www.svethardware.cz
>
>
>

Intel slibuje odhalení architektury Xe na herní GDC 2020

Intel slibuje odhalení architektury Xe na herní GDC 2020
, , aktualita
Intel se už zapsal na letošní Game Developers Conference s tématem grafické architektury Xe, takže se můžeme těšit na nové podrobnosti, které by se logicky měly týkat především Xe jako herních grafik. 
K oblíbeným
reklama
Intel na letošním CES ukázal kartu DG1 z generace Xe, a to jak v akci, tak ji samotnou, nicméně podrobnosti o tom, jaké GPU uvnitř ní pracuje a jaké má specifikace, to jsme se ještě nedozvěděli. Víme ale, že karta DG1 bez přídavného napájení použitelným způsobem rozhýbe i hry jako Warframe, což vzbuzuje naději, že grafiky Xe budou mít čím zaujmout. 
 
 
Intel tak slibuje v podstatě zveřejnit první informace o architektuře Xe, o které jsme se zatím nedozvěděli nic konkrétního, tedy krom toho, že má být mnohem výkonnější než ty předchozí včetně Gen11 v Ice Lake. 
 
Na stránkách GDC 2020 je mimochodem ještě jednou potvrzeno, že produkty založené na architektuře Xe budou vypuštěny na trh letos a slibují výrazné navýšení výpočetního, grafického i paměťového výkonu oproti generacím 9 i 11. 
 
Prezentace na konferenci se bude týkat detailů o hardwarové architektuře připravovaných GPU a celé jejich struktuře, čili toho, z jakých "stavebních kamenů" se skládá. Dozvíme se tak něco o použitých shaderech a jejich spojování do dalších jednotek, ať už půjde či nepůjde o obvyklé intelovské EU. Nevypadá to tak na prezentaci spojenou vyloženě se hrami a výkonem v nich, co je jen dobře, neboť to se může řešit až později.
 
Nicméně lze očekávat, že Intel se o téma her také otře, když se ocitne na konferenci pro herní vývojáře. Na druhou stranu se ještě těžko dozvíme o tom, jaké konkrétní produkty a s jakým výkonem si pro nás Intel chystá. To bude téma až pro finální představení těsně před vypuštěním na trh. 
 
 
Zdroj: GDC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře