www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"
, , aktualita
Intel si připravil zbrusu nové počítače typu NUC (Next Unit of Computing), které představil pod označením Dawson Canyon. Společně s nimi přichází na trh jako obvykle i samotné desky vhodné i pro pasivně chlazené systémy. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak o další verze NUC od Intelu, které jsou v tomto případě založeny na procesorech Core i3 a Core i5 sedmé generace (Kaby Lake). Konkrétně jde o modely Core i3-7100U se 3 MB cache a až 2,4GHz frekvencí a Core i5-7300U s rovněž 3 MB cache, ale taktem až 3,5 GHz. V obou případech jde o nízkospotřebové modely s TDP 15 W, přičemž na zmíněném Core i5 je také zajímavé, že jde o podnikový procesor podporující technologie vPro, pokročilou virtualizaci a jiné. 
 
 
Nové NUC jsou založeny na deskách formátu UCFF (4 na 4 palce) s procesorem v pouzdru BGA, který je tak jejich nedílnou součástí. Připraveny mají dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB DDR4 2133 na 1,2 V, pak mají ve své výbavě čtyři porty USB (po dvou 2.0 a 3.0) a také dva porty HDMI plné velikosti.
 
 
 
Dále tu máme známé ethernetové řešení Intel i219-LM a také Intel Wireless-AC 8265 (IEEE 802.11ac 2x2), pro karty M.2 jsou připraveny dva sloty: PCIe x4: M.2 22x80 [key M] a slot PCIe x1: M.2 22x30 [key E] zahrnující i podporu Intel Optane. 
 
Na trh se mají dostat také kompletně pasivně chlazená řešení založená na těchto desktách, ale Intel jako obvykle nabízí klasickou podobu s aktivním chlazením. 
 
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek