www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"

Intel vypouští zbrusu nové NUC "Dawson Canyon"
, , aktualita
Intel si připravil zbrusu nové počítače typu NUC (Next Unit of Computing), které představil pod označením Dawson Canyon. Společně s nimi přichází na trh jako obvykle i samotné desky vhodné i pro pasivně chlazené systémy. reklama
Jde tak o další verze NUC od Intelu, které jsou v tomto případě založeny na procesorech Core i3 a Core i5 sedmé generace (Kaby Lake). Konkrétně jde o modely Core i3-7100U se 3 MB cache a až 2,4GHz frekvencí a Core i5-7300U s rovněž 3 MB cache, ale taktem až 3,5 GHz. V obou případech jde o nízkospotřebové modely s TDP 15 W, přičemž na zmíněném Core i5 je také zajímavé, že jde o podnikový procesor podporující technologie vPro, pokročilou virtualizaci a jiné. 
 
 
Nové NUC jsou založeny na deskách formátu UCFF (4 na 4 palce) s procesorem v pouzdru BGA, který je tak jejich nedílnou součástí. Připraveny mají dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB DDR4 2133 na 1,2 V, pak mají ve své výbavě čtyři porty USB (po dvou 2.0 a 3.0) a také dva porty HDMI plné velikosti.
 
 
 
Dále tu máme známé ethernetové řešení Intel i219-LM a také Intel Wireless-AC 8265 (IEEE 802.11ac 2x2), pro karty M.2 jsou připraveny dva sloty: PCIe x4: M.2 22x80 [key M] a slot PCIe x1: M.2 22x30 [key E] zahrnující i podporu Intel Optane. 
 
Na trh se mají dostat také kompletně pasivně chlazená řešení založená na těchto desktách, ale Intel jako obvykle nabízí klasickou podobu s aktivním chlazením. 
 
reklama
Nejnovější články
EA možná v Battlefront II mikrotransakce už ani neaktivuje EA možná v Battlefront II mikrotransakce už ani neaktivuje
Electronic Arts po nebývalé vlně nevole proti způsobu, jakým byly nastaveny mikrotransakce v novém Battlefrontu II, je dočasně pozastavila. Nyní to vypadá, že už je možná ani neaktivuje, za čímž může stát více skutečností. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V ovladačích Synaptics se našel zapomenutý keylogger, HP už aktualizuje V ovladačích Synaptics se našel zapomenutý keylogger, HP už aktualizuje
Máme tu nový bezpečnostní problém. Vývojáři ovladačů touchpadů Synaptics, které jsou použity ve většině notebooků, totiž v kódu zapomněli keylogger, tedy software, který může monitorovat stisky kláves a ukrást tak např. hesla. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD potvrzuje, že další várka CPU Ryzen přijde v prvním čtvrtletí AMD potvrzuje, že další várka CPU Ryzen přijde v prvním čtvrtletí
Podle samotného AMD asi rok po představení první generace procesorů Ryzen nastoupí druhá generace. Dle očekávání půjde o procesory Ryzen série 2000, ovšem ty budou sérii 1000 spíše doplňovat, než aby ji nahrazovaly.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony
Drony mohou sloužit i k poněkud netradičním účelům. V Japonsku je chtějí používat k tomu, aby pomocí vyhrávání hudby a také hlasitého bzučení ukončili pracovní dobu zaměstnanců, kteří by jinak trpěli přepracovaností, což může mít neblahé důsledky. 
9.12.2017, aktualita, Kateřina Hoferková6 komentářů
Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota
Tesla znovu změní dodavatele hardwaru pro systém zpracování dat ze senzorů, tedy čipy, na kterých běží systémy umělé inteligence. Elon Musk prohlásil, že si tyto čipy navrhne sama Tesla, aby lépe odpovídaly požadavkům automobilky. 
9.12.2017, aktualita, Milan Šurkala