www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Ethernet 800 nabídne NVMe přes TCP a 100 Gb/s

Intel Ethernet 800 nabídne NVMe přes TCP a 100 Gb/s
, , aktualita
Zatímco Ethernet v případě PC stále spíše stagnuje, Intel si pro náročné aplikace připravil generaci Ethernet 800, která vedle vysoké datové propustnosti nabídne také technologické novinky jako NVMe over TCP.
K oblíbeným
reklama
Produkty z Intel Ethernet 800 Series byly představeny na SNIA Storage Developer Conference, přičemž jejich ústřední výbavou jsou ethernetové čipy zvládající propustnost 100 Gb/s jako vůbec první řešení od Intelu. Tuto propustnost přitom bude možné využít k napojení zařízení určených pro rozhraní NVMe, a to díky NVMe over TCP s využitím technologie Application Device Queues (ADQ). 
 
 
NVMe over Fabrics (NVMeoF) je protokol pro systémy typu SAN (Storage Area Network), který umožní přistupovat k datům uloženým na zařízeních napojených přes Ethernet s tím, že latence jsou vyšší jen o několik mikrosekund v porovnání s přístupem k NVMe SSD zapojených lokálně. 
 
NVMeoF byl vytvořen tak, aby podporoval dva přenosové protokoly, a sice Fibre Channel a RDMA, které dokáží poskytnout NIC s podporou Infiniband, iWARP či RoCE. Intel už na svých NIC řady X722 podporuje iWARP a podpora RoCEv2 byla dříve ohlášena právě pro Ethernet 800 Series. 
 
Zde ale nejde o NVMeoF, ale o NVMe over TCP, který umožňuje to samé, ovšem bez potřeby NIC s podporou RDMA či Fibre Channel. Specifikace NVMe over TCP byly dokončeny v listopadu předchozího roku a umožnily snadnější a levnější napojení NVMe zařízení přes síť. Ostatně jde o softwarové a ne hardwarové řešení, takže by se dalo očekávat, že nevýhoda bude spočívat v zatěžování hardwaru, který by mohl dělat něco jiného. Nicméně i NVMe over TCP v případě profesionálního nasazení vyžaduje hardwarovou akceleraci. To v případě nových Ethernet 800 Series má zajistit právě technologie ADQ, již by měl v dohledné době podporovat linuxový kernel. Intel slibuje, že výsledek bude téměř odpovídat tomu, co zvládne NVMeoF. 
 
Produkty Intel 800 Ethernet Series budou k dispozici od příštích týdnů v podobě karet s podporou rozhraní PCI Express 4.0 x16, s čímž se však sám Intel zrovna moc nechlubí a není těžké uhodnout, proč tomu tak je. Sám totiž ještě nenabízí platformu, která by podporu PCIe 4.0 nabízela. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek