www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"
, , aktualita
Intel si připravil zbrusu nové počítače typu NUC (Next Unit of Computing), které představil pod označením Dawson Canyon. Společně s nimi přichází na trh jako obvykle i samotné desky vhodné i pro pasivně chlazené systémy. reklama
Jde tak o další verze NUC od Intelu, které jsou v tomto případě založeny na procesorech Core i3 a Core i5 sedmé generace (Kaby Lake). Konkrétně jde o modely Core i3-7100U se 3 MB cache a až 2,4GHz frekvencí a Core i5-7300U s rovněž 3 MB cache, ale taktem až 3,5 GHz. V obou případech jde o nízkospotřebové modely s TDP 15 W, přičemž na zmíněném Core i5 je také zajímavé, že jde o podnikový procesor podporující technologie vPro, pokročilou virtualizaci a jiné. 
 
 
Nové NUC jsou založeny na deskách formátu UCFF (4 na 4 palce) s procesorem v pouzdru BGA, který je tak jejich nedílnou součástí. Připraveny mají dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB DDR4 2133 na 1,2 V, pak mají ve své výbavě čtyři porty USB (po dvou 2.0 a 3.0) a také dva porty HDMI plné velikosti.
 
 
 
Dále tu máme známé ethernetové řešení Intel i219-LM a také Intel Wireless-AC 8265 (IEEE 802.11ac 2x2), pro karty M.2 jsou připraveny dva sloty: PCIe x4: M.2 22x80 [key M] a slot PCIe x1: M.2 22x30 [key E] zahrnující i podporu Intel Optane. 
 
Na trh se mají dostat také kompletně pasivně chlazená řešení založená na těchto desktách, ale Intel jako obvykle nabízí klasickou podobu s aktivním chlazením. 
 
reklama
Nejnovější články
Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla
Nový kampus Apple Park má několik budov a ctí co nejčistější design, který je typický pro produkty Apple. Jeho součástí je i velké množství skla, které se ale ukázalo být kvůli průhlednosti nebezpečné, lidé do něj naráží.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek" Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek"
Fotobanka Getty Images podala před dvěma lety žalobu na Google za snadný přístup k obrázkům chráněným copyrightem. Před pár dny společnosti oznámily společnou dohodu a nyní už není možné přímo zobrazovat hledaný obrázek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Čína využívá AI už i k chovu prasat Čína využívá AI už i k chovu prasat
Alibaba má systém umělé inteligence ET Brain, který začala využívat k velmi zajímavému účelu. Tento systém umělé inteligence a cloudových výpočtů se totiž začal starat o chov prasat na obrovských farmách.
16.2.2018, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance
Microsoft si připravil pro insidery nové sestavení systému Windows 10 Pro a to mimo jiné nabízí také nové výkonnostní schema nazvané Ultimate Performance. V čem spočívá toto nastavení slibující "maximální výkon"?
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu
Mise Mars 2020 bude zahrnovat také kus planety, který byl někdy v minulosti vymrštěn do vesmíru, aby nakonec spadl sem na Zemi. NASA tak s novým roverem pošle zpět kus marťanského meteoritu, což však nebude mít jen symbolický význam.
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek1 komentář