www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou

Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou
, , aktualita
Společnost Intel se stahuje z trhu s paměťmi NAND Flash a zbavuje se své příslušné divize, kterou převezme společnost SK Hynix. Do transakce přitom spadá i továrna Intelu, která se nachází v čínském Ta-lien. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix získá Intel NAND Memory Business dle smlouvy uzavřené právě dnes za cenu 9 miliard dolarů, přičemž tato částka zahrnuje i převod továrny Intelu v čínském Ta-lien (Dàlián) včetně zaměstnanců. Je třeba ale upozornit, že jde jen o NAND Flash a ne o paměti 3D XPoint a produkty Optane, které bude Intel dále rozvíjet. Stahuje se tak z velice kompetitivního trhu, kde mezi sebou bojuje řada silných firem a SK Hynix se rozhodla naopak svou pozici posílit. 
 
 
Stejně jako v případě dohody mezi firmami NVIDIA a Softbank ohledně Arm, i v tomto případě je sice mezi samotnými subjekty už upečeno, ale zapotřebí bude získat i povolení od úřadů dotyčných zemí. A to Intel očekává až někdy na konci příštího roku, takže o bleskovou akvizici se jednat nebude. Bude navíc také rozdělena na dvě etapy. 
 
V rámci první SK Hynix zaplatí 7 miliard dolarů a získá samotnou továrnu a duševní vlastnictví týkající se samotných NAND Flash Intelu. A až v roce 2025 by firma měla doplatit zbývající 2 miliardy dolarů a získat know-how týkající se výroby a designu waferů s NAND Flash, zaměstnance z výzkumu a vývoje i zaměstnance továrny v Ta-lien. To tak znamená, že Intel bude v této továrně až do roku 2025 vyrábět pro své účely wafery s NAND Flash. 
 
SK Hynix si od akvizice slibuje, že získá lepší pozici především na trhu s podnikovými SSD a celkově si polepší na paměťovém trhu. V průběhu příštích let bude navíc s Intelem spolupracovat na tom, aby změna proběhla pokud možno bezbolestně, ostatně obě firmy k sobě mají už tak velice blízko a společně vyvíjí například i paměti DDR5. 
 
Intel bude moci své investice nadále směřovat především na vývoj pamětí 3D XPoint. Nyní si chystá produkty založené na druhé generaci těchto pamětí, která zdvojnásobí počet vrstev s buňkami ze dvou na čtyři a také se počítá s mnohem vyšším výkonem i podporou PCIe 4.0. 
 
Zdroj: TZ Intel via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik