www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel oseká marketingovou kampaň "Intel Inside", podraží kvůli tomu počítače?

Intel oseká marketingovou kampaň "Intel Inside", podraží kvůli tomu počítače?
, , aktualita
Co má společného marketingová kampaň Intel Inside s cenami počítačů? Mnohé, neboť šlo dosud o způsob, jakým mohli partneři Intelu získat prostředky vydávané na reklamu nebo také zajímavé slevy. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že velkorysé dny Intelu se chýlí ke konci, což mají ihned poznat především velcí partneři společnosti Intel, mezi něž můžeme počítat především velké výrobce počítačů jako Lenovo, Dell, HP, Acer a další. Pro ně nebyla kampaň Intel Inside pouze heslem v reklamách, ale také způsob, jakým na tyto reklamy získat finanční prostředky mimo jiné. Byla to kampaň otevřená pro všechny firmy, které dokáží v jednom roce prodat alespoň 10.000 počítačů s procesory Intel Core, Xeon či jinými a řídit se přitom přísnými pravidly Intelu. 
 
 
Dle jednoho z partnerů Intelu, který z očividných důvodů nechtěl být jmenován, také byly nabízeny okamžité slevy formou vrácení již vydaných peněz nebo prostě přímým snížením cen hardwaru, a to v závislosti na formě propagace produktů daných firem. Větší partneři Intelu se tak mohli těšit i na větší díl koláče a na kampani Intel Inside mají být také značně závislí někteří z nejznámějších profesionálních počítačových hráčů. Ti si tak možná budou muset hledat rovnou jiný zdroj příjmů, ale záleží na tom, jaké škrty Intel vůbec provede. 
 
Důvodem k zásadní změně marketingové strategie Intelu má být to, že se značně změnily priority zákazníků s ohledem na využívání elektronických zařízení. Jinými slovy, průměrný člověk dnes daleko častěji sáhne po mobilním telefonu či tabletu, než po osobním počítači. 
 
Intel se tak prý rozhodl, že OEM výrobci počítačů získají z programu Intel Inside celkově o až 60 procent méně peněz a pro menší výrobce počítačů, mezi něž patří třeba firmy tvořící herní speciály, platí veskrze příjemnější srážka 20 procent. To může vyvolat malé zemětřesení na trhu s PC a zvláště u takových firem, které dosud nabízely počítače exkluzivně s procesory Intel, z čehož by tak mohlo těžit AMD. Intel však sám udávané procentní srážky nepotvrdil a asi ani nepotvrdí, ale přiznal, že změny nastanou. Jisté je, že vzniklé ztráty si výrobci PC budou muset někde kompenzovat. 
 
Další nejmenovaný partner k tomu poznamenal, že jej to nepřekvapuje a že Intel jako "kdokoliv jiný" hledá cestu, jak nabízet spíše služby a software (nebo software v rámci služby), což není tak obtížný marketingový model jako snaha vydělávat především či dokonce čistě na hardwaru. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala