www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel uvádí Frost Canyon NUC 10 s 10. generací Core

Intel uvádí Frost Canyon NUC 10 s 10. generací Core
, , aktualita
Intel si pro začátek tohoto roku připravil novou řadu počítačů NUC, kterou můžeme označovat souhrnně jako Frost Canyon. Jde o NUC 10 vybavené tedy již 10. generací procesorů Core, ovšem je tu i jeden nový NUC 9 Extreme.
K oblíbeným
reklama
Intel Frost Canyon NUC 10 začaly být nabízeny už více prodejci, ovšem nedostal ze mezi ně žádný lidově naceněný model, však nejlevnější z nich přijde na 679 USD a nejdražší pak na 1295 USD. Ale není divu, když všechny tyto počítače jsou založeny na procesoru Intel Core i7-10710U, jejž Intel nabízí za 443 USD. Jedná se o šestijádrový procesor s výchozím taktem 1,1 GHz a turbem až 4,7 GHz, a to stále vyráběný 14nm technologií. 
 
 
Nová NUC využijí integrovanou grafiku, dále tu máme gigabitovou LAN založenou na čipech Intel i219-V, Wi-Fi 6 AX200 a také  Dual Mode Bluetooth 5.0. Připravena budou pro až 64 GB paměti DDR4 a SSD pro M.2 a NVMe. 
 
Z toho vyplývá, že základní cena 679 USD je za systém, k němuž si musíme dokoupit vlastní operační paměti DDR4 a úložné zařízení. V prodeji jsou přitom již i hotové systémy, například Newegg má NUC se 64 GB paměti DDR4 a 1TB modelem Samsung 970 EvO a Windows 10 Pro, a to právě za 1295 USD. Na 785 USD byl oceněn model se 16 GB paměti a 240GB NVMe M.2 SSD, ovšem bez operačního systému. A jako obvykle dal Intel k dispozici také o trošku vyšší verze svých NUC, do nichž se krom M.2 SSD vejde také 2,5" zařízení pro rozhraní SATA. 
 
Intel by měl také brzy na CES 2020 ukázat modulární systémy Element, které vychází právě z NUC, ovšem půjde v podstatě o dvouslotové karty pro PCIe, ale s vlastním procesorem, pamětí a ostatní výbavou. 
 
Vedle toho můžeme zmínit také nové NUC 9 Extreme známé také jako Ghost Canyon, jež mají nabídnout výběr mezi procesory Intel Core i9-9980HK, Core i7-9750H a Core i5-9300H
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář