id Software reaguje, příští záplata odstraní Denuvo Anti-Cheat z Doom Eternal

id Software reaguje, příští záplata odstraní Denuvo Anti-Cheat z Doom Eternal
, , aktualita
Marty Stratton, výkonný producent studia id Software, se na Redditu ozval v reakci na hlasité námitky hráčů, kterým se nelíbila nejnovější záplata pro Doom Eternal. Ta do této hry totiž integrovala DRM ochranu Denuvo plus Anti-Cheat proti podvodníkům. 
K oblíbeným
reklama
Denuvo se tak objevilo v nejnovější verzi hry Doom Eternal, což sice nebylo jediné "vylepšení", ovšem diskutovalo se o něm zdaleka nejvíce. V reakci na to přišel mohutný "review bombing" na Steamu i jinde, takže hodnocení hry se prudce propadlo a je vidět, že id Software tuto reakci zákazníků neignoruje. Je třeba ale odlišit Denuvo Anti-Tamper, čili samotnou DRM ochranu a Denuvo Anti-Cheat sloužící pro ochranu před podvodníky v případě multiplayeru. 
 
 
Marty Stratton z id Software se tak ozval na Redditu, kde ve svém dlouhém příspěvku k tématu Update 1 pro Doom Eternal vysvětlil, jaké je pozadí a co bude následovat. Uvedl, že někteří zákazníci si stěžovali na nestabilitu a problémy s výkonem aktualizované verze hry. Vývojáři si prý dobře uvědomují celkovou kontroverzi kolem zabudovaného Denuva. 
 
Pro jeho integraci se vývojáři rozhodli z několika důvodů. Jednak jde o ochranu poctivých hráčů před podvodníky (Denuvo Anti-Cheat) v rámci režimu BATTLEMODE. To samé pak platí pro budoucí režim Invasion, který bude kombinovat kampaň s multiplayerem. Právě proto bylo Denuvo integrováno na úrovni kernelu, neboť dle Strattona je pak ochrana před podvodníky nejúčinnější. Ten také poukazuje na to, že implementace Denuva splňuje standardy firmy id Software ohledně bezpečnosti a soukromí a že v případě Doomu z roku 2016 byli hráči zklamáni právě opožděným anticheatovacím systémem pro multiplayer. 
 
Aktuálně se v id Software už testuje Update 1.1 (pouze pro PC), která Denuvo Anti-Cheat odstraní, čili se jedná o anticheatovací ochranu (o DRM se nemluví). Zda ta pak v nějaké formě bude do Doom Eternal integrována, to se teprve ukáže a možné je, že se v tomto ohledu nějak odliší hraní kampaně a multiplayer či verze multiplayeru. 
 
Marty Stratton dále odmítá fámy, že by přímo Bethesda tlačila na id Software, aby použil Denuvo Anti-Cheat a tento software také nebude odstraněn kvůli tomu, že by vývojáři měli pochybnosti o jeho kvalitě. Nemají s ním být také spojeny případné problémy s výkonem a stabilitou hry, ale přesto se id Software rozhodl jej na základě reakce veřejnosti odstranit. V rámci Update 1.1 také dorazí opravy chyb, které právě mají stát za udávanými problémy a jde o problémy spojené s využitím paměti (alokace VRAM) a také se skiny. Kdy ale nová záplata dorazí, to se zatím nedozvíme. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik