www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"
, , aktualita
Intel si připravil zbrusu nové počítače typu NUC (Next Unit of Computing), které představil pod označením Dawson Canyon. Společně s nimi přichází na trh jako obvykle i samotné desky vhodné i pro pasivně chlazené systémy. 
reklama
Jde tak o další verze NUC od Intelu, které jsou v tomto případě založeny na procesorech Core i3 a Core i5 sedmé generace (Kaby Lake). Konkrétně jde o modely Core i3-7100U se 3 MB cache a až 2,4GHz frekvencí a Core i5-7300U s rovněž 3 MB cache, ale taktem až 3,5 GHz. V obou případech jde o nízkospotřebové modely s TDP 15 W, přičemž na zmíněném Core i5 je také zajímavé, že jde o podnikový procesor podporující technologie vPro, pokročilou virtualizaci a jiné. 
 
 
Nové NUC jsou založeny na deskách formátu UCFF (4 na 4 palce) s procesorem v pouzdru BGA, který je tak jejich nedílnou součástí. Připraveny mají dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB DDR4 2133 na 1,2 V, pak mají ve své výbavě čtyři porty USB (po dvou 2.0 a 3.0) a také dva porty HDMI plné velikosti.
 
 
 
Dále tu máme známé ethernetové řešení Intel i219-LM a také Intel Wireless-AC 8265 (IEEE 802.11ac 2x2), pro karty M.2 jsou připraveny dva sloty: PCIe x4: M.2 22x80 [key M] a slot PCIe x1: M.2 22x30 [key E] zahrnující i podporu Intel Optane. 
 
Na trh se mají dostat také kompletně pasivně chlazená řešení založená na těchto desktách, ale Intel jako obvykle nabízí klasickou podobu s aktivním chlazením. 
 
reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala