www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?
, , aktualita
Klidně i jako pravítko, i když poněkud drahé, nám může posloužit nové SSD DC P4500 od firmy Intel. To totiž vychází z formátu běžných M.2 SSD, ovšem je velice dlouhé a umožní dosahovat až petabajtových kapacit v jednom serverovém slotu.
reklama
Intel SSD DC P4500 nabídne konkrétně až 32 TB kapacity, a tak, pokud se využije v rackovém serveru s 32 pozicemi, jednoduchým výpočtem dojdeme právě k 1024 TB, čili k jednomu petabajtu. To už je slušná kapacita na jeden tenký server, který zajistí tato 12" (30cm) "pravítka". P4500 tak vypadají především díky svému kovovému opláštění, které bezpochyby poslouží také pro chlazení, které je v případě moderních SSD stále častější téma. Sice jde o zařízení, jejichž spotřeba se pohybuje spíše v řádu jednotek wattů, alespoň co se týče o běžné M.2 2280/22110 SSD, ale ony samotné s chlazením nepočítají vůbec a připlácnuty na základní desku to mají obtížné. 
 
 
SSD DC P4500 Series má nabídnout vzhledem k zabranému prostoru velice vysokou kapacitu a dle Intelu nejvyšší na světě. Aktuálně tedy Intel 32GB verze ještě nenabízí a zatím má na stránkách jen 4TB a 8TB, a tak je otázka, kdy model s nejvyšší kapacitou přijde na trh. Víme také, že uvnitř najdeme 3D NAND čipy od Intelu/Micronu se 64 vrstvami. 
 
 
Intel také tvrdí, že jeho nová SSD vyžadují mnohem slabší chlazení v porovnání s "tradičním SSD designem" a je otázka, co si pod tímto termínem Intel představuje. Pro provozovatele datových center je takové téma důležité, protože na jejich chlazení vydávají velké prostředky. My se však nedozvíme, zda tato výhoda spočívá pouze v samotném provedení SSD, nebo i v tom, kolik tepla celkově produkují. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře