id Software reaguje, příští záplata odstraní Denuvo Anti-Cheat z Doom Eternal

id Software reaguje, příští záplata odstraní Denuvo Anti-Cheat z Doom Eternal
, , aktualita
Marty Stratton, výkonný producent studia id Software, se na Redditu ozval v reakci na hlasité námitky hráčů, kterým se nelíbila nejnovější záplata pro Doom Eternal. Ta do této hry totiž integrovala DRM ochranu Denuvo plus Anti-Cheat proti podvodníkům. 
K oblíbeným
reklama
Denuvo se tak objevilo v nejnovější verzi hry Doom Eternal, což sice nebylo jediné "vylepšení", ovšem diskutovalo se o něm zdaleka nejvíce. V reakci na to přišel mohutný "review bombing" na Steamu i jinde, takže hodnocení hry se prudce propadlo a je vidět, že id Software tuto reakci zákazníků neignoruje. Je třeba ale odlišit Denuvo Anti-Tamper, čili samotnou DRM ochranu a Denuvo Anti-Cheat sloužící pro ochranu před podvodníky v případě multiplayeru. 
 
 
Marty Stratton z id Software se tak ozval na Redditu, kde ve svém dlouhém příspěvku k tématu Update 1 pro Doom Eternal vysvětlil, jaké je pozadí a co bude následovat. Uvedl, že někteří zákazníci si stěžovali na nestabilitu a problémy s výkonem aktualizované verze hry. Vývojáři si prý dobře uvědomují celkovou kontroverzi kolem zabudovaného Denuva. 
 
Pro jeho integraci se vývojáři rozhodli z několika důvodů. Jednak jde o ochranu poctivých hráčů před podvodníky (Denuvo Anti-Cheat) v rámci režimu BATTLEMODE. To samé pak platí pro budoucí režim Invasion, který bude kombinovat kampaň s multiplayerem. Právě proto bylo Denuvo integrováno na úrovni kernelu, neboť dle Strattona je pak ochrana před podvodníky nejúčinnější. Ten také poukazuje na to, že implementace Denuva splňuje standardy firmy id Software ohledně bezpečnosti a soukromí a že v případě Doomu z roku 2016 byli hráči zklamáni právě opožděným anticheatovacím systémem pro multiplayer. 
 
Aktuálně se v id Software už testuje Update 1.1 (pouze pro PC), která Denuvo Anti-Cheat odstraní, čili se jedná o anticheatovací ochranu (o DRM se nemluví). Zda ta pak v nějaké formě bude do Doom Eternal integrována, to se teprve ukáže a možné je, že se v tomto ohledu nějak odliší hraní kampaně a multiplayer či verze multiplayeru. 
 
Marty Stratton dále odmítá fámy, že by přímo Bethesda tlačila na id Software, aby použil Denuvo Anti-Cheat a tento software také nebude odstraněn kvůli tomu, že by vývojáři měli pochybnosti o jeho kvalitě. Nemají s ním být také spojeny případné problémy s výkonem a stabilitou hry, ale přesto se id Software rozhodl jej na základě reakce veřejnosti odstranit. V rámci Update 1.1 také dorazí opravy chyb, které právě mají stát za udávanými problémy a jde o problémy spojené s využitím paměti (alokace VRAM) a také se skiny. Kdy ale nová záplata dorazí, to se zatím nedozvíme. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek