www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel hledá síly pro vývoj další procesorové architektury

Intel hledá síly pro vývoj další procesorové architektury
, , aktualita
Je jasné, že procesorová architektura Core tu nevydrží navždy a ve skutečnosti to vypadá, že to nejlepší má již za sebou. Však už je na trhu 7. generace a další se chystají, ale za několik let už bude na čase jít dál. 
K oblíbeným
reklama
Intel tak od tohoto roku hledá talentované vývojáře, kteří dokáží realizovat jeho vizi shrnutou pod názvem Next-Gen Core (NGC). Je tak zřejmé, že má jít o novou generaci architektury Core, respektive takovou, která tu aktuální a neustále rozvíjenou už nahradí. 
 
 
Intel už loni také ukončil svou éru poznamenanou strategií Tick-Tock, která mu pomohla se velice výrazně odpoutat od AMD a zajistit mu potřebný náskok. Už totiž nebylo možné vydržet nasazené tempo, v jehož rámci měl v jeden rok nastoupit nový výrobní proces a v tom další pak výrazně vylepšená architektura. Nyní už Intel mluví o strategii Process-Architecture-Optimization, ale ani tu už v podstatě nedokáže dodržovat, neboť aktuální Kaby Lake představují poslední fázi, za níž by už měly následovat 10nm procesory Cannonlake, ale namísto nich se do nabídky vměstnají ještě 14nm Coffee Lake. 
 
Jisté je, že architektura Core tu s námi ještě několik let zůstane, ale dle optimistických předpokladů by ji v roce 2021 už mohla nahradit nová Next-Generation Core, což je pochopitelně prozatimní označení. 
 
Intel pro vývoj nové architektury vábí potřebné talenty do svého vývojového střediska v oregonském Hillsboro, kde se nachází i jeho nejmodernější továrna D1X pro výrobu 14nm a 10nm procesem. Intel láká především na to, že noví pracovníci budou mít možnost své nápady realizovat v miliardách kusech křemíku a přímo říká, že projekt NGC je o stavbě revolučních mikroprocesorů, které mají posloužit v další dekádě. 
 
Pokud by měl Intel skutečně představit nové procesory v letech 2021 až 2022, pak by to mohl spojit se svým 7nm procesem, jehož spuštění je také plánováno na tuto dobu. 
 
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář