www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel uvádí Frost Canyon NUC 10 s 10. generací Core

Intel uvádí Frost Canyon NUC 10 s 10. generací Core
, , aktualita
Intel si pro začátek tohoto roku připravil novou řadu počítačů NUC, kterou můžeme označovat souhrnně jako Frost Canyon. Jde o NUC 10 vybavené tedy již 10. generací procesorů Core, ovšem je tu i jeden nový NUC 9 Extreme.
K oblíbeným
reklama
Intel Frost Canyon NUC 10 začaly být nabízeny už více prodejci, ovšem nedostal ze mezi ně žádný lidově naceněný model, však nejlevnější z nich přijde na 679 USD a nejdražší pak na 1295 USD. Ale není divu, když všechny tyto počítače jsou založeny na procesoru Intel Core i7-10710U, jejž Intel nabízí za 443 USD. Jedná se o šestijádrový procesor s výchozím taktem 1,1 GHz a turbem až 4,7 GHz, a to stále vyráběný 14nm technologií. 
 
 
Nová NUC využijí integrovanou grafiku, dále tu máme gigabitovou LAN založenou na čipech Intel i219-V, Wi-Fi 6 AX200 a také  Dual Mode Bluetooth 5.0. Připravena budou pro až 64 GB paměti DDR4 a SSD pro M.2 a NVMe. 
 
Z toho vyplývá, že základní cena 679 USD je za systém, k němuž si musíme dokoupit vlastní operační paměti DDR4 a úložné zařízení. V prodeji jsou přitom již i hotové systémy, například Newegg má NUC se 64 GB paměti DDR4 a 1TB modelem Samsung 970 EvO a Windows 10 Pro, a to právě za 1295 USD. Na 785 USD byl oceněn model se 16 GB paměti a 240GB NVMe M.2 SSD, ovšem bez operačního systému. A jako obvykle dal Intel k dispozici také o trošku vyšší verze svých NUC, do nichž se krom M.2 SSD vejde také 2,5" zařízení pro rozhraní SATA. 
 
Intel by měl také brzy na CES 2020 ukázat modulární systémy Element, které vychází právě z NUC, ovšem půjde v podstatě o dvouslotové karty pro PCIe, ale s vlastním procesorem, pamětí a ostatní výbavou. 
 
Vedle toho můžeme zmínit také nové NUC 9 Extreme známé také jako Ghost Canyon, jež mají nabídnout výběr mezi procesory Intel Core i9-9980HK, Core i7-9750H a Core i5-9300H
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek