetů pro PC připojených pomocí kabelů, takže jde o herní model, od nějž očekáváme především vysokou kvalitu zobrazení, sledování polohy a zkrátka všeho. Máme tu tak displeje s vyšším rozlišením, sledováním polohy v 6DoF pomocí šesti kamer a interních senzorů, čili bez potřeby externě rozestavěných senzorů, nižší hmotnost a také nově pojaté ovladače do rukou. Tento headset si už můžeme předobjednávat, nicméně reálná dostupnost nastane na začátku října. 
 
 
Vive Cosmos byl představen už letos na CES, a tak víme, že nabídne pro každé oko rozlišení 1440 x 1700 na 3,4" RGB LCD displeji (kombinovaně tedy 2880 x 1700) s obnovovací frekvencí 90 Hz a celkovým úhlem pohledu 110 stupňů. HTC však mlčelo o tom, jaké se dočkáme optiky, i když se mluvilo o tom, že se stále budou využívat Fresnelovy čočky a to se nyní potvrzuje. Pro připojení headsetu k PC využijeme jednak DisplayPort 1.2 a pak u USB 3.0, popřípadě si budeme moci dokoupit pro bezdrátové připojení adaptér s rozhraním WiGig.   
 
 
Šestiosé sledování polohy zde zajistí krom šesti kamer také G-senzor a gyroskop, což znamená oproti Vive a Vive Pro značné ulehčení a urychlení při zprovoznění. Před každým použitím tak nebudeme muset kolem sebe rozmisťovat senzory a provádět kalibraci celého systému. 
 
 
Máme tu také nové ovladače do rukou, jejichž pohyb a polohu si bude pochopitelně hlídat samotný headset. Ovladače samotné nesou dotykovou plošku, dvě tlačítka, spoušť, malý joystick, bumper a grip button, obvyklou to výbavu podobných ovladačů pro VR. Napájení zde však zajistí dvojice baterií AA, takže dobíjení není možné, leda snad pomocí vlastních dobíjecích tužkových baterií, které ale i tak bude nutné měnit. 
 
 
 
Zajímavé je to, že přední panel je možné snadno odpojit a případně vyměnit za jiný, což umožní provést případný pozdější hardwarový upgrade. Jak ukazuje fotografie černého panelu označeného za Vive Cosmos External Tracking Mod, už nyní je jeden náhradní k dispozici a ten konkrétně umožní polohu headsetu nechat sledovat pomocí základových stanic Lighthouse systému SteamVR, což ovšem znamená, že v takovém případě nám budou ovladače pro Cosmos k ničemu.
 
 
 
HTC Vive Cosmos VR přijde na trh 3. října za základní cenu 699 USD. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře