www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů

Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
, , aktualita
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
K oblíbeným
reklama
Michelle Johnston Holthaus, výkonná viceprezidentka a generální manažerka divize Sales, Marketing and Communications Group se za Intel ve svém dopisu (pdf) omluvila partnerům a zákazníkům za to, že dodávky procesorů Intel pro PC se zpožďují, což je důsledek dobře známé nedostatečné výrobní kapacity.
 
 
Intel cítí potřebu se omluvit nejspíše proto, že dle jeho původních slibů měl být nedostatek procesorů touto dobou již vyřešen. Ovšem stále trvá a vypadá to, že přinejmenším v případě levnějších procesorů, které nemají ve výrobě tak vysokou prioritu, vydrží až do hloubi příštího roku. 
 
V dopisu se dále uvádí, že Intel letos rekordně investoval do navýšení výrobní kapacity, což se týká jak 14nm, tak 10nm procesu. Do toho spadá také využití výrobních kapacit jiných firem, díky čemuž mohl Intel uvolnit ty své a využít je pro výrobu těch nejdůležitějších produktů, čili procesorů. K tomu se ale nedozvíme nic bližšího, takže není jasné, co a kde si Intel nechává vyrábět. 
 
Dále se tu píše o tom, že v druhé polovině tohoto roku byla výrobní kapacita oproti první polovině zvýšena o více než 10 procent, nicméně poptávka dále rostla, a to vyšším tempem, než předpokládal samotný Intel i firmy zabývající se analýzou trhu. Skladové zásoby jsou tak velice malé, což má logicky za následek to, že nedokáží dobře pokrývat případné výkyvy v poptávce či výrobě. Právě to pak způsobuje zpoždění některých dodávek a v důsledku i problémy zákazníků Intelu. 
 
Co se týče předpokládaných tržeb za aktuální kvartál, ty mají i nadále platit, ostatně Intel musel už dopředu vědět, jaké budou jeho výrobní kapacity, jejichž nedostatek tak může způsobit pouze to, že tržby nebudou tak vysoké, jak by mohly být a ne to, že budou oproti předpokladům nižší. 
 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář