reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

I pracovní monitor může mít 100Hz frekvenci jako MSI PRO MP275Q

29.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
I pracovní monitor může mít 100Hz frekvenci jako MSI PRO MP275Q
Společnost MSI představila nový pracovní monitor PRO MP275Q, který se dá použít i jako herní. Nabídne 100Hz obnovovací frekvenci, 1ms odezvu a dokonce i synchronizační technologii Adaptive Sync.
MSI má v nabídce nový pracovní monitor PRO MP275Q. Už název napovídá, že má 27” úhlopříčku. Jde o panel typu IPS s rozlišením WQHD (2560x1440 pixelů), který se může pochlubit zvýšenou obnovovací frekvencí na 100 Hz, je tedy více vhodný i pro herní nasazení ve srovnání s typickými 60Hz monitory. Má 1ms odezvu MPRT a 4ms GTG, nechybí ani synchronizační technologii Adaptive Sync, což je další funkce, kterou uvítají příležitostní hráči. Maximální jas dosahuje 300 nitů (je tedy jen HDR Ready), kontrast je na IPS nadprůměrných 1300:1. Pokrývá 100 %barevného prostoru sRGB. Zvládá 10bitové barvy (1,07 mld. odstínů), dosahuje toho ale pomocí technologie FRC, jde tedy o 8bit+FRC. 
 
MSI PRO MP275Q
 
Najdeme zde dva porty HDMI 2.0b, jeden DisplayPort 1.2a a jeden audio jack pro zvukový výstup (sluchátka). Monitor je vybaven dvojicí 2W reproduktorů pro základní ozvučení. Podporován je náklon od -5° do +20° i možnost montáže na zeď nebo rameno (VESA). Pro lepší ochranu očí při práci má technologii EyesErgo (např. Anti-Flicker, Less Blue Light, Anti-Glare a Eye-Q Check, který provede uživatele správným nastavením monitoru včetně správného sezení před ním, také ho informuje o vhodném odpočinku po delší práci). 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama