Implementace Denuva do Doom Eternal se nelíbí hráčům

Implementace Denuva do Doom Eternal se nelíbí hráčům
, , aktualita
Během letošního března přišel na trh nový Doom Eternal jako pokračování znovuzrozeného Doomu z roku 2016 a jakási variace na Doom II s podtitulem Peklo na Zemi. Zajímavé bylo to, že se objevila i verze bez DRM, což je téma i pro tuto aktualitu.
K oblíbeným
reklama
Bethesdě se totiž v březnu povedlo zveřejnit i verzi Doom Eternal bez DRM v podobě Denuva, čímž značně usnadnila práci crackerským skupinám, respektive ty pak tímto titulem neměly práci v podstatě žádnou. Dalo se přitom očekávat, že Denuvo z Doom Eternal velice rychle zmizí i v rámci běžně distribuované hry, jako se stalo i v případě Rage 2, jenomže ve skutečnosti nyní nastal pravý opak a hráči z toho nejsou nadšeni. 
 
 
Doom Eternal totiž nedávno dostal první velkou aktualizaci a s ní právě i Denuvo, na což zákazníci reagují v recenzích na Steamu i jinde, kde má nový Doom za poslední dny prudce zhoršené hodnocení.
 
Denuvo s sebou vždy táhne negativní konotace jako DRM, které má mít dopady na výkon, což ve skutečnosti může, ale nemusí mít. Dále jde ovšem o zcela reálnou nutnost být neustále online, aby daná hra vůbec šla hrát a některým se také nelíbí instalace ovladačů běžících v režimu jádra. Doplnit by se dal ještě sběr jistých informací a jejich odesílání na servery firmy Irdeto, která nyní Denuvo provozuje, ale ta udává, že vše je plně v souladu s GDPR a jde pouze o data týkající se toho, jak dobře OS funguje s danou hrou. 
 
Mnozí zákazníci tak označují Denuvo rovnou za rootkit nebo spyware a obecně není nikdo nadšen z toho, že musí na svém PC strpět ochranu, kterou dostane jako "bonus" k poctivě zakoupené hře. A to zvláště takové, která byla původně (omylem) vypuštěna právě i bez Denuva, takže nepoctiví uživatelé už dávno měli možnost si Doom Eternal i tak zahrát a dohrát. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář