www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel připravuje Quartz Canyon: NUC s Xeon E

Intel připravuje Quartz Canyon: NUC s Xeon E
, , aktualita
Intel si připravil nové modely počítačů Next Unit of Computing (NUC), které zrovna nebudou určeny pro běžné uživatele, a to už jen kvůli tomu, že jsou založeny na procesorech Xeon E. Co dalšího nabídnou? 
K oblíbeným
reklama
Malý počítač dnes už nemusí být slabý a ostatně NUC Quartz Canyon se ani nedá označit za malý, když do něj budeme moci nacpat i hi-end desktopovou grafiku, jak ukazuje popisek. Rozměry sice nejsou uvedeny, ovšem na obrázku jsou jasně vidět dvě záslepky pro instalaci karet. Otázka je, jakou maximální délku mohou mít. 
 
 
Ze specifikací vyčteme, že do tohoto PC můžeme nainstalovat až 8jádrový Xeon E nebo Core i7 vPro 9. generace, pak že tu máme dvě rozhraní Thunderbolt, dva Ethernety a podporu Optane i pamětí s ECC. Připojení k sítí ale můžeme realizovat i pomocí 2,4Gb/s Wi-Fi 6 AX200 a využít interní napájecí zdroj poskytující 500 W. 
 
Intel tak nebyl zatím moc specifický a krom tohoto jednoho obrázku se o nových Quartz Canyon nedozvíme nic dalšího. Můžeme se alespoň podívat na to, jaké procesory splňují uvedené specifikace. Může to být třeba 95W Xeon E-2288G, pokud tu tedy nebude omezení třeba na max. 80W procesory, což by sedělo leda na Xeon E-2278G. Ale uvidíme, model E-2288G nabízí osm jader na 3,7 GHz až 5 GHz, čímž tak víceméně odpovídá desktopovému Core i9-9900K. Xeon E-2278G má jen sníženou základní frekvenci na 3,4 GHz, ale stejné turbo a oba pak nabízí grafiku P630. 
 
Do stejné patice LGA 1151 můžeme také nainstalovat osmijádrové Core i7-9700K, i7-9700 a i7-9700T, čili pokud se budeme striktně držet uvedených informací, může to být jeden či více z těchto pěti procesorů, které Quartz Canyon nabídne. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře