www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?
, , aktualita
Klidně i jako pravítko, i když poněkud drahé, nám může posloužit nové SSD DC P4500 od firmy Intel. To totiž vychází z formátu běžných M.2 SSD, ovšem je velice dlouhé a umožní dosahovat až petabajtových kapacit v jednom serverovém slotu.
reklama
Intel SSD DC P4500 nabídne konkrétně až 32 TB kapacity, a tak, pokud se využije v rackovém serveru s 32 pozicemi, jednoduchým výpočtem dojdeme právě k 1024 TB, čili k jednomu petabajtu. To už je slušná kapacita na jeden tenký server, který zajistí tato 12" (30cm) "pravítka". P4500 tak vypadají především díky svému kovovému opláštění, které bezpochyby poslouží také pro chlazení, které je v případě moderních SSD stále častější téma. Sice jde o zařízení, jejichž spotřeba se pohybuje spíše v řádu jednotek wattů, alespoň co se týče o běžné M.2 2280/22110 SSD, ale ony samotné s chlazením nepočítají vůbec a připlácnuty na základní desku to mají obtížné. 
 
 
SSD DC P4500 Series má nabídnout vzhledem k zabranému prostoru velice vysokou kapacitu a dle Intelu nejvyšší na světě. Aktuálně tedy Intel 32GB verze ještě nenabízí a zatím má na stránkách jen 4TB a 8TB, a tak je otázka, kdy model s nejvyšší kapacitou přijde na trh. Víme také, že uvnitř najdeme 3D NAND čipy od Intelu/Micronu se 64 vrstvami. 
 
 
Intel také tvrdí, že jeho nová SSD vyžadují mnohem slabší chlazení v porovnání s "tradičním SSD designem" a je otázka, co si pod tímto termínem Intel představuje. Pro provozovatele datových center je takové téma důležité, protože na jejich chlazení vydávají velké prostředky. My se však nedozvíme, zda tato výhoda spočívá pouze v samotném provedení SSD, nebo i v tom, kolik tepla celkově produkují. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář