www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představil pravítková SSD i modely se dvěma porty

Intel představil pravítková SSD i modely se dvěma porty
, , aktualita
Intel nás dnes překvapil zbrusu novým formátem pro SSD, který dostal označení Ruler, čili pravítko. Nová SSD přitom vypadají tak, že bychom si s jejich pomocí skutečně mohli leccos narýsovat. Vedle nich tu máme také dvouportová SSD. 
K oblíbeným
reklama
Intel už nyní pochopitelně prosazuje především své paměti 3D XPoint, a tedy i řadu Optane, což platí i pro nový formát Ruler, ale i v tomto případě ještě půjde o paměti 3D NAND Flash, neboť tato technologie ještě zdaleka nekončí, spíše naopak. V nejbližších letech po ní bude stále větší hlad a nyní je těchto pamětí na trhu spíše nedostatek. 
 
 
Zatím se ale Intel o novém formátu a výsledných modelech SSD nerozpovídal, ale uvedl, že přijdou na trh v blízké budoucnosti, takže se snad brzy dozvíme více. Nyní víme alespoň to, že tento formát byl vyvinut speciálně pro servery a má za úkol nahradit klasické 2,5" a 3,5" formáty. 
 
Ono je ostatně logické, že se chce Intel posunout dále a zapomenout na staré formáty, jež vychází z toho, co vyžadovaly pevné disky vybavené plotnami. V případě SSD není kromě kontinuity a zpětné kompatibility jediný důvod, proč staré formáty ctít, a to zvláště v serverovém prostředí. Nová pravítková SSD tak vychází spíše z formátu M.2 a my je budeme moci jednoduše zasunovat do serverových skříní. Lze tak předpokládat, že na jedné straně bude připraven slot, jímž má být PCI Express, takže bude stačit takové SSD jako v jiných případech prostě zasunout dovnitř a ono se samo zapojí. 
 
Intel si od toho slibuje, že takto provedená SSD umožní lepší správu úložné kapacity serverů a také budou lépe chlazena. V případě modelů založených na pamětech 3D NAND Flash od Intelu a Micronu bude možné dosáhnout v případě 1U serveru kapacity až 1 PB. 
  
Pak tu máme další ohlášené novinky s Dual Port, a sice opět SSD založená na pamětech 3D XPoint a 3D NAND Flash, ale už v klasickém formátu 2,5". Ta budou však vybavena dvěma porty, takže je bude možné naráz připojit na dva kontrolery. Intel jimi chce nahradit stávající modely SSD pro rozhraní SAS a půjde o Intel SSD DC D4500, D4502 a D4600 Series plánované na toto čtvrtletí. 
 
 
Nakonec si Intel připravil pro datová centra nové modely SSD DC S4500 a S4600 Series (na fotografii) kombinující nový SATA kontroler, "inovativní" SATA firmware a 32vrstvé paměti NAND Flash s velice vysokou hustotou uložení dat. Tyto modely mají už okamžitou dostupnost. 

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře