www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace

Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace
, , aktualita
Intel se rozhodl vypustit na trh novou dávku procesorů Xeon Scalable druhé generace, což představuje další 14nm modely vybavené osmi až dvacetiosmi jádry. Žádný z nich ale nepatří do nejvyšší řady Platinum.
K oblíbeným
reklama
Nejde tak o zbrusu novou generaci procesorů firmy Intel pro servery, ale o doplnění té staré, čili 2. generace Xeon Scalable, o čemž jsme se dozvěděli už na začátku února. Stále tu máme maximálně 28jádrové serverové procesory, vedle nichž Intel ale také ohlásil produkty pro síťovou infrastrukturu 5G, a to včetně Intel Atom P5900, Diamond Mesa ASIC pro akceleraci a síťové adaptéry série Ethernet 700. 
 
 
Co se týče nových Xeonů, pak hlavní zpráva je ta, že nabízí v průměru 1,36x vyšší výkon a 1,42x lepší poměr výkonu k ceně oproti svým předchůdcům. Intel k tomu použil jednak více jader i vyšší cache a k tomu ještě zvýšil takty, čili v důsledku prostě své procesory zlevnil a použil k tomu jako obvykle nástup procesorů nové generace, která se přitom sama o sobě od té staré moc neliší. 
 
 
Tabulka pak ukazuje procesory Xeon Bronze s osmi jádry až Xeon Gold s 28 jádry a takty mezi 2,7 a 4 GHz, 38,5 MB cache a 205W TDP. Všechny modely až na dva podporují Optane Persistent Memory a mají cenovky 306 až 3950 dolarů. 
 
 
To tak jednoznačně představuje zlevnění v porovnání s procesory Xeon Platinum řady 8000, které dříve jako jediné nabízely až 28 jader a navíc s modelem Gold 6258R byl z nich srovnatelný až Xeon Platinum 8280, který měl cenovku deset tisíc dolarů. Pokud tedy běžní zákazníci mohli zažít onen stále omílaný "efekt Ryzen", pak toto je efekt procesorů EPYC. 
 
Dle Intelu budou systémy využívající tyto nové procesory k dispozici od různých OEM a ODM výrobců už během několika následujících týdnů a vedle toho můžeme jen krátce zmínit procesory Intel Atom P5900 pro 5G infrastrukturu. Jde již o 10nm SoC slibující v rámci 5G sítí vysokou propustnost a nízké zpoždění, k čemuž napomůže také ASIC Diamond Mesa, první svého druhu pro akceleraci v rámci 5G sítí. 
 
 
Intel Ethernet 700 Series Network Adapter se má také zaměřit na latence a jde o první ethernetový NIC optimalizovaný speciálně pro 5G. Tato řešení se chystají využít firmy jako Altiostar, Dell, Deutsche Telecom, HPE, Lenovo, QCT, Rakuten, VMware a ZTE.
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek