www.svethardware.cz
>
>
>

Intel slibuje odhalení architektury Xe na herní GDC 2020

Intel slibuje odhalení architektury Xe na herní GDC 2020
, , aktualita
Intel se už zapsal na letošní Game Developers Conference s tématem grafické architektury Xe, takže se můžeme těšit na nové podrobnosti, které by se logicky měly týkat především Xe jako herních grafik. 
K oblíbeným
reklama
Intel na letošním CES ukázal kartu DG1 z generace Xe, a to jak v akci, tak ji samotnou, nicméně podrobnosti o tom, jaké GPU uvnitř ní pracuje a jaké má specifikace, to jsme se ještě nedozvěděli. Víme ale, že karta DG1 bez přídavného napájení použitelným způsobem rozhýbe i hry jako Warframe, což vzbuzuje naději, že grafiky Xe budou mít čím zaujmout. 
 
 
Intel tak slibuje v podstatě zveřejnit první informace o architektuře Xe, o které jsme se zatím nedozvěděli nic konkrétního, tedy krom toho, že má být mnohem výkonnější než ty předchozí včetně Gen11 v Ice Lake. 
 
Na stránkách GDC 2020 je mimochodem ještě jednou potvrzeno, že produkty založené na architektuře Xe budou vypuštěny na trh letos a slibují výrazné navýšení výpočetního, grafického i paměťového výkonu oproti generacím 9 i 11. 
 
Prezentace na konferenci se bude týkat detailů o hardwarové architektuře připravovaných GPU a celé jejich struktuře, čili toho, z jakých "stavebních kamenů" se skládá. Dozvíme se tak něco o použitých shaderech a jejich spojování do dalších jednotek, ať už půjde či nepůjde o obvyklé intelovské EU. Nevypadá to tak na prezentaci spojenou vyloženě se hrami a výkonem v nich, co je jen dobře, neboť to se může řešit až později.
 
Nicméně lze očekávat, že Intel se o téma her také otře, když se ocitne na konferenci pro herní vývojáře. Na druhou stranu se ještě těžko dozvíme o tom, jaké konkrétní produkty a s jakým výkonem si pro nás Intel chystá. To bude téma až pro finální představení těsně před vypuštěním na trh. 
 
 
Zdroj: GDC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře