www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič

Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič
, , aktualita
Intel se rozhodl, že k sobě od zákazníků i obchodníků stáhne procesory Xeon E-2274G, a to ty, které se prodávají v boxované podobě, čili v krabici s přibaleným chladičem. Ten totiž nestačí pro chlazení svého procesoru. 
K oblíbeným
reklama
Příčina svolávání procesorů Xeon E-2274G zpět do Intelu je tedy jasná, vybaveny jsou tímto malým hliníkovým chladičem, což je základní verze E973708-003 využívaná pro procesory s nižším TDP. Žebroví je tak nízké a není tu ani měděné jádro, přičemž Intel žádný slabší chladič pro paticové procesory ve své nabídce snad ani nemá. 
 
 
Procesor Xeon E-2274G je přitom čtyřjádrový model pracující na taktu 4 až 4,9 GHz a má TDP 83 W. Na takový výdej tepla je skutečně tento chladič až příliš subtilní a není divu, že nestačí. 
 
Intel to vyřešil tak, že ve svém novém dokumentu PCN (product change notification) z tohoto týdne daný procesor označil jako EoL (End of Life), čili jeho výroba bude brzy končit. Boxované verze (BX80684E2274G) si z trhu svolává zpět, pokud tedy někdo bude mít zájem a nabízet bude už jen pouze tray verze (CM8068404174407), čili nebalené procesory bez chladiče, které typicky na běžném trhu nenajdeme. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář