www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ice Lake v prvních benchmarcích, jak je na tom Sunny Cove a grafický výkon?

Ice Lake v prvních benchmarcích, jak je na tom Sunny Cove a grafický výkon?
, , aktualita
O tom, že Intel vyrábí a dokonce už i vyslal ke svým partnerům pro zpracování procesory Ice Lake, víme dost dlouho. Známy jsou také informace o architektuře a vyšším výkonu, ovšem nyní se už můžeme konečně podívat na výsledky konkrétních testů. 
K oblíbeným
reklama
Intel zrušil embargo jak nad specifikacemi nových Ice Lake, tak nad zveřejněním výsledků jejich testů, takže PCMag mohl ihned zveřejnit to, co naměřil s využitím jistého testovacího laptopu, který vypadá mírně řečeno nevýrazně, ale pod kapotou má ten nejmodernější hardware. 
 
 
Jak můžeme vidět, je tu procesor Core i7-1065G7, čili druhý nejvýkonnější model, který má konfigurovatelné TDP na 15 či 25 W a oproti 1068G7 má pak výrazně nižší základní frekvenci, a sice 1,3 oproti 2,3 GHz max turbo a all-core turbo je však jen o 200 a 100 MHz nižší a veškeré ostatní specifikace jsou stejné, takže i zde máme Iris Plus se 64 EU na 1,1 GHz, která jistě ráda využije propustnost pamětí LPDDR4X-3733 ve dvoukanálovém zapojení, jichž tedy mohlo být 16 GB, vzhledem k jejich rozdělení na hlavní RAM a buffer grafiky, ale co se dá dělat. 
 
Provedené testy jednak prokázaly, že mezi 15W a 25W TDP je skutečně rozdíl, což je pochopitelné. S vyšším limitem se i jednovláknový výkon CPU zvedl na 1,22násobek, zatímco s využitím více jader to u Ice Lake bylo o třetinu lepší z hlediska výkonu, nicméně za cenu zvýšení TDP o dvě třetiny. 
 
 
Starší procesor Core i7-8565U v ZenBooku 14 byl v renderování pomalejší než 25W Ice Lake, jenomže tento 14nm Whiskey Lake-U je 15W procesor a jako takový byl lepší než 15W Ice Lake, což se potvrdilo i v testu HP Spectre X360 a v HP Envy 13 se dokonce téměř vyrovnal i procesoru Ice Lake s 25W TDP. 
 
 
V POV-Ray a jeho benchmarku (jde o čas, takže menší hodnota je lepší) byl 15W Ice Lake srovnatelný s 15W Whiskey Lake a až zvýšení TDP na 25 přineslo kýžené vítězství. V 7-Zip už je Ice Lake mírně lepší, ale nijak výrazně. Jenomže ono je třeba si uvědomit, že testovaný Ice Lake končí s taktem na 3,5 GHz, zatímco Whiskey Lake na 4,6 GHz a podobné je to i s ostatními takty. Jenomže koho to má zajímat, když oba procesory mají či mohou mít stejné TDP a podobnou spotřebu a z ní dokáže Whiskey Lake vymačkat vyšší takty?
 
 
To je ovšem rendering a obecně benchmarky CPU, ale co hry?
 
 
 V ROTTR můžeme Iris Plus srovnávat jak s UHD Graphics 620, tak s GeForce MX150 či MX250 a také s Vegou 8 v mobilním Raven Ridge. Vega je zde dalece překonána a oproti UHD Graphics 620 tu máme i více než dvojnásobný výkon, takže zde je vše v naprostém pořádku a výsledky odpovídají očekáváním. Jen je poněkud divné, že zvýšení TDP přineslo snížení FPS v rozlišení 1366 x 768, zatímco ve Full HD se vůbec neprojevilo.  
 
 
Rainbow Six také potvrzuje zdvojnásobení výkonu oproti UHD 620, ovšem i low-endové samostatné grafiky jsou stále lepší, jak bylo jasné už dopředu a ve Full HD se pohybujeme na hranici hratelnosti. Nicméně Intel má evidentně na trhu opět jednou integrovanou grafiku, která dokáže zastínit i APU od AMD a to se cení. 
 
Veškeré testy naleznete na PCMag, takže si můžete udělat výsledný obrázek sami. Z našeho pohledu to ale zatím vypadá, že Ice Lake se z hlediska výkonu CPU oproti Whiskey Lake zrovna moc nepředvedl. Sunny Cove může být mnohem efektivnější z hlediska IPC, ale co naplat, když Whiskey Lake dokáží se stejným TDP pracovat na výrazně vyšších taktech.
 
A co se týče testů spotřeby či zde spíše výdrže na baterii, ty Intel v případě poskytnutého testovacího notebooku zakázal dělat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet
Díky vesmírnému teleskopu Kepler a mapovacímu Gaia jsou k dispozici informace, z nichž se dá odvodit přibližný počet planet jistého typu. A ty říkají, že naše galaxie by měla být domovem pro až 10 miliard planet srovnatelných se Zemí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX
NVIDIA provozuje vlastní herní streamovou službu, a sice známou platformu GeForce Now. Nyní se dozvídáme, že ta nabídne i možnost hrát hry s podporou technologií RTX. Servery tak byly vybaveny příslušnými kartami.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář