www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič

Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič
, , aktualita
Intel se rozhodl, že k sobě od zákazníků i obchodníků stáhne procesory Xeon E-2274G, a to ty, které se prodávají v boxované podobě, čili v krabici s přibaleným chladičem. Ten totiž nestačí pro chlazení svého procesoru. 
K oblíbeným
reklama
Příčina svolávání procesorů Xeon E-2274G zpět do Intelu je tedy jasná, vybaveny jsou tímto malým hliníkovým chladičem, což je základní verze E973708-003 využívaná pro procesory s nižším TDP. Žebroví je tak nízké a není tu ani měděné jádro, přičemž Intel žádný slabší chladič pro paticové procesory ve své nabídce snad ani nemá. 
 
 
Procesor Xeon E-2274G je přitom čtyřjádrový model pracující na taktu 4 až 4,9 GHz a má TDP 83 W. Na takový výdej tepla je skutečně tento chladič až příliš subtilní a není divu, že nestačí. 
 
Intel to vyřešil tak, že ve svém novém dokumentu PCN (product change notification) z tohoto týdne daný procesor označil jako EoL (End of Life), čili jeho výroba bude brzy končit. Boxované verze (BX80684E2274G) si z trhu svolává zpět, pokud tedy někdo bude mít zájem a nabízet bude už jen pouze tray verze (CM8068404174407), čili nebalené procesory bez chladiče, které typicky na běžném trhu nenajdeme. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů