www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel připravuje Quartz Canyon: NUC s Xeon E

Intel připravuje Quartz Canyon: NUC s Xeon E
, , aktualita
Intel si připravil nové modely počítačů Next Unit of Computing (NUC), které zrovna nebudou určeny pro běžné uživatele, a to už jen kvůli tomu, že jsou založeny na procesorech Xeon E. Co dalšího nabídnou? 
K oblíbeným
reklama
Malý počítač dnes už nemusí být slabý a ostatně NUC Quartz Canyon se ani nedá označit za malý, když do něj budeme moci nacpat i hi-end desktopovou grafiku, jak ukazuje popisek. Rozměry sice nejsou uvedeny, ovšem na obrázku jsou jasně vidět dvě záslepky pro instalaci karet. Otázka je, jakou maximální délku mohou mít. 
 
 
Ze specifikací vyčteme, že do tohoto PC můžeme nainstalovat až 8jádrový Xeon E nebo Core i7 vPro 9. generace, pak že tu máme dvě rozhraní Thunderbolt, dva Ethernety a podporu Optane i pamětí s ECC. Připojení k sítí ale můžeme realizovat i pomocí 2,4Gb/s Wi-Fi 6 AX200 a využít interní napájecí zdroj poskytující 500 W. 
 
Intel tak nebyl zatím moc specifický a krom tohoto jednoho obrázku se o nových Quartz Canyon nedozvíme nic dalšího. Můžeme se alespoň podívat na to, jaké procesory splňují uvedené specifikace. Může to být třeba 95W Xeon E-2288G, pokud tu tedy nebude omezení třeba na max. 80W procesory, což by sedělo leda na Xeon E-2278G. Ale uvidíme, model E-2288G nabízí osm jader na 3,7 GHz až 5 GHz, čímž tak víceméně odpovídá desktopovému Core i9-9900K. Xeon E-2278G má jen sníženou základní frekvenci na 3,4 GHz, ale stejné turbo a oba pak nabízí grafiku P630. 
 
Do stejné patice LGA 1151 můžeme také nainstalovat osmijádrové Core i7-9700K, i7-9700 a i7-9700T, čili pokud se budeme striktně držet uvedených informací, může to být jeden či více z těchto pěti procesorů, které Quartz Canyon nabídne. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02 Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02
Obavy některých majitelů PS4, že po zavedení nového programu odměn za nalezené chyby skončí některé komunitní úpravy konzole, se nenaplnily. Na cestě je jailbreak pro firmware ve verzi 7.02.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova
Po největším poklesu za poslední roky mohou výrobci počítačů opět jásat, neboť prodej PC meziročně vzrostl. Shodly se na tom výsledky analýz od tří předních firem. Důvodem byly hlavně omezení plynoucí ze šíření koronaviru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů
S pokrokem kosmických technologií přicházejí i problémy, kterým se musí zavčasu předcházet. Americká kosmická agentura NASA se chce ujistit, že astronauté nekontaminují nová prostředí, která budou zkoumat, a že kontaminace neproběhne ani opačně.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala