www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i5-L15G7: Lakefield spatřen

Intel Core i5-L15G7: Lakefield spatřen
, , aktualita
Intel Lakefield je první z generace 3D čipů vyrobených pomocí technologie Foveros. My se nyní můžeme podívat na první test modelu Core i5-L15G7, což je pětijádrový procesor míchající jedno velké a čtyři malá jádra. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i5-L15G7 je procesor, který patří do rodiny Lakefield, jež se dá vcelku snadno identifikovat už jen díky počtu svých jader. Nicméně Geekbench už v tomto případě udává právě i označení konkrétního modelu. 
 
 
Lakefield totiž obsahují jednak jedno velké a výkonné jádro Sunny Cove a vedle něj pak čtyři menší a slabší jádra Tremont. My přitom můžeme být zvědaví právě na výkon v testech i běžném provozu právě s ohledem na tento nesourodý mix CPU jader.
 
V případě architektury ARM big.LITTLE, která také využívá malá a velká jádra, je to přitom jednoduché, tam fungují buď výkonnější, anebo slabší, ne obě v jednu dobu. Jenomže Lakefield mají pouze jedno výkonné jádro, které tak bude třeba přiřazovat tomu nejnáročnějšímu procesu a je otázka, jak dobře tento úkol plánovač zvládne. 
 
 
Core i5-L15G7 je přitom procesor s konfigurací 5C/5T, čili bez Hyperthreadingu. Jeho nejdůležitější výbava je tvořena 10nm procesem a ty méně důležité části (I/O, kontrolery, apod.) jsou na 22nm čipu. Geekbench 5 přitom hlásí, že základní takt je 1,4 GHz a turbo až 2,95 GHz, což by mělo platit právě spíše pro velký Sunny Cove. Dozvíme se také o 1,5 MB L2 cache a 4 MB L3 cache.  
 
Co se týče výsledného skóre 725 bodů v jednovláknovém a 1566 bodů ve vícevláknovém testu, pak takový poměr bylo možné očekávat. Oproti takovému Snapdragonu 835 tu máme asi dvojnásobný jednovláknový výkon, ale podobný vícevláknový, což je logické, neboť při celkovém zatížení se k výkonu Sunny Cove mohou přidat už jen slabší jádra Tremont. 
 
Uvidíme také, v jakých zařízeních vůbec procesory Core i5-L15G7 skončí, jaký bude jejich konečný výkon a které modely v rámci Lakefield ještě přijdou. Ostatně takto by Intel na ty lepší Snapdragony 8cx nestačil. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek