www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Ethernet 800 nabídne NVMe přes TCP a 100 Gb/s

Intel Ethernet 800 nabídne NVMe přes TCP a 100 Gb/s
, , aktualita
Zatímco Ethernet v případě PC stále spíše stagnuje, Intel si pro náročné aplikace připravil generaci Ethernet 800, která vedle vysoké datové propustnosti nabídne také technologické novinky jako NVMe over TCP.
K oblíbeným
reklama
Produkty z Intel Ethernet 800 Series byly představeny na SNIA Storage Developer Conference, přičemž jejich ústřední výbavou jsou ethernetové čipy zvládající propustnost 100 Gb/s jako vůbec první řešení od Intelu. Tuto propustnost přitom bude možné využít k napojení zařízení určených pro rozhraní NVMe, a to díky NVMe over TCP s využitím technologie Application Device Queues (ADQ). 
 
 
NVMe over Fabrics (NVMeoF) je protokol pro systémy typu SAN (Storage Area Network), který umožní přistupovat k datům uloženým na zařízeních napojených přes Ethernet s tím, že latence jsou vyšší jen o několik mikrosekund v porovnání s přístupem k NVMe SSD zapojených lokálně. 
 
NVMeoF byl vytvořen tak, aby podporoval dva přenosové protokoly, a sice Fibre Channel a RDMA, které dokáží poskytnout NIC s podporou Infiniband, iWARP či RoCE. Intel už na svých NIC řady X722 podporuje iWARP a podpora RoCEv2 byla dříve ohlášena právě pro Ethernet 800 Series. 
 
Zde ale nejde o NVMeoF, ale o NVMe over TCP, který umožňuje to samé, ovšem bez potřeby NIC s podporou RDMA či Fibre Channel. Specifikace NVMe over TCP byly dokončeny v listopadu předchozího roku a umožnily snadnější a levnější napojení NVMe zařízení přes síť. Ostatně jde o softwarové a ne hardwarové řešení, takže by se dalo očekávat, že nevýhoda bude spočívat v zatěžování hardwaru, který by mohl dělat něco jiného. Nicméně i NVMe over TCP v případě profesionálního nasazení vyžaduje hardwarovou akceleraci. To v případě nových Ethernet 800 Series má zajistit právě technologie ADQ, již by měl v dohledné době podporovat linuxový kernel. Intel slibuje, že výsledek bude téměř odpovídat tomu, co zvládne NVMeoF. 
 
Produkty Intel 800 Ethernet Series budou k dispozici od příštích týdnů v podobě karet s podporou rozhraní PCI Express 4.0 x16, s čímž se však sám Intel zrovna moc nechlubí a není těžké uhodnout, proč tomu tak je. Sám totiž ještě nenabízí platformu, která by podporu PCIe 4.0 nabízela. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her
Mnohé staré hry mají co říci i dnešním hráčům a větší šanci na to budou mít v případě, že budou zahaleny do modernějšího kabátku. A nejde jen o vizuální stránku, ale i o podporu nového hardwaru a vůbec schopnost na něm fungovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře