www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Ethernet 800 nabídne NVMe přes TCP a 100 Gb/s

Intel Ethernet 800 nabídne NVMe přes TCP a 100 Gb/s
, , aktualita
Zatímco Ethernet v případě PC stále spíše stagnuje, Intel si pro náročné aplikace připravil generaci Ethernet 800, která vedle vysoké datové propustnosti nabídne také technologické novinky jako NVMe over TCP.
K oblíbeným
reklama
Produkty z Intel Ethernet 800 Series byly představeny na SNIA Storage Developer Conference, přičemž jejich ústřední výbavou jsou ethernetové čipy zvládající propustnost 100 Gb/s jako vůbec první řešení od Intelu. Tuto propustnost přitom bude možné využít k napojení zařízení určených pro rozhraní NVMe, a to díky NVMe over TCP s využitím technologie Application Device Queues (ADQ). 
 
 
NVMe over Fabrics (NVMeoF) je protokol pro systémy typu SAN (Storage Area Network), který umožní přistupovat k datům uloženým na zařízeních napojených přes Ethernet s tím, že latence jsou vyšší jen o několik mikrosekund v porovnání s přístupem k NVMe SSD zapojených lokálně. 
 
NVMeoF byl vytvořen tak, aby podporoval dva přenosové protokoly, a sice Fibre Channel a RDMA, které dokáží poskytnout NIC s podporou Infiniband, iWARP či RoCE. Intel už na svých NIC řady X722 podporuje iWARP a podpora RoCEv2 byla dříve ohlášena právě pro Ethernet 800 Series. 
 
Zde ale nejde o NVMeoF, ale o NVMe over TCP, který umožňuje to samé, ovšem bez potřeby NIC s podporou RDMA či Fibre Channel. Specifikace NVMe over TCP byly dokončeny v listopadu předchozího roku a umožnily snadnější a levnější napojení NVMe zařízení přes síť. Ostatně jde o softwarové a ne hardwarové řešení, takže by se dalo očekávat, že nevýhoda bude spočívat v zatěžování hardwaru, který by mohl dělat něco jiného. Nicméně i NVMe over TCP v případě profesionálního nasazení vyžaduje hardwarovou akceleraci. To v případě nových Ethernet 800 Series má zajistit právě technologie ADQ, již by měl v dohledné době podporovat linuxový kernel. Intel slibuje, že výsledek bude téměř odpovídat tomu, co zvládne NVMeoF. 
 
Produkty Intel 800 Ethernet Series budou k dispozici od příštích týdnů v podobě karet s podporou rozhraní PCI Express 4.0 x16, s čímž se však sám Intel zrovna moc nechlubí a není těžké uhodnout, proč tomu tak je. Sám totiž ještě nenabízí platformu, která by podporu PCIe 4.0 nabízela. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář