www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů

Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
, , aktualita
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
K oblíbeným
reklama
Michelle Johnston Holthaus, výkonná viceprezidentka a generální manažerka divize Sales, Marketing and Communications Group se za Intel ve svém dopisu (pdf) omluvila partnerům a zákazníkům za to, že dodávky procesorů Intel pro PC se zpožďují, což je důsledek dobře známé nedostatečné výrobní kapacity.
 
 
Intel cítí potřebu se omluvit nejspíše proto, že dle jeho původních slibů měl být nedostatek procesorů touto dobou již vyřešen. Ovšem stále trvá a vypadá to, že přinejmenším v případě levnějších procesorů, které nemají ve výrobě tak vysokou prioritu, vydrží až do hloubi příštího roku. 
 
V dopisu se dále uvádí, že Intel letos rekordně investoval do navýšení výrobní kapacity, což se týká jak 14nm, tak 10nm procesu. Do toho spadá také využití výrobních kapacit jiných firem, díky čemuž mohl Intel uvolnit ty své a využít je pro výrobu těch nejdůležitějších produktů, čili procesorů. K tomu se ale nedozvíme nic bližšího, takže není jasné, co a kde si Intel nechává vyrábět. 
 
Dále se tu píše o tom, že v druhé polovině tohoto roku byla výrobní kapacita oproti první polovině zvýšena o více než 10 procent, nicméně poptávka dále rostla, a to vyšším tempem, než předpokládal samotný Intel i firmy zabývající se analýzou trhu. Skladové zásoby jsou tak velice malé, což má logicky za následek to, že nedokáží dobře pokrývat případné výkyvy v poptávce či výrobě. Právě to pak způsobuje zpoždění některých dodávek a v důsledku i problémy zákazníků Intelu. 
 
Co se týče předpokládaných tržeb za aktuální kvartál, ty mají i nadále platit, ostatně Intel musel už dopředu vědět, jaké budou jeho výrobní kapacity, jejichž nedostatek tak může způsobit pouze to, že tržby nebudou tak vysoké, jak by mohly být a ne to, že budou oproti předpokladům nižší. 
 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů