www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?

Intel DC P4500: SSD, nebo pravítko?
, , aktualita
Klidně i jako pravítko, i když poněkud drahé, nám může posloužit nové SSD DC P4500 od firmy Intel. To totiž vychází z formátu běžných M.2 SSD, ovšem je velice dlouhé a umožní dosahovat až petabajtových kapacit v jednom serverovém slotu.
reklama
Intel SSD DC P4500 nabídne konkrétně až 32 TB kapacity, a tak, pokud se využije v rackovém serveru s 32 pozicemi, jednoduchým výpočtem dojdeme právě k 1024 TB, čili k jednomu petabajtu. To už je slušná kapacita na jeden tenký server, který zajistí tato 12" (30cm) "pravítka". P4500 tak vypadají především díky svému kovovému opláštění, které bezpochyby poslouží také pro chlazení, které je v případě moderních SSD stále častější téma. Sice jde o zařízení, jejichž spotřeba se pohybuje spíše v řádu jednotek wattů, alespoň co se týče o běžné M.2 2280/22110 SSD, ale ony samotné s chlazením nepočítají vůbec a připlácnuty na základní desku to mají obtížné. 
 
 
SSD DC P4500 Series má nabídnout vzhledem k zabranému prostoru velice vysokou kapacitu a dle Intelu nejvyšší na světě. Aktuálně tedy Intel 32GB verze ještě nenabízí a zatím má na stránkách jen 4TB a 8TB, a tak je otázka, kdy model s nejvyšší kapacitou přijde na trh. Víme také, že uvnitř najdeme 3D NAND čipy od Intelu/Micronu se 64 vrstvami. 
 
 
Intel také tvrdí, že jeho nová SSD vyžadují mnohem slabší chlazení v porovnání s "tradičním SSD designem" a je otázka, co si pod tímto termínem Intel představuje. Pro provozovatele datových center je takové téma důležité, protože na jejich chlazení vydávají velké prostředky. My se však nedozvíme, zda tato výhoda spočívá pouze v samotném provedení SSD, nebo i v tom, kolik tepla celkově produkují. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář