www.svethardware.cz
>
>
>

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?
, , aktualita
Před více než rokem se Intel firmě AMD posmíval, že její procesory EPYC a Threadripper jsou jen slepence bez perspektivy a zázemí. Nyní se už nesměje a akvizicí NetSpeed Systems ukazuje, že možná chystá něco podobného. 
K oblíbeným
reklama
O loňském létě byly procesory EPYC ještě velice čerstvé a nic moc se nevědělo o tom, jak se osvědčí. AMD však díky nim začalo získávat ztracená procenta na serverovém trhu, který předtím v podstatě zcela opustilo a Intel se zprvu bránil i posměšky poukazující na to, že procesory EPYC jsou jen poslepovaná původně desktopová jádra. S výkonem procesorů EPYC to ale není vůbec špatné a co se týče cen, je to ještě podstatně lepší. Může za to právě onen fakt, že je tvoří čtyři menší čipy, jež jsou na výrobu dohromady mnohem jednodušší než velké monolity Intelu. Jejich spojení pak zajistí rozhraní InfinityFabric, které je pro AMD zcela stěžejní. 
 
zaměstnanci firmy NetSpeed Systems
 
Intel přitom nyní akvizoval NetSpeed Systems, jejíž CEO Sundari Mitra se bude zodpovídat přímo Jimu Kellerovi. A jak dobře víme, ten dříve pracoval v AMD, které si jej najalo právě do týmu vyvíjejícího architekturu Zen, takže je samozřejmě s Infinity Fabric dobře obeznámen. 
 
 Sundari Mitra a Jim Keller
 
A čím že se nám to zabývají lidé z NetSpeed Systems? Tato firma založená v roce 2011 vyvíjí IP pro škálovatelné systémy typu network-on-chip a přesně tak by se dalo označit také rozhraní Infinity Fabric. To vše samozřejmě není zárukou toho, že Intel půjde ve šlépějích firmy AMD, ale na základě dostupných informací to může být jeden z logických závěrů. 
 
Zaměstnanci NetSpeed Systems budou od této doby zařazeni do intelovské divize Silicon Engineering Group, kterou vede právě Keller, a budou mít na starosti "vývoj nových produktů pro budoucí řešení", což je tak nějak jasné. A začíná být také jasné, že Intel bude muset architekturu Core ve vlastním zájmu co nejdříve opustit, aby přišel s něčím novým. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek