www.svethardware.cz
>
>
>

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?
, , aktualita
Před více než rokem se Intel firmě AMD posmíval, že její procesory EPYC a Threadripper jsou jen slepence bez perspektivy a zázemí. Nyní se už nesměje a akvizicí NetSpeed Systems ukazuje, že možná chystá něco podobného. 
K oblíbeným
reklama
O loňském létě byly procesory EPYC ještě velice čerstvé a nic moc se nevědělo o tom, jak se osvědčí. AMD však díky nim začalo získávat ztracená procenta na serverovém trhu, který předtím v podstatě zcela opustilo a Intel se zprvu bránil i posměšky poukazující na to, že procesory EPYC jsou jen poslepovaná původně desktopová jádra. S výkonem procesorů EPYC to ale není vůbec špatné a co se týče cen, je to ještě podstatně lepší. Může za to právě onen fakt, že je tvoří čtyři menší čipy, jež jsou na výrobu dohromady mnohem jednodušší než velké monolity Intelu. Jejich spojení pak zajistí rozhraní InfinityFabric, které je pro AMD zcela stěžejní. 
 
zaměstnanci firmy NetSpeed Systems
 
Intel přitom nyní akvizoval NetSpeed Systems, jejíž CEO Sundari Mitra se bude zodpovídat přímo Jimu Kellerovi. A jak dobře víme, ten dříve pracoval v AMD, které si jej najalo právě do týmu vyvíjejícího architekturu Zen, takže je samozřejmě s Infinity Fabric dobře obeznámen. 
 
 Sundari Mitra a Jim Keller
 
A čím že se nám to zabývají lidé z NetSpeed Systems? Tato firma založená v roce 2011 vyvíjí IP pro škálovatelné systémy typu network-on-chip a přesně tak by se dalo označit také rozhraní Infinity Fabric. To vše samozřejmě není zárukou toho, že Intel půjde ve šlépějích firmy AMD, ale na základě dostupných informací to může být jeden z logických závěrů. 
 
Zaměstnanci NetSpeed Systems budou od této doby zařazeni do intelovské divize Silicon Engineering Group, kterou vede právě Keller, a budou mít na starosti "vývoj nových produktů pro budoucí řešení", což je tak nějak jasné. A začíná být také jasné, že Intel bude muset architekturu Core ve vlastním zájmu co nejdříve opustit, aby přišel s něčím novým. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: duben 2019 Doporučené PC sestavy: duben 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek47 komentářů
Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie
Sonda InSight americké NASA pobývá na Marsu už řadu měsíců a už dlouho tak naslouchala jeho interiéru, zda z něj nepřijdou nějaké otřesy. Nyní už můžeme říci, že Mars je nejspíše geologicky aktivní planeta.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou? AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou?
Zrovna včera jsme se podívali na to, jak se v Číně hardwaroví nadšenci už vesele šťourají v APU AMD Ryzen 3 3200G a zkoumají, co má pod pokličkou. Není tak divu, že se můžeme už dozvědět i o jeho specifikacích a opět je tu téma teplovodivé pasty. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč? NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře