Hudebník upravil svou myoelektrickou protézu, myšlenkami teď ovládá syntezátor

Hudebník upravil svou myoelektrickou protézu, myšlenkami teď ovládá syntezátor
, , aktualita
Bertolt Meyer je muž, který miluje taneční hudbu, od narození mu ale chybí část levé ruky a ani s moderní myoelektrickou protézou pro něj není jednoduché ovládat syntezátor. Ruku si tak upravil, aby mohl zařízení ovládat pouhými myšlenkami.
K oblíbeným
reklama
Moderní zdravotnické pomůcky dokážou mnohé a jednou z kategorií jsou tzv. myoelektrické protézy. Ty využívají dvě elektrody připevněné na pozůstalou část končetiny k tomu, aby přebíraly elektrické signály ze zbylých svalů k ovládání např. náhradní ruky. Toho využil hudebník Bertolt Meyer, který se narodil bez části své levé ruky a celý život tak nosí nejrůznější protézy. I když jsou pokroky v medicíně nemalé, stále se nedají dělat zázraky (co se týče jemnocitu a rychlosti) a jeho protéza je sice výborným pomocníkem pro běžný život, ale nepostačuje pro rychlé upravování syntezátoru. Meyer je totiž vášnivým DJ a tento jeho handicap ho stále limituje. Pokusil se tedy vytvořit ovládání syntezátoru myšlenkami.
 
 
Idea nebyla nijak složitá. Mozek ovládá svaly pomocí elektrických impulsů, se kterými jeho umělá ruka pracuje už dnes. Spolu s lidmi z KOMA Elektronik vytvořil základní desku, kterou vybavili potřebnými konektory, a která byla schopna převádět elektrické signály, jež by normálně ovládaly ruku, na signály pro syntezátor. Meyer se tak připojil k zařízení a pomocí dvou kabelů pak byl schopen myšlenkami ovládat syntezátor. V podstatě jen musel myslet na určitý pohyb ruky, který způsobil např. změnu výšky zvuku. Nyní je jeho cílem svou novou muzikantskou protézu upravit do nějaké vizuálně stravitelnější podoby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů