www.svethardware.cz
>
>
>

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?

Intel koupil NetSpeed Systems, plánuje vlastní "slepence"?
, , aktualita
Před více než rokem se Intel firmě AMD posmíval, že její procesory EPYC a Threadripper jsou jen slepence bez perspektivy a zázemí. Nyní se už nesměje a akvizicí NetSpeed Systems ukazuje, že možná chystá něco podobného. 
reklama
O loňském létě byly procesory EPYC ještě velice čerstvé a nic moc se nevědělo o tom, jak se osvědčí. AMD však díky nim začalo získávat ztracená procenta na serverovém trhu, který předtím v podstatě zcela opustilo a Intel se zprvu bránil i posměšky poukazující na to, že procesory EPYC jsou jen poslepovaná původně desktopová jádra. S výkonem procesorů EPYC to ale není vůbec špatné a co se týče cen, je to ještě podstatně lepší. Může za to právě onen fakt, že je tvoří čtyři menší čipy, jež jsou na výrobu dohromady mnohem jednodušší než velké monolity Intelu. Jejich spojení pak zajistí rozhraní InfinityFabric, které je pro AMD zcela stěžejní. 
 
zaměstnanci firmy NetSpeed Systems
 
Intel přitom nyní akvizoval NetSpeed Systems, jejíž CEO Sundari Mitra se bude zodpovídat přímo Jimu Kellerovi. A jak dobře víme, ten dříve pracoval v AMD, které si jej najalo právě do týmu vyvíjejícího architekturu Zen, takže je samozřejmě s Infinity Fabric dobře obeznámen. 
 
 Sundari Mitra a Jim Keller
 
A čím že se nám to zabývají lidé z NetSpeed Systems? Tato firma založená v roce 2011 vyvíjí IP pro škálovatelné systémy typu network-on-chip a přesně tak by se dalo označit také rozhraní Infinity Fabric. To vše samozřejmě není zárukou toho, že Intel půjde ve šlépějích firmy AMD, ale na základě dostupných informací to může být jeden z logických závěrů. 
 
Zaměstnanci NetSpeed Systems budou od této doby zařazeni do intelovské divize Silicon Engineering Group, kterou vede právě Keller, a budou mít na starosti "vývoj nových produktů pro budoucí řešení", což je tak nějak jasné. A začíná být také jasné, že Intel bude muset architekturu Core ve vlastním zájmu co nejdříve opustit, aby přišel s něčím novým. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letiště v Bristolu napadl ransomware, nastoupily fixy a tabule Letiště v Bristolu napadl ransomware, nastoupily fixy a tabule
Letiště v Bristolu potkala velmi nepříjemná událost. Jeho systémy byly napadeny vyděračským malwarem, tzv. ransomwarem. Personál letiště tak musel vytáhnout fixy, papíry a bílé tabule, čímž nahradil tradiční digitální panely.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel
Prvočísla byla v matematice viděna spíše jako nepředvídatelná, a stala se tak základem pro řadu kryptografických technik. Nicméně nyní vědci tvrdí, že v nich našli jistý vzor a ten je navíc překvapivě podobný se vzorem rozmístění atomů v některých materiálech.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2 BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2
Potřebujete-li solidní dolet na desítky kilometrů a několikahodinovou výdrž dronu, BShark Narwhal 2 může být tím pravým pro vás. Jeho palivem je vodík a nová generace je navíc výrazně dostupnější než ta předchozí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí? Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí?
Vzorek 600 hvězd, které se nyní nacházejí v našem sousedství, odhaluje fakta o migraci v Mléčné dráze. Ta je přitom velice značná a ukazuje se, že hvězdy se rodí daleko od místa svého skonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe
Společnost Gigabyte nepatří zrovna mezi tradiční výrobce SSD a ostatně na tento trh vstoupila teprve letos s prvními SSD pro rozhraní SATA. Nyní ale představuje už tři modely SSD v podobě M.2 kartiček pro PCIe a NVMe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek