www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?
, , aktualita
Klidně i jako pravítko, i když poněkud drahé, nám může posloužit nové SSD DC P4500 od firmy Intel. To totiž vychází z formátu běžných M.2 SSD, ovšem je velice dlouhé a umožní dosahovat až petabajtových kapacit v jednom serverovém slotu.
K oblíbeným
reklama
Intel SSD DC P4500 nabídne konkrétně až 32 TB kapacity, a tak, pokud se využije v rackovém serveru s 32 pozicemi, jednoduchým výpočtem dojdeme právě k 1024 TB, čili k jednomu petabajtu. To už je slušná kapacita na jeden tenký server, který zajistí tato 12" (30cm) "pravítka". P4500 tak vypadají především díky svému kovovému opláštění, které bezpochyby poslouží také pro chlazení, které je v případě moderních SSD stále častější téma. Sice jde o zařízení, jejichž spotřeba se pohybuje spíše v řádu jednotek wattů, alespoň co se týče o běžné M.2 2280/22110 SSD, ale ony samotné s chlazením nepočítají vůbec a připlácnuty na základní desku to mají obtížné. 
 
 
SSD DC P4500 Series má nabídnout vzhledem k zabranému prostoru velice vysokou kapacitu a dle Intelu nejvyšší na světě. Aktuálně tedy Intel 32GB verze ještě nenabízí a zatím má na stránkách jen 4TB a 8TB, a tak je otázka, kdy model s nejvyšší kapacitou přijde na trh. Víme také, že uvnitř najdeme 3D NAND čipy od Intelu/Micronu se 64 vrstvami. 
 
 
Intel také tvrdí, že jeho nová SSD vyžadují mnohem slabší chlazení v porovnání s "tradičním SSD designem" a je otázka, co si pod tímto termínem Intel představuje. Pro provozovatele datových center je takové téma důležité, protože na jejich chlazení vydávají velké prostředky. My se však nedozvíme, zda tato výhoda spočívá pouze v samotném provedení SSD, nebo i v tom, kolik tepla celkově produkují. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář