www.svethardware.cz
>
>
>

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?
, , aktualita
Před více než rokem se Intel firmě AMD posmíval, že její procesory EPYC a Threadripper jsou jen slepence bez perspektivy a zázemí. Nyní se už nesměje a akvizicí NetSpeed Systems ukazuje, že možná chystá něco podobného. 
reklama
O loňském létě byly procesory EPYC ještě velice čerstvé a nic moc se nevědělo o tom, jak se osvědčí. AMD však díky nim začalo získávat ztracená procenta na serverovém trhu, který předtím v podstatě zcela opustilo a Intel se zprvu bránil i posměšky poukazující na to, že procesory EPYC jsou jen poslepovaná původně desktopová jádra. S výkonem procesorů EPYC to ale není vůbec špatné a co se týče cen, je to ještě podstatně lepší. Může za to právě onen fakt, že je tvoří čtyři menší čipy, jež jsou na výrobu dohromady mnohem jednodušší než velké monolity Intelu. Jejich spojení pak zajistí rozhraní InfinityFabric, které je pro AMD zcela stěžejní. 
 
zaměstnanci firmy NetSpeed Systems
 
Intel přitom nyní akvizoval NetSpeed Systems, jejíž CEO Sundari Mitra se bude zodpovídat přímo Jimu Kellerovi. A jak dobře víme, ten dříve pracoval v AMD, které si jej najalo právě do týmu vyvíjejícího architekturu Zen, takže je samozřejmě s Infinity Fabric dobře obeznámen. 
 
 Sundari Mitra a Jim Keller
 
A čím že se nám to zabývají lidé z NetSpeed Systems? Tato firma založená v roce 2011 vyvíjí IP pro škálovatelné systémy typu network-on-chip a přesně tak by se dalo označit také rozhraní Infinity Fabric. To vše samozřejmě není zárukou toho, že Intel půjde ve šlépějích firmy AMD, ale na základě dostupných informací to může být jeden z logických závěrů. 
 
Zaměstnanci NetSpeed Systems budou od této doby zařazeni do intelovské divize Silicon Engineering Group, kterou vede právě Keller, a budou mít na starosti "vývoj nových produktů pro budoucí řešení", což je tak nějak jasné. A začíná být také jasné, že Intel bude muset architekturu Core ve vlastním zájmu co nejdříve opustit, aby přišel s něčím novým. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech
Nový monitor Eizo FlexScan EV2457 je určen pro pohodlnou kancelářskou práci, proto je připraven ke snadnému spojení více monitorů zároveň pomocí několika kabelů. To i díky tenkým bočním rámečkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zveřejnil strategii testů aktualizací Windows 10 Microsoft zveřejnil strategii testů aktualizací Windows 10
I když se to mnohdy nezdá, Microsoft testuje aktualizace svých Windows 10 dříve, než je vypustí do světa. Nyní na svém blogu zveřejnil složitou strukturu testovacích procesů a my se jen můžeme divit, proč to nefunguje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář