www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel připravuje Quartz Canyon: NUC s Xeon E

Intel připravuje Quartz Canyon: NUC s Xeon E
, , aktualita
Intel si připravil nové modely počítačů Next Unit of Computing (NUC), které zrovna nebudou určeny pro běžné uživatele, a to už jen kvůli tomu, že jsou založeny na procesorech Xeon E. Co dalšího nabídnou? 
K oblíbeným
reklama
Malý počítač dnes už nemusí být slabý a ostatně NUC Quartz Canyon se ani nedá označit za malý, když do něj budeme moci nacpat i hi-end desktopovou grafiku, jak ukazuje popisek. Rozměry sice nejsou uvedeny, ovšem na obrázku jsou jasně vidět dvě záslepky pro instalaci karet. Otázka je, jakou maximální délku mohou mít. 
 
 
Ze specifikací vyčteme, že do tohoto PC můžeme nainstalovat až 8jádrový Xeon E nebo Core i7 vPro 9. generace, pak že tu máme dvě rozhraní Thunderbolt, dva Ethernety a podporu Optane i pamětí s ECC. Připojení k sítí ale můžeme realizovat i pomocí 2,4Gb/s Wi-Fi 6 AX200 a využít interní napájecí zdroj poskytující 500 W. 
 
Intel tak nebyl zatím moc specifický a krom tohoto jednoho obrázku se o nových Quartz Canyon nedozvíme nic dalšího. Můžeme se alespoň podívat na to, jaké procesory splňují uvedené specifikace. Může to být třeba 95W Xeon E-2288G, pokud tu tedy nebude omezení třeba na max. 80W procesory, což by sedělo leda na Xeon E-2278G. Ale uvidíme, model E-2288G nabízí osm jader na 3,7 GHz až 5 GHz, čímž tak víceméně odpovídá desktopovému Core i9-9900K. Xeon E-2278G má jen sníženou základní frekvenci na 3,4 GHz, ale stejné turbo a oba pak nabízí grafiku P630. 
 
Do stejné patice LGA 1151 můžeme také nainstalovat osmijádrové Core i7-9700K, i7-9700 a i7-9700T, čili pokud se budeme striktně držet uvedených informací, může to být jeden či více z těchto pěti procesorů, které Quartz Canyon nabídne. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů